Cole Turner je internetová celebrita s miliony sledujících na vlastním kanálu „Únik z reality“. Často natáčí živá videa a všechno zveřejňuje na Youtube. Na oslavu desátého výročí svého kanálu se Cole, jeho přítelkyně Erin a přátelé Dash, Samantha a Thomas vydali do Moskvy, aby se zúčastnili únikové hry, kterou Dash zorganizoval s pomocí Alexeje Koslova, bohatého ruského Coleova fanouška. V Moskvě se setkají s Alexejem a stráví večer v pochybném klubu. V den spuštění hry vezme Alexej Coleův telefon a připojí ho k sledovacímu systému, aby jej mohl živě vysílat pro jeho fanoušky. Alexej varuje skupinu, že úniková místnost je extrémní a nepředvídatelná. Co je reálné? Jak přežít a uniknout? (JOJ Cinema)

Flopik

Niečo podobné ako minuloročné Escape Room, ale tu sa to potom tvorcovia snažili uhrať cez gore a niečo na spôsob online prenosu na Dark Webe. Follow me mi prišlo lepšie ako spomínané Escape room, pretože tu to šlapalo, reálne to bol zaujímavý thriller. Horšie to bolo s gore a druhou polkou, pretože nápad skvelý avšak po krvavej stránke slabota. Keby to bola väčšia rezničina šiel by som na plný. Koniec má jeden skvelý zvrat, avšak ja som niekde videl niečo podobné tak som presne vedel ako to dopadne. U mňa silnejšie 3*. ()

Fifer

Je to svižně natočené. Ale ano, přesně ta věc, co vás první napadla, že bude pointa, je tou "překvapivou" pointou. Ono moc možností při únikové hře, kdy má jít o život, vymyslet nejde. Buď se něco zvrtne a je to real, anebo to není real. Tak hádejte. Bohužel filmů a knih s tímto námětem už tady bylo tolik, že tahle nová variace nepřináší nic nového. ()

warrenur

Predvidatelna bachorka. Avsak aspon hviedza za umysel. Ked clovek sem-tam dostane k tomu "shitu", co vysielaju a ako "ziju" niektori uzasni, brutalne pozitivni "influenceri", zasluzili by si za oblbovanie a klamanie deciek podobne "vyskolenie". Neodporucam. Zabity cas. ()

Aurus

10/10. Tento film jde popsat jedním slovem a to Perfektní. Tento horor se sice inspiroval Saw a Úniková hra ale i tak to je prostě perfektní horor a thriller zároveň. Film si 55% prostě nezaslouží, zaslouží si minimálně 85%. Příběh je perfektní, postavy jsou neuvěřitelně sympatické, hudba je výborná, atmosféru tento film má solidní, napětí je zde hodně časté, lokace jsou zájímavé a kamera filmu je fakt super. A ještě zmíním pasti a hry které jsou hodně kreativní a ten konec který jsem nečekal. Za mě prostě perfektní. ()

jorgus

Nebylo to špatně, jen tak od poloviny jsem přišel na ten twist a pak zbytek filmu jsem si jen všiml těch detailu jak to ti lide udělali...:) ()

matthew.17

Kto nevidel Fincherovu "Hru," môže badať film ako originálny a zaujímavý. Ja som ju však videl nedávno, preto mi od začiatku bola jasná pointa a toto spracovanie je žiaľ oveľa menej atmosferické, oveľa viac povrchné a povedal by som že "na efekt," lenže ani tých efektných momentov tam veľa nebolo a film sa teda nedoťahuje ani na kvalitné popcornové bčka :/ Každopádne hviezdičku pridávam za jeden nečakaný zvrat na úplnom konci ktorý troška rozbije očakávaný happyend a bolo mi ľúto, že si takúto perličku nechali na samotný koniec, pretože keby pracovali podobne s celým filmom, mohli sme mať nevyspytateľnú pecku plnú prekvapení. ()

Rathalos

Tento namet na horory mam zjavne rad,uzavreta skupina mladych ludi a boj o holy zivot,herci boli sympaticki,tvorcovia filmu mohli este trosku viac pritvrdit a zaver som neocakal,co je samozrejme plusom,prekvapilo ma to...:-) ()

BOURQUE

Film, ktorý je postavený na prvkoch „žánru Escape Room“. Napätie sa postupne zvyšuje, a napriek predpokladanému záveru (áno, dá sa to odhadnúť), ste stále v pozoru (a aj v neistote). Záver napriek tomu trochu prirýchli a bez lepšieho spracovania „následkov činov jednotlivých osôb“. Nie príliš lichotivý príklad toho, že aký „dark side“ môžu mať sociálne siete. P.S.: Prvá polovica filmu kladie zopár otázok. Aký je to život „hviezdy“ sociálnych sieti? Je to vlastne život? Dá nazvať prácou to, čo robí Cole? Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

septic

největší vliv měl očividně Escape room (vykrádat sám sebe, to se často nevidí), Hostel, The game a povídka Sick room z Cradle of Fear. Ze všeho to má vypreparováno to nejlepší, ale každé z témat je tak hrozně moc osekané, že ty jednotlivé části nemají žádnou funkčnost a do celku nezapadají. Není to úplně průser, ale rozhodně tomu nepřidávají úplně bezcharakterní herci. Ač jako odpůrce virálních témat, tady mi to ani nevadilo. Americké vyobrazení Ruska je zhruba stejné jako v Hostelu Slováci. Hudební podkreslení chabé, dokonce i v závěrečných titulkách. Gore víceméně nulový, ale vzhledem k závěru ospravedlnitelné ()

Hapretor

to ušlo ... překvapivě záživné ... konec se dá říct zajímavý twist ... ale už od poloviny jsem tušil, která bije ... takhle končí ten přehnanej "youtube-ing" ... ()

helraiser

Tak tohle se mi tedy ani trochu nelíbí, to než tyto moderní hovadiny si raději pustit starou klasiku, kde sice nejsou moderní vymoženosti, ale za to tam je atmosféra a ty dám přednost vždy. ()

Milda003 odpad!

Už jenom ta bukvice hlavní hrdina mne sral. A asi po 15ti minutách jsem věděl že se jedná o loupež filmu HRA, takže už jsem vyhlížel konec kdy konečně dám odpad a půjdu spát... ()

Najt

Kdo říká, že escape room byl lepší tak se plete. Zaprvé tohle je v úplně jiném stylu, spíš mix SAW, The Game a Hostel, kdežto Escape room je spíš parodie na The Cube, která byla mnohem lepší. A za druhé hlavní hrdina tady konečně trochu uvažoval a konec byla taky překvapivý, ikdyž trochu čekaný a připomněl mi trošku konec The Mist. Nicméně atmosféra se hodně povedla, napětí by se dalo krájet, je to pěkně natočené a já jsem byl překvapený. Za mě skvělý film. ()

Mr.Ward

Při cestě na Slovensko sem se jen tak podíval, co hrají tamní kina. Člověk by řekl, že to stejný co tady. Ale ono ne. Vykoukl tam film, o kterým jsem si asi před měsícem četl, že startuje v Americe. Ničím zajímavej, ale prostě novej horor, kde hraje moje oblíbenkyně z Teen Wolf. A na Slovensku ho už od začátku srpna hrají. U nás v kinech nebude, není ani v budoucím výhledu. Proč? Když se u nás hrají různý měsíce starý srance, který si už každej může na černo někde stáhnout. Schválně jsem se podíval po tomhle filmu na pirátských stránkách. Nikde zatím není. No dobře, tak plán byl jasnej, jde se do kina. A hned tam na nás čekalo překvapení. Film má český titulky 🤣🤣 Tak to už vůbec nechápu 🤦🏻‍♂️ Film sám o sobě ničím na první pohled nezaujme, prostě další “obyč” horor pro zábavu. A je to přesně tak. Což je prosím pěkně pochvala. Zajímavý a aktuální téma, sledovatelný obsazení. 80 minut uteče jako voda, a i když znalci filmu už ke konci tuší, výsledný twist je hodně fajn. A k zamyšlení. V normálním světě by to byl čistej průměr, v letošním šíleným roce a při tom filmovým suchu, je to ale strašně fajn, a i díky tomu, že teď jsou všude kolem samé filmové sračky, jde tohle hodně nahoru. A já se musím pořád ptát... PROČ tohle nejde do českých kin, ale jen do slovenských ??? ()

Mamlas

Parta protivných vypatlaných streamovacích debilů vymyslí další vypatlanou debilitu, aby je hodně jiných debilů sledovalo. Bezatmosférový primitivmí nezáživný tupý film o samých debilech. (12%) ()

Rayen1

Podprůměrné béčko/lepší céčko... jako - vybrat si mezi zíráním na zeď a tímhle filmem, vyberu si asi tenhle film, protože je to o ždibet větší zábava. Tohle je spíš takový hodně chudý bratranec žánru SAW z třetího kolena, kterého pozvete na Vánoční večeři, protože vám ho je vždycky tak trochu líto. ()

jprmusic odpad!

Bože jak ubohý je ten náš svvět ... vždycky když vidím podobnou zoufalost, děkuju bohu, źe jsem strávil mládí v 80tkách .... ()