Newyorští policisté Nick (Michael Douglas) a Charlie (Andy Garcia) se stanou svědky vraždy v baru a útočníka okamžitě zadrží. Vrah jménem Sato (Yusaku Matsuda) je členem nechvalně proslulé japonské mafiánské organizace Jakuza, a Nick s Charliem musí gangstera dostat zpátky do Ósaky a postavit jej před soud. Ostatní gangsteři mu však pomohou uprchnout z policejní vazby. Nick a Charlie jsou tak nuceni pročesat nebezpečné podsvětí japonského organizovaného zločinu, aby uprchlého zločince našli. (Cinemax)

korbitch22

Tak na týhle kriminálce se vydatně podepsal zub času.Rádoby drsná a temná krimi má díry ve scénáři dlouho zrajícího ementálu a místy působí až nechtěně parodickým dojmem.Tenhle film jsem nikdy moc nemusel a dnes sem si ho po letech připoměl,no film dobrý leda na to,abyho dávali uprostřed noci na Baranndově.Těžko uvěřit že ho režíroval Ridley. ()

Figu

Dejme vzpomenout Brucovým Smrtonosným pastím, Slyovým Rambům či třeba Arnoldovu Komandu... I Douglas v letech osmdesátých uměl zatočit s pár parchantama a vysolit u toho i nějakou tu drsnou hlášku! Režie Ridley Scott, hudba Zimmerova a pletka s Yakuzou, to přeci nemůže nebavit. Ovšem i přes dobrý výkon Michaela jsem moc rád, že se sundal z dráhy akčního herce, protože dnes se težko hledá lepší herec devadesátkových thrillerů, než je právě ON! 75% ()

Kaka

Výtečná, drsná kriminálka v perfektní režii Ridleyho Scotta, která typicky symbolizuje 80. a 90. léta. Banda drsných borců, nabušený vizuál, spousta vražd a přestřelek a další a další nezbytné atributy. Exotické prostředí je nápad velice dobrý a některé kamerové záběry či celé sekvence dají vzpomenout na Scottův opus Blade Runner. Hans Zimmer složil poměrně působivou elektroniku s lehkým nádechem orientu a za zmínku určitě stojí i jméno kameramana (Jean De Bont). Scénář není nijak převratný, ale to není u Scotta žádná novinka. ()

majo25

Pre mňa úplne neznámy snímok s mladším Douglasom. S motorkou síce nie je ktovieaký presvedčivý, ale mierne vyšinutého blázna s veľkými sklonmi k antidisciplíne a antirešpektu k autoritám zahral bravúrne. Kriminálna zápletka zasadená do Japonska má gule, aj keď by som si v takomto prostredí viac prial ručno-nožné súboje ako len tie strelecké. Takakura tiež veľmi nezaostáva, ale takú persónu ako Wakajama (vlkosamotára znalí vedia, o čom rozprávam) som tu veru nečakal. Zimmerova hudba sa spolupodiela na dobrej atmosfére filmu. Aj keď pár logických nedostakov sa tu nájde, aj Garcia je slabší, vyhráva ukážkový vizuál a atmosféra. ()

mm13

Tentokrát, pár dní pred dátumom pridania tohto komentára, som sa na to skúsil dívať ako na anime film. Napadlo mi to a sadlo pri úvodnej motorkárskej scéne. A celkom to takto pasovalo a fungovalo aj po zvyšok deja, kedy som si postavy a zápletky dotváral do ešte karikovanejších odtieňov. Síce to aj tak nevydalo na prehodnotenie pôvodného (priemerného) hodnotenia, pretože ani v rámci "anime" by to zďaleka nebol žiaden zázrak, ale tie 3* tu tým pádom viem v hodnotení ponechať s čistým svedomím. Ako hraná kriminálna dráma to však z dnešného pohľadu už nie je možno ani na 2*. ()

• Jackie Chan odmítl roli ve filmu, protože nechtěl hrát zápornou postavu. (Holina)
  • První verze filmu měla stopáž 2 hodiny a 40 minut. (Holina)