Blade Runner

• Česko Ostré komando (více)

Příběh se odehrává v blízké budoucnosti, kdy věda pokročila a společnost začala vyrábět replikanty, kteří jsou od lidí k nerozeznání. Liší se jen tím, že žijí pouze čtyři roky. Replikanti jsou používáni pro nebezpečné mise, ale po krvavé vzpouře v jedné mimozemské kolonii jim byl zakázán vstup na Zemi pod trestem smrti. Na plnění tohoto nařízení dohlíží speciální policejní tým Blade Runner. Rick Deckard, bývalý člen této jednotky, je povolán zpět do akce, když je jeho kolega zákeřně zabit jedním z replikantů. Vyšetřování ho zavede do koncernu, který replikanty vyrábí. Zde se setkává s krásnou Rachael, ačkoliv není skutečným člověkem, ona sama je o svém lidství zcela přesvědčená. Rick na replikanty nahlíží jako na podřadné věci, ale díky sblížení se záhadnou Rachael začíná o svém vyhraněném názoru pochybovat. Jsou skutečně replikanti od lidí natolik odlišní a je třeba je vyhladit, jak to Deckardovi nařizují jeho velitelé? (TV Nova)

viaEYE

Ani nechci vědět, kolik stály i ty nejmensi detaily vizuálu, ten je kompaktní a vlastně je tim nejlepším. Zbytek NUDA převeliká. ()

Yamatosan

Příběh vychází ze skvělé knihy P.K. Dicka a je to jeden z filmů, kde aspoň něco z Dicka vůbec zůstane. Co mně na filmu nesedlo je vizuál, který je většinou považován za největší sílu tohoto díla. Jenže na mě to prostě nepůsobí jako reálný svět, ale jako sice velmi propracované (často ale až přeplácané) kulisy. Když to srovnám s 2049, tak Villeneuve stvořil mnohem působivější svět, který pravdu působí jako možná realita budoucnosti. A není to dáno kvalitou CGI atp., protože třeba zrovna Scott v o tři roky starším Alienovi má vizuál, který perfektně funguje i dnes. ()

Mejkby

Nevim no, nijak se mě to nedotklo... je to vůbec sci-fi? Hlavní záporák vypadá a hraje jak Dan Nekonečný:D Harrison zas jak by ho to ani nebavilo. Trailer na pokračování vypadal slibně tak snad se to zlepší. ()

JendaBenda

Absolutní pecka. Nutno vidět v patřičné náladě. Sám jsem toto měl rozkoukano s velkým odstupem snad na 3x. Teď mi to ale sedlo a užíval jeden si skoro každou scénu. Určitě zopakuji a to jinak nedělám ;-) "Wake up! It's time to die!" ;-) ()

Vodomilec

Film natočený v jiné trochu méně uspěchané době. Možná proto se těm kdo se příliš nezastavují a nekochají zdá film nudný. Poprvé viděno na VHS s tím doslovným vnitřním hlasem. Potom někdy v devadesátkách Director Cut verze v kině a nedávno Final Cut s bonusy. Hodnocení některých mladších chápu, já také nedokážu ocenit některé komiksové pecky. ()

Pavlo

Možno keby som to videl pred dvomi dekádami dám iné hodnotenie, no po videných x sci-fi filmov ma toto z hľadiska zobrazenia temnej budúcnosti nijak extra nenadchlo a k príbehu samotnému sa už radšej ani nebudem vyjadrovať. Akosi som ho vôbec nepochopil - teda konania postáv a ich charaktery. Ale na druhú stranu potenciál k ďalšiemu rozvinutiu alternatívnej budúcnosti to má. Takže 3 hviezdy ako pilotnému filmu k sci-fi seriálu (ktorý ale nikdy nebude). ()

Capri2016

Kedže teraz v kinách ide film Blade Runner 2049, až teraz som zistila, že pôvodný film z roku 1982 som nevidela. A včera som mala príležitosť tento zaujímavý film vidieť vo obnovenej verzii z roku 2007 nazvanej "Blade Runner - Final Cut". Tento film bol na svoju dobu určite veľmi pokrokový. Bavilo ma, že sa film odohrával v roku 2019 a automobily lietali a na prácu sa používali roboty - replikanty. Som rada, že to tak v skutočnosti nie je, a že snáď do roku 2019 to tak ani nebude. Na tomto filme je niekoľko super vecí - odhad pokroku v 21. storočí, odhad negatívneho vplyvu pokroku na ľudí a svet, výborná tmavá hudba Vangelisa, tradične skvelý Harrison Ford (tak ako poznáme napríklad aj z filmu Star Wars - proste správňák), ale hlavne neuveriteľný Rutger Hauer v role replikanta (z neho ma mrazilo vždy keď sa objavil na scéne). Myslím, že tento film predbehol svoju dobu, lebo ak ho porovnám s inými sci-fi filmami z 80 rokov, tak tento je pôsobí ako realita oproti iným filmom, ktoré pôsobia skôr ako rozprávky. Jediný dôvod prečo som nedala 5 hviezd boli niektoré zdĺhavé scény, ktoré mali vyvolať strach a vyjadriť temno (a tie aj vyvolali, len mi par krát padla hlava). Takže za mňa 80% a ****. ()

StressMode

Docela by mě zajímalo, jak bych hodnotil film vidět ho tenkrát když byl aktuální. Za dnešní dobu nemůžu říct toho moc pozitivního. Omlouvám se fanouškům. Děj je strašně utahaný, vleklý. Nuda se dostavila velmi rychle. Vizuální stránka není tak hrozná jak jsem si to představoval, ale když se nudíte jako já, tak vás žačnou za chvíli štvát i ty papundeklový kulisy. Pousmějete se nad tím, jakou možnou budoucnost si tvůrce představoval. Už to máme za rok a půl! Skoro všichni se tváří jak kdyby na něčem furt jeli. Dialogy nuda, scénář působí jak když ho někdo sepíše za noc, ale stejně to nestíhá tak tam nacpe pár prázdných pohledů a hluchých míst. Hlavní hrdnina sám sobě nerozumí, logiku jeho počínání jsem si zkušel lecjak vysvětlovat, ale tak jak by mi to dávalo smysl, tak se to nestalo. Rozhodně nepůsobí jako profesionál ale jako vystrašená ovečka co na koneci všeho otevře oči, ještě jí bolí hlava z toho jak se uplynou noc strašně sjela a nyní se diví že vůbec žije. Základní myšlenku, to v čem se tam rýpají už jsem bohužel viděl milionkrát. Žádná filosofie se moc nekoná. Nemohl jsem si nevzpomenou i díky E.J. Olmosovi na Battlestar Galacticu. Téma podobné, mnohem hlouběji zpracované. Zde napětí 0, děj předvídatelný , zvraty taky ale zpracované WTF metodou, na postavách mi zdaleka nezáleželo tolik jak by mohlo, hnusný počasí :D Jinak jsem hodně velkej fanda žánru a ne nepotřebuju lítací chlápky v latexu . Taková Gattaca, Total Recall jsou pro mě kult. Tohle mě zkrátka minulo. Ale přežil jsem to, občas mě děj i zajímal , tak za dvě jo ? Ne že by už to teď někoho zajímalo :D Jdu na 2049 uvidíme. ()

draxxi

Nekolik desetileti jsem odkladal shlidnuti tohoto filmu....a v tom je asi zakladni problem. Tenkrat by me to mozna nadchlo. Ted mi to prislo strasne rozvlekly a dlouhy. Navic jsem videl dabovanou verzi a zvuk teto ceske verze bych nazval katastrofou. Bohuzel, vic jak 60% dat nemuzu... ()

gizi

Téměř 100% se shoduji v názoru s hodnocením uživatele novoten. Děj je velmi slabý, hlavní soustředění je na vizuální stránku, až to člověku už po chvíli leze na nervy. Hudba tam už vůbec nepasuje. Nechápu, v čem je tento film víc než průměr. Viděna verze, co vysílala Nova 27.9.18 s vlastním českým zněním z roku 2018, ale nemyslím si, že jiný sestřih udělá z filmu něco víc. 70% a 3*. ()

Naby

Na to jak je ten film uz doslova prehistorickej, tak jeste pořad slušný efekty. Ve své době to musela byt absolutní špička! A co budeme povídat, je to hodne super i nám dnešní dobu. Dobry příběh, super prostředí, napínavý dej. I ta muzika byla zajímavá, ale na té se čas podepsal si nejvíc. Obecně ale k doporučení každému fandové sci-fi. Celkem 4,2* ()

pvlkohout

Dystopická vize budoucnosti, kde lidé žijí vedle umělých bytostí, replikantů. Jenže občas se něco zvrtne a replikanti zatouží po životě... To vše v naprosto okouzlujících kulisách s neméně okouzlující Rachael (Sean Young)... Jediné co bych filmu vytknul je to že je trošku rozvleklý.. ()

Pythonator

Jedním slovem: nuda. Ve své době jistě působivé a vizuálně dokonalé dílo. Ovšem obsahem je to bída a nestydím se to tvrdit, i když znám jméno režiséra. Nevidím důvod, proč zveličovat film jen díky jeho uznávanému tvůrci. Ne, tohle vážně není ALIEN a není to ani poslední film, kterým onen přeceňovaný Rydley nudil. Někdy se až bojím zamýšlet nad tím, co vlastně dělá film kultovním. Občas se ten kult asi může vytvořit jen tak z hovna. Ano, ta atmosféra ponuré budoucnosti je tam taková zajímavě depresivní, ale pořád je to jen obyčejné nudné nafouklé hovno. ()

sha.piro

Vangelis dokreslil atmosféru filmu dokonale. Za to budiž mé alespoň hvězdičkové hodnocení. Film je ale nejen po celou dobu depresivní (což samo o sobě by vůbec nevadilo), ale co hůř, hloupý a co ještě hůř, často fakt mega nechutný. Oproti tomuhle by i film "Když draka bolí hlava" měl získat oskara. :)) ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh

21.03.2024

Druhý Gladiátor našel záporáka

Druhý Gladiátor našel záporáka

17.03.2023

Ano, opravdu se vám to nezdá. Legendární režisér Ridley Scott (Vetřelec, Marťan) brzy začne natáčet pokračování ke svému obřímu hitu Gladiátor z roku 2000. V něm se tentokrát neobjeví Russell Crowe … (více)

100 nejlepších filmů všech dob podle kritiků

100 nejlepších filmů všech dob podle kritiků