Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ruský ultranacionalista Vladimir Radčenko se po vypuknutí občanské války v Rusku zmocnil vojenské základny ve Vladivostoku a vyhrožuje světu odpálením jaderných střel. Korvetní kapitán Ron Hunter je odvolán z oslavy narozenin své dcery, aby nahradil nemocného prvního důstojníka na ponorce Alabama. Ta pod velením kapitána Franka Ramseye vyplouvá, aby v případě nouze zničila protivníkovy rakety. Už třetí den cesty však dojde mezi oběma muži k prvnímu konfliktu. O tři dny později přijde zpráva, že se Radčenko zmocnil kódů potřebných k odpálení raket. Sonar zachytí přítomnost ruské ponorky a vzápětí přijde zpráva nařizující odpálení raket. Alabama se ukryje v hloubce a unikne útoku Rusů. Kvůli tomu však radisté nedokáží zachytit další zprávu určenou kapitánovi Alabamy. Ramsey je odhodlán splnit první rozkaz a pohádá se kvůli tomu s Hunterem, který trvá na tom, že útok provedou až poté, co obdrží celou zprávu. (TV Nova)

(více)

Recenze (290)

Shakers 

všechny recenze uživatele

Tony Scott a Denzel Washington je ako vždy lákavá ponuka a ja ako inak som nemohol odolať, ale prekvapivo som si k tomuto filmu našiel cestu dosť neskoro. Ale predsa. Už dosť kecania poďme k filmu. Čo sa týka filmu, tak mi úplne vyhovuje, pretože ja ponorkové story mám rád (Das Boot, Hunt for Red October, U-571, K-19) a toto je jedna z nich. Každý s predošlých filmov ma dobrých hercov, či réžiu a Crismon Tide je tiež okorenená dobrými hercami (Washington, Hackman, Mortensen), réžiou (T. Scott) a hudbou (Zimmer). Príbeh sa rozbieha trošku pomalšie a nieje nijak moc strhujúci čo je škoda, pretože by to mohlo byť ešte lepšie, ale koniec filmu je úplná špička v tomto žánri kde s hlbín sršia herecké talenty, réžia je skvelo napätá a adrenalínová a Zimmerová hudba už len podporuje svojimi tónmi skvelý záver. Škoda že si to najlepšie tvorcovia nechali na záver a zo začiatku nás nechali na suchu aj keď sme boli pekne hlboko pod vodou. Obľúbený soundtrack: Roll Tide. 85% - 4* ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Když jsem v polovině 90. let viděl Krvavý příliv v kině,udělal na mě velmi slušný dojem a z něj vychází dnešní čtyři hvězdičky. Nejsem si ale jistý,jestli bych byl stejně spokojený při opětovném shlédnutí, koneckonců "ponorkových" filmů jsem od té doby viděl několik a v jejich konkurenci představuje tahle záležitost jen mírný nadprůměr. Hon na ponorku je, obávám se, lepší víc než jen rozdílem jedné třídy.Slušně natočený thriller se značně nepravděpodobnou zápletkou staví na hereckém umění D.Washingtona a zejména G. Hackmana.Celkový dojem 70%. ()

Reklama

choze 

všechny recenze uživatele

"JSME TU, ABYCHOM DEMOKRACII CHRÁNILI, NE JI PRAKTIKOVALI." Neuchvátil mě ani HON NA PONORKU, ani KRVAVÝ PŘÍLIV, ale upřednostnil bych z nich ten druhý, protože kromě svižnějšího tempa (které ale v prostředku zakolísá) stojí na ukázkově čistém a sakra dramatickém a napínavém střetu dvou kvalitně napsaných, kvalitně obsazených a kvalitně zahraných postav. ()

Jacinda 

všechny recenze uživatele

Moudrý černoch a neústupný běloch. Rusko opět jako zdroj zla. Nechápejte mě zle, nejsem na straně ani jedné strany současného politického dění a konspirace, myslím, že všechny tři strany (usa, rusko, čína + další velmoci o nihž se nemluví) stojí za prd. ale začíná to být skoro vtipný, jak se vždycky něco odělá v rusku a zachranují to předem klišoidní ikony. navíc od jisté doby mě spory, vzpoury a hádky tohohle typu neberou. ()

dO_od 

všechny recenze uživatele

// Další Scottův banger. They dont make 'em like this anymore. Ponorkovej nail-biter od začátku až do konce s opět prvotřídními výkony Denzela, Hackmana, Mortensena a hromady dalších herců, "který odněkud znáte" a ještě k tomu fantastickým Zimmerovým soundtrackem (když ne top 5, tak určitě top 10). 9/10 ()

Galerie (52)

Zajímavosti (33)

  • K podobné situaci, jako představuje film, v minulosti podle odtajněných dokumentů na sovětské straně opravdu došlo. Během tzv. "Karibské krize" na konci října 1962 vrhala americká flotila Alpha hlubinné pumy poblíž sovětské ponorky B-59 doprovázející na Kubu lodě s balistickými raketami. Pumy měly být signálem k vynoření, což ale velení ponorky netušilo, protože ponorka byla kvůli utajení bez spojení s Moskvou a Američané zase nevěděli, že je vyzbrojená jadernými střelami. K odpálení byl podle předem daných instrukcí nutný souhlas všech tří velicích důstojníků ponorky. Navzdory naléhání kolegů však 3. důstojník, kapitán Vasilij Archipov, k palbě nekývl, čímž svět zachránil od jaderné války. (džanik)
  • Tarantino mal počas natáčania spor s Denzelom Washingtonom kvôli tomu, čo sa nazývalo "Tarantinov rasistický dialóg pridaný do scenára". O niekoľko rokov neskôr sa Washington Tarantinovi ospravedlnil a povedal, že „zakopal vojnovú sekeru“. (Arsenal83)

Související novinky

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

V neděli 19. srpna zhruba ve 12:30 režisér Tony Scott „bez zaváhání“ skočil z mostu Vincenta Thomase v San Pedru. Skok byl smrtelný. V Scottově kanceláři byl posléze nalezen dopis na rozloučenou,… (více)

Tony a Denzel hubí teroristy

Tony a Denzel hubí teroristy

25.09.2007

Krvavý příliv, Muž v ohni, Déja Vu. Už jste určitě pochopili, co se vám snažíme říct. Ano, Tony Scott a Denzel Washington jsou kámoši. A když spolu natočí film, nikdy to není průšvih. U Sony Pictures… (více)

Nový Scott opäť s Denzelom

Nový Scott opäť s Denzelom

26.04.2005

Denzel Washington si po Mužovi v ohni zahrá v ďalšom projekte Tonyho Scotta (na obr.), ktorým má byť romantický sci-fi thriller DEJA VU. Denzel stvárni agenta FBI so schopnosťou cestovať v čase do… (více)

Reklama

Reklama