Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Slavná mordparta ze „čtyřky" řeší případ vraždy bohaté živnostnice z Libně. Další kriminální případ ze staré Prahy podle knihy Jiřího Marka "Hříšní lidé města pražského" natočil režisér Jiří Sequens v roce 1970. Podtitul filmu – krvavý vaudeville – vystihuje mírně ironický nadhled, s nímž autoři přistupují k řešení vraždy bohaté soukromnice z pražského předměstí. Hlavním podezřelým je mladý a elegantní dragoun Rudi Macháček. Ukáže se, že je to nastávající zeť libeňského policejního komisaře Zdychynce. Rada Vacátko však přijde na kloub i poněkud lechtivé záležitosti – švarný důstojník je výrobcem a dodavatelem „zboží" pro šarmantní a okouzlující andělíčkářku Dragičovou... Ve filmu se jako obvykle setkáte nejen s mordpartou z pověstné „čtyřky" – Jaroslavem Marvanem, Josefem Vinklářem a Josefem Bláhou, ale i s Vladimírem Menšíkem v roli komisaře. Jeho ženu hrála Stella Zázvorková, podařeného snoubence Josef Abrhám a záhadnou paní Dragičovou Květa Fialová. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (160)

vyfuk 

všechny recenze uživatele

Asi takový nejvíce bláznivý až trochu více intimně zaměřený díl. Intimně však spíše v tom úhlu pohledu, že jde o nečekaně více až sexuálně otevřený díl. Ten však dává v rámci zápletky alespoň smysl a je udělaný pokorně. Kupodivu na nejbláznivější a nejinačí díl asi takový, který je v rámci zápletky nejoriginálnější a nejzapeklitější. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

No místy spíš taškařice než detektivka, ale opět díky znamenitým hercům pořád solidní řemeslo. Povídka patří spíš k těm slabším a film se jí po pravdě tentokrát až tolik nedržel, což možná tentokrát není ku škodě, protože celý případ by mohl být naprosto jasný, kdyby to komisař Zdychynec nepodělal svým přílišným zápalem pro věc a nepřivedl tak radu Vacátka a spol na špatnou stopu. Nicméně pár věcí a scén je tu i přesto nezapomenutelných. Především fackovaná mezi Abrhámem a Menšíkem. No a všemu pak suverénně vládne výraz pánů Bláhy a Marvana, když vidí koho si to děvkař Abrhám vlastně ve finále bere.60% ()

Reklama

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Vcelku banální příběh by bez skvělých hereckých výkonů padal do podprůměru. Ostatně Sequens nepatří mezi naše nejlepší režiséry, za pozornost snad stojí jen Atentát z roku 1964. Několik momentů si lze vskutku vychutnat např. snahu zbavit Helgu Čočkovou svatebního šatu brutálním serváním či komediantský výstup rozkošně cáklé Květy Fialové. Na herce je radost se podívat, s příběhem už to tak slavné není. Určitý problém jsem měl i s naším nejgeniálnějším skladatelem Z.Liškou, kterého si velmi cením. Doprovodná dechovka mi příliš nesedla ( nic proti dechovce, na veselici či v hospůdce je vítaná). Na přelomu 60. a 70. let vznikaly onačejší komedie ( nejlepší pak rozhodně Pane, vy jste vdova!) než je Partie krásného dragouna. ()

nonick1 

všechny recenze uživatele

Pro mě jednoznačný finalista na (CZ) komedii století…! Tenhle film jsem viděl už tolikrát, že ho znám takřka nazpamět. Důvodem, proč tenhle film člověka neomrzí, jsou herecké výkony zejména excelujícího Vladimíra Menšíka a Jaroslava Marvana, kterým zdatně sekundují Bohuš Záhorský, Květa Fialová a Josef Abrhám. Kriminálka o prvorepublikové mordpartě rady Vacátka? Asi ano – já jsem si toho skrze téměř neutuchající výbuchy smíchu skoro nestačil povšimnout… ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Abrhámov Rudi je jedna z najmenej sympatických postáv v dejinách českej kriminálky. Abrhám proste "umí", niekedy je veľký sympaťák, ako v Marečkovi, inokedy je mi z jeho postavy na "blití". Dragoun je najzaujímavejší svojimi hereckými výkonmi, asi najlepšími v celovečerných hříšnicích, ale stále platí, že jeden diel seriálu by na tento príbeh stačil. Ešte že božie mlyny melú pomaly :) ()

Galerie (7)

Zajímavosti (12)

  • Josef Abrhám nebyl příliš nadšen, že musí v jedné ze scén vystupovat v dobovém spodním prádle a marně se snažil přesvědčit režiséra o jiném způsobu natočení této scény. (Witta)
  • Scéna kde jede Josef Abrhám v čele jezdeckého oddílu, byla natáčena na letišti Ruzyně. (Witta)
  • Portrét prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka, který visí u pana rady Vacátka v kanceláři, je dřevoryt (z r. 1919) od Maxe Švabinského. (Idée_fixe)

Související novinky

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám

17.05.2022

České nebe se rozrostlo o další velkou hvězdu, ve věku dvaaosmdesáti let totiž zemřela jedna z nejvýraznějších postav naší kinematografie, Josef Abrhám. Oblíbený herec se poslední dobou bohužel… (více)

Zemřel Ladislav Potměšil

Zemřel Ladislav Potměšil

12.07.2021

Ve věku 75 let dnes v nemocnici Motol opustil český filmový svět herec Ladislav Potměšil. S informací o úmrtí přišel deník Blesk s odkazem na vyjádření Potměšilova syna Jana. Herec známý například z… (více)

Reklama

Reklama