Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Vražda v hotelu Excelsior je další ze série čtyř barrandovských filmů, které navázaly na úspěšný televizní seriál podle povídek Jiřího Marka. Tentokrát byly vybrány z jeho knihy "Panoptikum hříšných lidí". V kriminálním retro příběhu se vše točí kolem láhve od francouzského koňaku, jíž byla v prvotřídním pražském podniku zabita půvabná Dana Matoušová. Všechny nitky zapeklitého případu, kde nechybí hazard a v němž postupně upadají do podezření jak zaměstnanci hotelu, tak i hosté, včetně tajemného perského diplomata, zručně rozplétá policejní rada Vacátko a jeho spolupracovníci. O spletitou šarádu se stará především ředitel podniku Hnízdo, který se za každou cenu snaží uchovat zdání dobré pověsti hotelu… O znamenité vykreslení atmosféry 30. let se vedle všech tvůrců (Jiří Marek, Jiří Sequens, Václav Hanuš) a herců (Jaroslav Marvan, Josef Vinklář, Josef Bláha, Miloš Kopecký) zasloužil i „hotelový orchestr“ s krásnou písní „Excelsior – slow“ Zdeňka Lišky a Vladimíra Síse, kterou ve stylu R. A. Dvorského zpívá Eduard Hrubeš. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (142)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Tak v tom hotelu bych fakt chtěl bejt, každej tak trošku křivák, každej tam chlastal, každej tam šukal s každým a nechyběla tam ani báječná parta detektivů v čele s policejním radou Vacátkem, co sází na intelginci, dialogy a kvalitní zábavu. Má čtvrtá hvězdička patří všem hercům. V dnešní době kdy nám ve filmu hrají děvky producentů a sponzorů. Hlavní roli může dostat vítězka superstar a za herce se považuje kdejaká modelka či zpěvák . /zdravím pani Poleďňákovou/ Považuji už skoro za sci-fi, že ve filmech taky hrají PÁNI HERCI a tady jich je tolik, že je radost se na ně koukat. Jejich výkon mě opět vrátil do hlavy myšlenky, že český herec je především člověk co dělá umění, protože to umí a ne proto, že ze sebe dělá prodejnou děvku v bulváru a v televizi. Milé fotomodelky, vážení zpěvaci, účastníci superstar, účastníci zábavných show TV Nova, TV Prima i ČT. Můžete si chodit na VIP večírky, můžete bejt v deníku Blesk za hvězdy, můžete vyprávět své historky v TV, můžete bejt kámoši ze sponzory, producenty a můžou z Vás české média udělat celebrity na český způsob, ale herce... PÁNY HERCE to z Vás neudělá. Vyslovte si ta herecká jména z tohoto filmu, vy všichni co si dneska říkáte herci, ať víte komu nesaháte ani po kotníky !! Moje slovní provakce nesměřuje na adresu skutečných českých herců, kteří své umění denně dokazují v divadlech a nemají čas na exibice v mediích. ()

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Tak tenhle díl mě zatím bavil nejméně. Bohužel, ale je to tak. Možná to bylo tím, že se prakticky celý odehrával v hotelu a kulisy studií po chvíli začaly nudit. Co se týče případu, ten byl zatím nejzamotanější, to je pravda. Taky ale nejnudnější, protože neustálé hádky a obviňování stále nevedly k objasnění pachatele. Ten se tak k činu doznal skoro sám, vlastní chybou, když ho Vacátko nachytal na švestkách, jak se tak říká. Nelíbila se mi ani hudba. Píseň Zavři oči a spi...atd. by sama o sobě uspala hladového tygra. A když ji slyšíte už popáté, máte chuť okamžitě přepnout. A to v tom lepším případě. Pokud se totiž film vysílá kolem desáté večer, myslím, že kdo je pachatelem se dozvíte až když si to sami přečtete. Herecké výkony nebudu hodnotit. Dělal jsem to již u předchozích dvou dílů a také seriálu a i zde hraje herecká plejáda. Prakticky co herec, to eso. Tentokrát tak dám nižší hodnocení díky nudnějšímu průběhu vyšetřování a hudbě. ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Tak už se nám to vykotilo. Máme mord v hotelu Excelsior." Tak šup tam pár francouzáčků, ať nám to lépe myslí a užijme si tu v úvodu avízovanou cognacovou detektivní šarádu. V hotelu Excelsior se totiž sešla fajnová společnost, kde všichni koukají, aby nic neviděli a hlavně, aby jim nikdo neviděl do karet. Já jsem si tedy užil zejména "skromného" direktora hotelu pana Arno Hnízda, jehož hotel je prvotřídní podnik, zanesený ve všech světových bedekrech, tamtéž vřele doporučený a který si vraždu rozhodně nemůže dovolit. Tak, pane rado, račte to rozplést. Já se budu dívat. Znovu. ()

LadyPupu 

všechny recenze uživatele

Pro mě zajímavější než Partie krásného dragouna, Smrt černého krále nebo Pěnička a Paraplíčko. Hlavně kvůli Kopeckému. Ten je v této cognacové detektivní šarádě excelentní. A to mě ba. Co mě neba je ta ústřední píseň, kterou jakoby zpívá Langmiler, i když to ve skutečnosti zpívá Eda Neváhejatoč Hrubeš. Kdyby to bylo bez ní, tak dám pět *. ()

`barocco 

všechny recenze uživatele

Text titulnej piesne nesmierne otravny... ale inak squeleeee... Potesi na vtedajsie pomery nezvykly format 2.35 : 1 " Anamorphic Scope" alebo tiez oznacovany ako "CinemaScope " a k tomu este vo farbe, skoda ze okrem par ciernobielych a naozaj len vynimocne farebnych filmov tocenych koncom sesdesiatych a zaciatkom sedemdesiatych rokov v tomto formate sa po tzv normalizacii opat az do novembra 1989 tocilo len na format 4:3 alebo tiez "full frame". Pozriet si to v kine na najvacsom moznom platne musel byt iny zazitok! ()

Galerie (8)

Zajímavosti (8)

  • Pan Marvan se moc nesnesl s Milošem Kopeckým. Marvan nechodil zkoušet do divadla, díky tomu mohl točit už ráno, kdežto pan Kopecký zase mohl až odpoledne, takže ráno točili společnou scénu jen se záběrem na Marvana a odpoledne zase to samé jen s Kopeckým a pak se to spojilo dohromady. Marvan si přitom třeba neodpouštěl rýpnout, že by tu pan Kopecký měl být a přitom věděl, že to nejde. (cariada)
  • Scény z exteriéru byly natočeny před hotelem naproti Wilsonově nádraží. (Witta)
  • Celý interiér hotelu byl postaven ve studiu na Barrandově. (Witta)

Reklama

Reklama