Reklama

Reklama

The Alpinist

  • Nový Zéland The Alpinist (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Marc-André Leclerc leze sám, daleko od světel reflektorů. Na odlehlých alpských stěnách předvádí jedny z nejodvážnějších sólo výstupů historie. Navzdory tomu o něm skoro není slyšet. Žádné kamery, žádné lano a žádný prostor pro chybu. Leclercův přístup představuje samotnou podstatu sólo lezení. Filmovému štábu se stydlivého kočovníka, který nevlastní ani mobilní telefon ani auto, nedaří dostihnout. (Sherpafest)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (27)

LEGACY 

všechny recenze uživatele

Film, který mi doporučila americká hikerka cestou z Killarney do Limericku. Sama zvládla Triple Crown a plánuje trek Grónskem, takové dobrodruhy mám rád a táhne mě to k nim. Mark André věděl, co v životě chce, obětoval tomu vše a byl si vědom toho, že jednoho dne může vše ztratit, přesto lezl dál. Pro ten adrenalin, pocit svobody, kdy víte, že vás to co děláte dostává do euforie, která je nenahraditelná a dělá život krásným. Vědět kým jsme je asi to nejkrásnější, co může být. Hory jsou nesmlouvavé, ale kdyby to bláznům jako je Alex, nebo Marc nedávalo vítr do plachet, přece by tam nechodili. Ty výhledy, východy slunce, stanování na stěně, být krůček od smrti, vědět a nezaváhat, to si potom člověk cení a užívá každé malé kafe, každou sprchu, každou chvilku s blízkými. Jinými slovy, nic nebere za samozřejmé. ()

P.J.2 

všechny recenze uživatele

Mark-Andre Leclerk byl legenda, která by se směle mohla řadit mezi elity svého oboru. Ale jak už to bývá, osud tomu nechtěl. Dokument je vtahující s dechberoucí scenérii, popisující nebo spíš snažící se popsat Markovu osobnost ale tu vystihli už v začátku. "Mark se nenarodil do této doby." Tím bylo řečeno vše. Je až absurdní, co ten kluk dokázal, možná kdyby mu řekli že spousta z toho nejde, tak mu to dojde a dělat to nebude. Scéna, kde kombinuje cepíny a lezení je jedna z nejúžasnějších co jsem viděl, ani jsem nedýchal abych ho neshodil... ()

Reklama

Erenas 

všechny recenze uživatele

Příběh psychopata. Freesolo 2, akorát Vám je po 10 minutách jasné jak to musí skončit. ...Zajímavě natočeno, akorát se u tohoto filmu musíte ptát jestli je ok a jak je etické točit o "těchto sportovcích". A v tom spočívá mích 4/5 natočeno je to krásně, vymáčkli z Leclerca maximum, akorát je to dobře? ()

Maynard. 

všechny recenze uživatele

Darda jako kráva... Dokumentů o horolezcích sem viděl už celkem dost. Je to pro mě lákavá téma, ale jen takle z gauče, nikdy bych se neodvážil líst na tyhle šílený kopce. No a pak je tu jeden vsmátej týpek, kterej svěří svůj osud do ruk bohům a to fakt doslova. Páč íst sám bez jištění takový kopce, to je vážně neskutečný. Za mě je to fakt borec, ale kdo s čím zachází, tím také schází... Kamera neskutečná ()

JASON_X 

všechny recenze uživatele

No páni, naštěstí jsem si o filmu předem nezjišťoval vůbec žádné podrobnosti, a tak byl můj zážitek z něj o to intenzivnější. Po Honnoldově Free Solo je Leclercův Alpinist další strhující reportáží o extrémním sólovém alpinismu, při které se mi chvílemi svíraly kulky a zavrtával jsem se hloub a hloub do nitra mého pelechu. Reportáží existenciálně silnou a s (pro mě) nečekaným závěrem. (SPOILER) ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama