Království Planeta opic

• USA Kingdom of the Planet of the Apes (více)

Režisér Wes Ball přichází s čerstvým a strhujícím příběhem z Planety opic, který se odehrává několik generací v budoucnosti od vlády lidoopa Cézara. V té době jsou opice na planetě dominantním živočišným druhem a lidé musejí přežívat v úkrytech. Zatímco nový opičí tyran buduje své království, jistý mladý lidoop podniká strastiplnou cestu, během níž se musí vyrovnat s minulostí a učinit náročná rozhodnutí, která budou mít zásadní vliv na budoucnost opic i lidí. (Falcon)

gogo77

4/10 ... sice velmi realisticke ale inak nudaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa... prvu hodinu som spal.... a potom som uz vstal a trosku som to aj vnimal.... nie celkom som pochopil, ale asi len ja, ze vlastne kto sa odkial vzal, a co tam robil a preco tam siel a hlavne ako o tom vedel.... lebo zrazu sa tam len objavi zena ktora vie vyborne rozpravat, dokonca lepsie ako tie opice ... vsetci sa zachranili a rozpravke je koniec ()

Rebel24

Opice sú na vrchole moci, ľudia naopak bojujú o svoju existenciu. Kráľovstvo opíc miestami dokáže ponúknuť silný dramatický dej, najmä pri Caesarovom odkaze, ktorý si každý klan vysvetľuje po svojom - Proximus ako nový kráľ ho vníma ako odkaz zničiť ľudstvo, orangutan Raka naopak ako harmonické spolužitie dvoch druhov. Pomedzi to sledujeme opicu Noa a ľudské dievča Mae, ktorý sa postupne charakterovo formujú a v závere predvedú aj jeden z najlepších dialógov v celom filme. V prvom rade veľká pochvala za dynamickú réžiu, snímka odsypala super. Najsilnejšia zložka filmu je prostredie - lokácie post apo sveta 300 rokov po Ceasarovi sú zaujímavé, reálne a pri skúmaní je divák vtiahnuty do celej tej ľudsky mŕtvej atmosféry - pripomenulo mi to momenty z prostredia Last of Us. Jediná bohužiaľ pomerne veľká výčitka je nedotiahnutá pointa filmu o tom, kto ma vlastne o ľuďoch pravdu. Zaslúžime si priestor pri opiciach? Ak áno, dokážu tieto 2 druhy spolunažívať? To be continued hádam... 73% ()

jarmil8

Překvapivě zábavný a poctivě odpracovaný blockbuster. Stejně jako předchozí filmy, které vyšuměly jak pára nad hrncem, se ani tento první Planetě opic nevyrovná. Ale, až na zdlouhavý úvod a zbytečný konec, svůj volnočasový účel splnil. ()

ZiGi_

Mám rozporuplné pocity z tohoto filmu. Hlavní věc, co se mi na něm líbila byly efekty. Celkově ta příroda a primáti byli dokonalí, takže efekty za mě úplně top strop. Na zbytku to bohužel docela vázne, příběh nějak nezaujal, ale ani neurazil a stejně jako u předešlých dílů nějak nemám potřebu i tento vidět znovu. Má to vše, co by takový film měl mít (skoro), ale asi to zkrátka není můj šálek kávy a jsem z toho filmu zklamaný na to, jak jsem se na něj těšil. ()

BStone

Výpravný opičí sequel který skóruje především vizuálem, ale dokáže i slušně zaujmout příběhem. Wes Ball pojal film velkoryse a přináší nové dobrodružství po letech. Nicméně pro mne je tento námět vyčerpaný a určitě už ze světa opic další pokračování vidět nechci. 65% ()

michalkop odpad!

Další recyklaci této látky ani další omalovánky, kde na obrazovce není nic skutečného, už vidět nechci. Čím je Planeta opic realističtější, tím vypadá hloupěji. Zde si nejsou jistí, zda opice mají chodit po dvou nebo po čtyřech, zda mají mluvit nebo mluvit znakovou řečí... Zápletka je plytká a nesmyslná. ()

Woitisek

Wes Ball nám přináší svou verzi Planety opic, jež nám dovoluje sledovat události několik generací po posledním dílu nadčasové famózní trilogie, kterou nesl z většiny na svých bedrech z Matt Reeves. Ve zkratce je to dosti zábavné a nápadité. Hlavní postava je sice sympatická, ale mám obavy, zda dokáže časem alespoň vzdáleně kráčet ve šlépějích legendárního Cézara, což tu nejspíš ani není cílem, ale hrdina pak může svým charakterem slaběji. Záleží, co uvidíme v budoucnu. Ostatní postavy podpůrné či jiné jsou fajn, jen několik z nich dle mého tahalo za slabší konec provazu než byla má očekávání, konkrétně záporák Proximus, který je zpracován moc dobře, jen tu nemá dostatek prostoru na to, aby se nám jako divákům stoprocentně dokázal prodat. Je tu zkrátka znát kompletně jiná tvůrčí vize než u Cézarovy trilogie a nepůsobí to tak s takovou vahou a úderností. Konec filmu je na můj vkus v této sérii až moc nápadně otevřený a dostáváme tak přehršel všech možných lákadel na pokračování a budování nejspíš nové trilogie. Nic z výše uvedeného však nemění nic na tom, že je to stále moc dobrý snímek se špičkovým vizuálem, který jen pouze nedosahuje kvalit filmů, jenž mu předchází. ()

10Geek

Veľmi dobré. Séria krásne a prirodzene napreduje a pomaličky sa dostávame do obdobia pôvodných filmov. Posunutie času určite prospelo a je skutočne zaujímavé sledovať v akom stave sa svet nachádza. Dej a napätie vygradované do posledných momentov a k tomu vynikajúce budovanie charakterov. Navyše, motivácia všetkých strán je pochopiteľná a divák sa s nimi dokáže stotožniť. Oceňujem aj myšlienku ktorá ukazuje ako jednoducho sa vie učenie (v tomto prípade opičieho) mesiáša prekrútiť. To isté nás neraz naučila práve naša história. Inak osobne by mi vôbec nevadilo ak by ďalšie diely (časom) úplne odstránili ľudský faktor a my by sme videli politické boje už samotných opíc a ich klanov. A áno, na ďalšie diely kvalitatívne jednej z najkonzistnejších súčasných filmových sérií sa úprimne teším. ()

TheImmortal

Slušný dobrodružný akční heavy-CGI teenage film. Stupidní scénář, ale pěkně natočeno. OBLÍBENÉ SCÉNY: Příroda vypadá hezky. Super audio obecně, ale zvlášť u jízdy na koních a požáru (padající střecha potěšila). Na konci jim to hezky zpívalo. ()

Pavlo

Film je to velmi kvalitne spracovany, ma paradne efekty, vypravu, je vidiet preciznu pracu na detailoch post-apokalyptickeho sveta, co sa len tak nevidi. No dej je priamociary s par zvratmi a chemia medzi postavami akosi viazne. :-/ To cele potom vytvori dojem krasneho obalu s dobrym vizualnym spracovanim no takmer prazdnym vnutrom. Ak maju byt dalsie filmy a budeme to brat len ako uvod, funguje to fajn. Ale ak sa neskor presunieme zasa o dalsie generacie, je toto podla mna strateny potencial velkolepeho filmu ako bol napr. druhy diel. ()

Ardno.Lamalz

Nesmyslně nudné, jakoby scénař tvořilo dítě, co nikdy nevylezlo z baráku, jeho představa o přírodě a fungování zatím nám známého světa je pouze z televize. Nepřirozený brak s nezáživnou tuctovou hudbou, podprůměrnými efekty a příběhem bez špetky inteligence, hvězda za zaklínačku. Zatím kinoodpad roku ()

oleg121

Famózne pokračovanie ságy, ktoré je opäť v niečom odlišné, no rovnako dobre spracované a dychberúce. Dúfam, že toto vzkriesenie tohto sveta bude pokračovať. ()

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

24.12.2023

The Legend of Zelda putuje do filmu

The Legend of Zelda putuje do filmu

11.11.2023

Nejspíš to bylo jen otázkou času. Po letošním obrovském úspěchu snímku Super Mario bros ve filmu, jenž se díky miliardě a dalších 362 milionech dolarů stal nejúspěšnější herní adaptací vůbec, studio… (více)

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá