Graham Hess a jeho rodina žijí na farmě daleko v polích. Jednoho dne se probudí a zjistí, že přímo za jejich domem je obrovský kruh v kukuřičném lánu. Zaslechnou zvěsti o tom, že je to znamení mimozemšťanů. Zvířata v okrese se začínají chovat zvláštně, psi se stávají agresivními. S rostoucím strachem sledují televizní zprávy, které dokola opakují, že znamení v obilí se rychle objevují po celém světě. Kdo jsou jejich tvůrci? Co se jimi pokoušejí sdělit? Čeká Zemi útok? Skutečnosti, které odhalí Graham během vyšetřování tohoto jevu, navždy změní životy jeho bratra a dětí. (TV Nova)

Kroup4

Některé scény pěkně zamrazily,herecké výkony zahřály.Povedený film.Hudba byla dokonalá,J.Phoenix je výbornej a Mel Gibson taky.Film mě baví při každém shlédnutí. ()

Rudyamon

Když jsem film viděl poprvé, byl to pro mě velký zážitek. Na mém pocitu se nic nezměnilo ani když jsem ho viděl podruhé. Oproti jiným filmům s podobnou tématikou, kdy vetřelci z vesmíru napadnou Zemi, je tento laděný spíš komorně a to je jeho velkým plusem. Dopad invaze mimozemťanů je vidíme prakticky jen z pohledu jedné rodiny, žádné velké scény hořících měst a nekonečných zástupů tvorů podivných vzhledů. Ti o sobě ve filmu nechávají spíš jen tušit a to dělá z filmu opravdovou lahůdku. Mel Gibson v roli bývalého pastora Grahama Hesse, který po smrti své ženy zanevřel na víru a skončil s „praxí“, je naprosto skvělý. Graham na rozdíl od svého bratra nevěří, že existuje někdo, něco na vyšší úrovni, kdo je může zachránit. Na konci filmu, ale pochopí, že znamení, která celou dobu dostával, naznačovali cestu k záchraně, které se nakonec ukázala jako skutečnou. Celý film má v sobě krásnou atmosféru tajemna, které zvýrazňuje třeba i pohled na rodinu dívající se na televizi, kde sledují co se děje, ale je to pohled pouze na ně a jejich reakce, to co se děje v televizi, na kterou se dívají, to nevidíme. Celý dojem umocňuje hudba Jamesa Newtona Howarda, která je skutečně jediněčná a která znásobuje tajemnost příběhu. Znamení jsou v mnohém víc filmem o víře a o boji víru neztratit na jedné straně a taky víru získat na straně druhé. Přesto ale vrámci sci-fi je to pro mě jeden z nejpozoruhodnějších filmů, jaké jsem viděl. Nepochybně je to i díky charismatickému Melu Gibsonovi a naprosto přesvědčivému Joaquinu Phoenixovi, přičemž nesmím zapomenou na představitele dětských rolí, kteří dodali filmu na dojemnosti. Krásný film, co víc dodat ... ? ()

drStanek

Viděl jsem ho v 11 letech a půl roku jsem z něj měl noční můry. Scény z pole a dětské oslavy patří k tomu nejděsivějšímu, co jsem kdy v bedně viděl (a že toho bylo hodně). Hvězdičku ubírám za pitomej konec. ()

danny_21

Skvěle vybudované napětí a mrazivá atmosféra dělá ze Znamení vyjímečnou podívanou skoro až na pokraji hororového žánru a to vše bez kapky krve. U několika skvělých scén ( v kukuřici, u souseda, ve sklepě ... ) mě opravdu mrazilo hluboko v kostech. Mel Gibson a Joaquin skvělí, Michael je u mě jasný mistr mystery thriller žánru, ale při druhém, třetím shléednutí už musím s hodnocením dolů - 80%. ()

10Domik10

Typ filmu, ktorý milujem a už keď som videl Znamenia prvý krát som si myslel, že to bude mysteriózny dej z otáznym koncom, ktorý sa ale napokon zdal jasný. Pre niekoho je to dobré a pre niekoho zas nie..... ()

Wann

Zručně natočený scifi-horor, s dobrými herci... Dá se říct že Signs je nadprůměrný emzácký horor s VELICE mrazivou atmosférou a Mel Gibson tomu ještě přidává na kvalitě. ()

Khalia

Znamení patří k mým nejoblíbenějším sci-fi filmům. V prvé řadě musím podotknout sice fakt, že je to převážně tím, protože jsem na něm tak trochu vyrostla. ALE - Znamení samo o sobě dokáže navodit takovou atmosféru a takové mysteriózní pocity, jaké nemám snad u žádného jiného sci-fi. Star-treky jsou klasika, Hvězdná brána denní chléb, mimozemšťani sem, mimozemšťani tam... Snímek Signs tím převážně "nepřímým setkáním" dokázal u diváků vyvolat ony pocity respektu a jakoby příjemného dusna z oněch alienů, o kterých se stále něco vypráví - a zároveň jakoby tam stále byli. Podtext víry a psychologického motivu hlavního hrdiny v čele s panem Gibsonem tomu dává nádhernou korunku. ()

Evny

Nejlepší obsazení, nejlepší herecké výkony a nejlepší zápletka. Děj je dynamický a scény opravdu děsivé. Skvělé! ()

Sophia

Co k tomu říct... Režisér mě velmi mile překvapil a Gibsona prostě miluju. Napětí sálající téměř celý film je téměř bechderoucí a já mám tento film ráda od prvního shlédnutí. ()

mogul01

Po několikátém shlédnutí měním hodnocení na plných pět. Napětí, atmosféra, téma, hudba a herci. To vše bych rád vyzdvihl. Nejlepší film od Shyamalana. ()

Kingjiri

V hororovejch / thrillerovejch scénách perfektní podivaná. Jenže většinu stopáže se Shyamalan rozhod zaplnit nepříliš záživnym teoretizovánim o případný mimozemský invazi nebo foukánim Grahamovy bolístky (zesnulá žena). Náboženskej podtext mi byl proti srsti a s tim související patetickej závěr mě už dorazil uplně. Kdyby zustala Grahamova manželka na živu, víra se vůbec neřešila, příběh byl předevšim o snaze rodiny přežít mimozemskou invazi a emzáky bylo víc vidět, byl by výsledek uplně o něčem jinym. Třetí hvězda za Gibsona, mysteriozní atmosféru a hororový finále. ()

Sweat55

Tak tohle nebylo dobrý. Vlastně to zachraňuje jenom Gibson a Howardův soundtrack, jinak je to hodně špatný, protože scénář je v podstatě o ničem, ufoni totálně nevyužití a ta náboženská symbolika byla doslova přehnaná. Ten film nemá nic, čím by mě dokázal zaujmout. A ten hnusnej ufon na konci a jeho CGI, to z alzáka jde větší strach. Tak strašně jsem se těšil na Aliena v kukuřici a dostal jsem pořádnou nudu. Už nikdy! ()

Likan7

Má úcta. Znamení i po tolika letech je u mě s přehledem nejděsivější film, jaký jsem viděl, i 15 let od prvního shlédnutí. Způsob, jakým do mě Shyamalan pumpoval napětí a potom i strach a děs je geniální. Strach z neviděného a neznámého funguje skvěle. Lekačky nejsou lekačkami, jsou totálním šokem a děs vytvářející scény, které způsobily, že jsem se po 30 minutách začal potit a byl jsem rád, že jsem Znamení přežil ve zdraví. Scéna v poli, u souseda, záběr z televize, všechno na takový úrovni, že bych nikdy byť jen nepřespal někde u pole. Na mě Znamení fungovalo a funguje i po letech, a jsem za to nesmírně rád. ()

Jaxx84

Jeden z nejgeniálnějších scénářů všech dob. Propletení a spojení zprvu nesrozumitelných linek - ztráta a nalezení víry, poslední slova manželky, otázka znamení a zázraků a hlavně: Je možné, že neexistují náhody? Grahame, dívej se! Merille, pořádně máchni! Bemmp!!! 10/10. ()

GTS_PUNK

"Is it possible that there are no coincidences?" Na kukuričných a obilných poliach po celom svete sa objavujú záhadné kruhy, ktorých vznik a význam si nevie nikto zo začiatku poriadne vysvetliť. Takéto "prekvapenie" na svojom poli nájde jedno ráno aj bývalý reverend Graham Hess (Mel Gibson) spolu so svojou rodinou. Ako bývalý duchovný, ktorý sa po smrti svojej ženy zriekol viery, najprv hľadá pre všetky tieto veci logické vysvetlenie, ktoré však postupne strácajú na sile. Na povrch začínajú postupne vychádzať skutočnosti, že kruhy na poliach nie sú dielom človeka, ale omnoho vyspelejšej entity. Pôvodom indický režisér M. Night Shyamalan, ktorý si hoduje v nakrúcaní mysterióznych snímkov, vďaka ktorým si ho obľúbilo aj množstvo divákov, prichádza v roku 2002 s ďalším podobne ladeným počinom, tentokrát situovaným na pomerne odľahlú rodinnú farmu kdesi v Pennsylvánii. Divákovi od samotného začiatku ponúka záhadnú, miestami neskutočne mrazivú atmosféru, nesúcu sa naprieč celým snímkom, pričom táto atmosféra sa čím ďalej, tým viac stupňuje. Do istej miery aj desí, ale zároveň drží diváka v neustálom napätí, pôsobiaca dojmom, že ani film samotný netuší, čo bude nasledovať. Mysterióznosť tak doslova cítiť nielen v každej scéne, ale takpovediac sa odráža takmer vo všetkých aspektoch, ktoré film ponúka. Po príbehovej stránke si zakladá na zdanlivo veľmi jednoduchom námete. Zdanie však klame, pretože príbeh predstavuje všetko, len nie jednoduchosť. A to aj napriek tomu, že si ho takýmto mylným spôsobom môže vykladať množstvo divákov. Keď sa naň však pozrieme zblízka, uvidíme, že mimozemská sci-fi vložka, na ktorej snímok celú dobu zdanlivo stavia, je iba akýmsi doplnením omnoho hlbšej príbehovej podstaty a myšlienky. Tá sa pohybuje na veľmi tenkom rozhraní filozoficko-teologickej roviny o tom, či sú náhody skutočne iba náhodami, alebo vopred danými skutočnosťami, ktorým nemožno predísť. Film sa pritom našťastie šikovne vyhýba citeľnej náboženskej agitácii, ktorá by kazila celkový dojem. Príbeh prinúti diváka zamyslieť sa, čo je jedným zo znakov dobre odvedenej tvorcovskej roboty. Svoj nemalý podiel na kvalite nesú samozrejme aj filmoví protagonisti na čele s Melom Gibsonom, ktorému skvelo sekundujú Joaquin Phoenix a detská dvojica Rory Culkin a Abigail Breslin. Práve detskí herci sú v tomto prípade veľkým pozitívnym prekvapením, pretože svojím výkonom na plátne sa im darí "ukradnúť si" pre seba nejednu scénu. A to je v prípade detských hercov vo filmoch skôr výnimkou, než pravidlom. A obzvlášť potom v tých ťažších snímkoch, medzi ktoré možno bezpochyby zaradiť aj tento. Napísaný scenár však praje všetkým postavám a divák sa tu dokonca dočká aj malej dávky humoru. Avšak tou vôbec najlepšou časťou celého snímku je jeho už spomínaná silná atmosféra. Tá by sa však nedala docieliť bez vynikajúcej kamery Taka Fujimota, ktorá v mnohých scénach pôsobí až nebezpečne pokojným dojmom či ťaživým pomalým pohybom. V kombinácii s neznámymi zvukmi, šramotením, praskaním dreva a búchaním dokáže "vyžmýkať" divácke nervy na maximum. Snáď možno jedinou výhradou, ktorú môže divák mať, je záver celého filmu. Ten je v porovnaní so zvyškom akýsi iný a svojím spôsobom, dalo by sa povedať, sa vymyká celkovému atmosferickému koloritu. Tvrdiť, že na ňom padá mysterióznosť celého snímku by asi bolo trochu tvrdé, určite z nej však čosi ubúda. Signs však možno jednoznačne označiť ako kvalitný mysteriózny film režiséra, ktorý sa v týchto "vodách" cíti ako doma. M. Night Shyamalanovi mysterióznosť jednoducho chutí a poriadne z nej dáva ochutnať aj divákovi. Film dokáže skvelo pracovať s dejovou atmosférou a takisto ponúka hlbšiu príbehovú myšlienku, nad ktorou sa oplatí zamyslieť, pretože má určite čosi do seba. Atraktívna mysteriózna záležitosť, ktorej by bola škoda sa vyhnúť. () (méně) (více)

kukkik

Připadá mi, jakobych se díval na úplně jiný film, než naprostá většina zdejších hodnotitelů.. Celé mi to přišlo až komicky trapné, jak herecké výkony, tak kamera a efekty (mimozemšťan na konci byl jednoduše groteskní..). Pro moje hodnocení mluví ale nejvíce dva aspekty a sice - že se na film dívám poprvé až nějakých 16 let od vydání (což ale není omluva, stovky filmů i staršího data, než je tento, jsou pro mě skvosty) a taky, že jsem nejdříve viděl zparodované scény ve filmu Scary Movie.. a to se potom na mě nezlobte, ale tenhle film se prostě nedá brát vážně i když se člověk vážně úporně snaží.. :) Úsměvné a tedy 1/5 ()

rublik05

Perfektní atmosféra udělaná v podstatě z ničeho, na to je Šamík opravdu mistr ve svém oboru. Ano, pro mě jeden z jeho nejlepších snímků, a také jeden z nejlepších ve svém žánru vůbec. Výborný scénář, výborné herecké výkony, dokonalá atmosféra, lekačky, dějové zvraty, no prostě nádhera. Filmu není absolutně co vytknout. Všem fanouškům sci-fi thrillerů doporučuji. 10/10. ()

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

27.08.2015

Herecký návrat Mela Gibsona

Herecký návrat Mela Gibsona

17.08.2008

Mel Gibson patřil ještě před pár lety mezi největší herecké hvězdy, ale za posledních šest let prakticky nic pořádného nenatočil. Nepočítáme vedlejší role v béčkovém thrilleru Paparazzi nebo podivném… (více)