Vynikající psycholog Malcolm Crowe (Bruce Willis) má za sebou traumatizující zážitek. Bývalý pacient se vloupal do jeho domu a dříve než sám spáchal sebevraždu, pokusil se ho zastřelit. Šlo zřejmě o trest za to, že mu nedokázal správným způsobem pomoci. Příští podzim. Doktor Crowe se pohroužil do práce a více než své manželce, trpící vzrůstajícím odcizením, se věnuje novému pacientovi. Osmiletý chlapec jménem Cole Sear vidí v těch nejneočekávanějších chvílích duchy s děsivým zevnějškem jasně prozrazujícím příčinu smrti. Oběšenci, sebevražedkyně, chlapec s hlavou prostřelenou brokovnicí Proč se zjevují obyčejnému osmiletému chlapci z Philadelphie? Chtějí ho děsit nebo snad potřebují jeho pomoc? Doktor je racionální skeptik, ale tragické zkušenosti s podobně postiženým pacientem z loňského roku ho varují před unáhlenými standardními závěry. Ostatně to, že osmiletý Cole Sear skutečně vidí reálně existující duchy, není to největší překvapení, které na Malcolma Crowea čeká... (oficiální text distributora)

lestyna

Tak takové skloubení hororu s dramatem jsem ještě nezažila.Nejenže jsem byla místy vyděšená a k tomu ještě ty lekačky ,které na mě působily tak, že jsem vždycky vyletěla ze židle.Atmosféra byla úžasná.A navíc ještě žádnému hororu se nepodařilo rozbrečet mě.A ten konec jsem opravdu nečekala.Ačkoliv si nepotrpím na Bruce Willise musím uznat že tady odvedl opravdu dobrou práci.Pro mě byl film obrovským překvapením a to rozhodně velmi kladným. ()

IllIlIlIIl

Vrchol Shyamalanovi tvorby. Skvělej B.Willis a H.J.Osment v tomto tajemně laděným thrilleru, místy hororu. Shyamalan je znám tím, že nechá diváka ponořit se do příběhu a pomalu se dostávat pod pokličku, ale na konci ji zaklapne a ukáže mu jinou, která dává filmu jiný rozměr a divák ustrnule sleduje, že vše bylo úplně jinak, než jak se na první pohled zdálo. ()

suicide

Po celý děj se film držel docela vysoko ve výkonech, atmosféře i ději. Kdyby ale i tak skončil, zapadne do lepšího průměru a konec! Ale ta pointa, ta skvělá pointa! A't přemýšlím, jak přemýšlím, nevybavuji si, že bych kdy viděl nějaký film, který by měl lepší a dokonalejší závěr filmu. Kdybych se na film díval s tím, že bych věděl něco víc, než kdo tam hraje, asi bych si pokazil celý film. Proto pryč s každým, kdo by chtěl byť jenom naznačit! ()

Remedy

Velmi dobře natočený duchařský thriller, podpořený skvělými hereckými výkony s opravdu originálním a šokujícím závěrem. Shyamalanův dle mého "nejkomornější" a "nejpromyšlenější" film. ()

Maq

Mysteriózní atmosféra tohoto díla je jedinečná. Nic podobného neznám. Skvělý příběh s dechberoucí pointou. Velmi citlivý, netypický herecký projev Bruce Willise, snad ještě lepší je jeho dětský partner Haley Joel Osment. Příjemná hudba Jamese Newtona Howarda. Autor a režisér Night Shyamalan dokázal z béčkového příběhu udělat prvotřídní podívanou. ()

movieband

Dost dobrý horor s Willisem v hl. roli. Konec mě překvapil a nečekal sem to tak dobré jak to bylo. Napětí bylo skvělé a zpracování mrtvých taky. Co se hudby týče tak ta vás dorážela, když tam momentálně nebylo nic nepříjemného. Shyalaman se vyzná ve svém oboru. Herecké výkony byly solidní hl. u Osmenta a Willise. Parádní horor. ()

topi

Dnes již klasický duchařský thriller, kde malý chlapec " vidí mrtvé lidi ". Škoda toho konce, který na mě působí zbytečně romanticky. ()

Desperado

Shyamalan ma vo svojom prvom veľkom projekte síce príjemne prekvapil, no neohromil. Pre mňa atraktívne téma malo oporu predovšetkým v hlavných predstaviteľoch, no príbeh mal veľmi pomalé tempo. Verím však, že išlo o úmysel, no minul sa účinkom. A nepomohol tomu už ani záverečný šokujúci zvrat. ()

MATADOR

Nečekaný thriller v čele s dvojící úžasných herců. To co dokázal mladičký Haley Joel Osment je něco nevídaného. V tak útlém věku zvládnout takovouto roli, nevídané. I Bruce Willis velmi překvapil a to čeho jsme u něj zvyklý hravě v tomto snímku přehrává a podává taktéž skvělý výkon. Po celou dobu jsem byl v napětí, ale to co se mnou udělal konec filmu rozdýchávám ještě nyní. Zkrátka tady má někdo talent, že pane Shyamalane ;-) ()

vanadium

Jo tak taková pointa!:) Jako zázrakem se ke mně za celých deset let od vzniku snímku nedostalo nic víc než to, že Šestý smysl má vynikající pointu. Tak jsem se na to konečně já barbar podíval a musím uznat, že se to opravdu povedlo - jsem celou dobu při sledování přemýšlel, jak ta pointa bude k čertu vypadat, ale tohle mě fakt nenapadlo. Bezpochyby velmi kvalitní thriller s naprosto mizerným psychologem Willisem a těžce zkoušenou milující matkou Toni Collette, nadto se odehrávající v mé oblíbené Philly. Těším se na druhé zhlédnutí, které bude díky znalosti pointy paradoxně asi větším zážitkem než to první a budu se vlastně dívat na "jiný" film. Zdařilé, zdařilé... ()

Easykk

Odpusťte, ale viděno až nyní - 17.5.2010 - a bez úplatků musím říct, že to byla asi moje nejlepší duchařina co jsem měl tu čest vidět, cítit, prožít a probát. :) Konečně chápu ty ovace, které pěli všichni známí a jejichž dobíravé a rozpačité pohledy typu: Fuj cože, tys to neviděl ještě? budu moci konečně odpálkovat rázným: CHACHÁÁÁ!!!!! VIDĚL!!!!! A bylo to nádherný!!! ()

Derek

dosť dobrý film, ktorý vás pohltí skvelou atmosférou, miestami (keď už ste ho videli minimálne 3 krát) je však trošku zbytočne naťahovaný a trochu sa nudíte. ale inak skvelý duchársky horor. ()

Bones!

Přestože jsem byl ze všech možných stran chtě nechtě upozorňován, že závěr je opravdu síla. Když na něj došlo, zůstal jsem zírat s otevřenou pusou. Už jen díky němu je moje hodnocení maximální možné. A když si k tomu připočteme i originalní znění, není co řešit! ()

Mr.Pumpkin

Skvělý duchařský thriller s jedním z nejneuvěřitelnějších konců vůbec, který mě, i když jsem věděl že přijde něco hodně nečekaného, vážně dostal. V němém úžasu jsem nevěřícně kroutil halvou a cítil jak mi běhá mráz po zádech. Fakt síla. 90% ()

kajas

První horor, který jsem viděla (asi v 10 letech). Tehdy jsem sice nechápala, ale o několik let později tleskám. Že Bruce Willis nehraje v akčním filmu, už to pro mě bylo překvapením. Ale bombastický konec i jiné scény mě naprosto dostaly. Haley Joel Osment ukázal, že je vycházející dětskou hvězdou (snad nedopadne jako Macaulay Culkin) a M. Night Shyamalan se zapsal do mé paměti. ()

Chatterer

Asi nejlepší duchařina, kterou jsem kdy viděl a panebože ten konec. Skvělý herci, kamera, režie. Asi prostě všechno. Tomuto filmu nemám co vytknout. 95%(nerozbrečel jsem se:)))) ()

salalala

I se znalostí pointy a po více než deseti letech to neskutečně funguje. Režie Shyamalana je famózní, některé záběry, kdy kamera pouze přejíždí bez jediného střihu, jsou neskutečné. Příběhově do sebe všechno zapadá, i když někdy je to tak nějak na hraně. To ale vlastně nevadí, protože Shymalan si to skvěle obsadil a není tu jediná nevýrazná role. Willis je vynikající a uvěřitelný a dokazuje, že má mnohem širší rejstřík, Osment nikdy nebyl lepší, Toni Collette taktéž luxusní. Není to sice film, který by vás rozsekal, ale má k tomu setsakra blízko a je možné, že až ho uvidím ještě párkrát, hodnocení o tu hvězdičku zvednu. Práce s atmosférou a hudba tady totiž fungují jako málokde a při některých scénách skoro běhá mráz po zádech. Hodně silný film, který, troufám si říct, zraje. Některé momenty jsou tu sice nadbytečné a možná o deset minut kratší stopáž by prospěla, ale to jsou jen detaily. Přesto pro mě suverénně nejlepším Shyamalanem zůstává Vyvolený. 90%. ()

dom156

Do žánru horor bych to nezařadil, ale to je opravdu maličkost. Jinak film běží jako hodinky. Nemám k tomu co vytknout. Občas jsem měl husí kůži a tento film si opravdu zaslouží být i na mé úvodní stránce. Škoda, že tehdy nedostal Oscara, asi byla vysoká konkurence. Jen a jen doporučuji. ()

Horor Ti druzí se dočkají remaku

Horor Ti druzí se dočkají remaku