Vynikající psycholog Malcolm Crowe (Bruce Willis) má za sebou traumatizující zážitek. Bývalý pacient se vloupal do jeho domu a dříve než sám spáchal sebevraždu, pokusil se ho zastřelit. Šlo zřejmě o trest za to, že mu nedokázal správným způsobem pomoci. Příští podzim. Doktor Crowe se pohroužil do práce a více než své manželce, trpící vzrůstajícím odcizením, se věnuje novému pacientovi. Osmiletý chlapec jménem Cole Sear vidí v těch nejneočekávanějších chvílích duchy s děsivým zevnějškem jasně prozrazujícím příčinu smrti. Oběšenci, sebevražedkyně, chlapec s hlavou prostřelenou brokovnicí Proč se zjevují obyčejnému osmiletému chlapci z Philadelphie? Chtějí ho děsit nebo snad potřebují jeho pomoc? Doktor je racionální skeptik, ale tragické zkušenosti s podobně postiženým pacientem z loňského roku ho varují před unáhlenými standardními závěry. Ostatně to, že osmiletý Cole Sear skutečně vidí reálně existující duchy, není to největší překvapení, které na Malcolma Crowea čeká... (oficiální text distributora)

standsiller

Pozerať "Šiesty zmysel" s tým že divák pozná pointu a zápletku nemá žiadny zmysel. Mne sa podarilo dosť dlhú dobu opúšťať rozhovory, v ktorých sa tento film rozoberal. Odporúčam každému, kto má v pláne si to pozrieť a nepozná ešte príbeh, aby po ňom ani nepátral. ()

voleman

Tak konečně jsem s dlouholetým zpožděním viděl Šestý smysl. Všude jsem četl jak moc má dobré rozuzlení a naštěstí mi ho nikdo neřekl takže jsem se až do konce nechával překvapit. Celý film mi přišel dobrý svou režii a hlavně hereckými výkony všech zůčstněných, a pak se blížil konec. Bylo asi pět minut do konce a říkal sem si, že už mně nic moc nemůže překvapit, a že jsem si asi něčeho podstatnýho nevšiml a že mně tam nic moc nedostalo. Ovšem pak přišla závěrečná scéna, která kompletně začala mněnit celý film a film se mi začal zdát opravdu výborný. Zatím jsem neviděl žádný jiný film s tak překvapujícím koncem, který v posledních minutách až tak moc celý film ovlivní. Tenhle film se prostě opravdu kompletně povedl, a myslím že s dalším shlédnutím budu mít z filmu nový a znovu skvělý zážitek. ()

giovanni3

Tak toto je dechberoucí film. Konečně jsem jej viděl celý a mohu jen říci, že celý film mne mrazilo sem tam jsem se i ulekl a strašně jsem Coleovi fandil. Herecké výkony jsou skvělé Willis si odehrál svůj vysoký standard, ale co předvedl Haley Joel Osment to bylo úžasné v 11 letech takový výkon (logicky jej umocnil jeho obličej/výraz). A příběh? Velmi povedený sice se zdá, že se zde jen povídá "o něčem", ale vstup chladu či zpomalení řeči atmosféru vždy tak vygraduje že čekáte co bude. Asi 15 minut před koncem si říkám, že super zážitek a že budou titulky a ono ne velké finále ještě bylo přede mnou a z toho mne bude mrazit ještě dlouho. Velká poklona před tímto filmem. Je faktem, že když film uvidím po x té bude zážitek jiný ALE takový "Šestý smysl" znám nazpamnět a vždy mne uhrane a zde to bude stejné. Bez debat 5z5 ()

venca163

Jasně, taky jsem napodruhý většinu času hlavně sledoval, jestli to nemá díry, co by popíraly pointu =). A je třeba uznat, že to je vystavěný docela pečlivě - a to jsem tomu při prvním zhlídnutí kdysi dávno fakt věřil =). Originální příběh a herci na jedničku, jen je to tak klasicky Shyamalanovsky uondaný. Btw. Ve stínu tohohle kultu moc nechápu, proč hned rok na to natočil M. N. S. v podstatě stejnej film. #memečko (80%) ()

Fox85

Tenhle film je nejsilnější na první shlédnutí. Při těch dalších už jenom hledáte a kontrolujete uvěřitelnost závěrečného twistu ()

solskjaer

Klasika bez které se filmový fanoušek neobejde. Z tohoto filmu vzešly dnes velice moderní duchařské thrillery, které bodují ve filmařský žebříčcích návštěvnosti na celém světě. Proto by každý filmový fanoušek měl tuto klasiku alespoň jednou za čas oprášit! ()

mozkomor

Z těch Shyamalanových filmů, které jsem viděl, mi Šestý smysl přišel nejslabší - nebýt té pointy byl by to jen lehce nadprůměrný duchařský horor s jednou opravdu strašidelnou scénou. Po druhém shlédnutí (zjišťování, jak nás vlastně napálil) jej už ani nemám potřebu vidět někdy zase - což o ostatních Shyových filmech říct nemohu. ()

Obivan

Shyamalan se předvedl jako velice dobrý režisér, jenž si umí vybrat námět i herce a smíchat všechny ingredience do působivého celku. Revoluční film, skvělé herecké výkony (především Osment a samozřejmě Bruce Willis), přesně padnoucí hudba od J. N. Howarda. Fakticky špičkový duchařský film! ()

made1

Když se na to podíváte poprvé, ta pointa vás prostě dostat musí. Když podruhé, hledáte, proč vám to nedošlo dřív. No, nedošlo, halt nejni každém Colombo, že? Jinak, Haley Joel Osment, když byl ještě roztomilý klučík. ()

Zemi11

Přemýšlím, proč se film nejmenuje "Konec dobrý - všechno jiné a přesto do sebe zapadající"... No, asi jste pochopili, že vtipy nepatří mezi mé silné stránky... A já si musím dát facku! Za to, že jsem neodhalil do očí bijící pointu, která dělá tento film megafilmem. Skoro dvě hodiny koukám na Šestý smysl, vidím, že se Bruce Willis baví jen a jen s jediným chlapcem, který má schpnost vidět mrtvé, a nevyvodím z toho žádný závěr. ()

Lencha

Výborně zpracovaný film. A myslím, že kdybych neznala z vyprávění od kámošky konec, tak bych na to asi nepřišla. Nedošlo by mi to. :-) ()

answer

Miluju filmy s rozuzlením tohoto typu v závěru. Úžásný výkon Osmenta. Po celou dobu výborné, na konci ještě lepší. Při závěrečných titulkách jedno dlouhé "wow" a opravdu silný zážitek. ()

mohamedsfinger

I po třetím kole s Šestým smyslem musím říct, že ten film je promyšlený do nejmenšího detailu. Stejně tak musí tento film obdivovat ti, kteří ho vidí poprvé (vy víte proč). Herecké duo se výborně doplňuje, přesto má Osmet maličko navrch. Bohužel Shyamalan pro mě zůstal režisérem jednoho filmu... ale je ještě mladý, tak snad se ještě předvede. ()

Cejny

Šestý smysl je zatím nejpovedenějším a nejlepším hororem, který jsem viděl. Perfektní herecký výkon mladého Osmenta. V jeho věku bych z toho asi měl noční můry, ale svou roli zvládl na jedničku, stejně tak Bruce. No a závěrečná pointa a vysvětlení, no prostě parádní film, jak má být. 90 % ()

The Viper

Film plný očekávání. Vůbec jsem si ho teda na PC obrazovce neužil, ale sehnal jsem si ho na DVD a jakmile se k němu dostanu, konečně budu moci hodnotit přesvědčivě. ()

Šakalík

Vzpomínám si, že tenhle film byl v době svého uvedení do kin doslova hitem. Snad každý mlel jenom o Šestém smyslu a jak že to je geniální. Když se v tom člověk ale začal hrabat důkladněji, zjistil, že mnoho lidí tu pointu vůbec nepochopilo. :-) No, faktem je, že si Night Shyamalan na tomhle filmu v podstatě vybudoval kariéru, i když dle mého názoru jeho nejlepší tvorba měla teprve přijít (mně osobně se nejvíce líbí Vesnice). Navíc při vší úctě k Bruci Willisovi – v téhle roli mi prostě nesedí (třeba takový Mel Gibson by se mi tam líbil mnohem víc). Navíc když už zná člověk tu inkriminovanou pointu, tak sice objeví spoustu indícií, kterých si prve nevšiml a které jednoznačně směřují k tomu konečnému překvapení, nicméně jako celek ten příběh docela ztratí náboj. Takže jo, film to je určitě skvělý, ale zase taková senzace to taky není. ()

OughJay

V duchařskym žánru to je asi tak, že je několik filmů, který se blejskaj jako drahý kameny v kupě štěrku. Šestý smysl k nim patří, ačkoliv k dokonalosti mu podle mě stejnak ještě něco chybí. A jak byl Osment za tuhle roli vynášenej do nebes - mě to jako něco extra nepřišlo. S nejlepšima dětskýma hercema, který jsem měl možnost vidět, se srovnávat nemůže (viz. Tomáš Holý). Co se týče filmu, moh bejt malinko kratší. Hlavně začátek je podle mě docela natahovanej a než se daj věci pořádně do pohybu, trvá to tak půl hoďky. To co se děje na plátně pak ale stojí za vidění, no a taky za zamyšlení. Jestli duchové existujou, tak si to představuju nějak takhle. Zaujalo mě hlavně zaznamenání hlasu ducha na magnetofonovou pásku, protože o tom jsem čet i nějakej článek, že by to údajně melo fakt fungovat. Sám to rozhodně zkoušet nebudu... :)) Co je ale na tomhle filmu tolik jedinečný, je ta pointa. Má sice jednu velkou mouchu (uběhnulo hodně času a doktor Crowe přijde na tak podstatnou věc až na konci filmu), ale snad poprvé se mi stalo, že mě režisér klamal celej film a já mu to sněd i s navijákem - i když trošku bych si dovolil říct, že s ohledem na tu velkou mouchu mě vlastně podved. Každopádně je to rozhodně zapamatujíce hodný okamžik. :) ()

Sdoom

Vzhledem k tomu, že jsem film viděl již kdysi dávno, tak tato druhá projekce byla ochuzena o překvapení z pointy, na druhou stranu člověk se pak může zaměřit na jiné věci a film tak dostává trošku jiný rozměr. Co musím vypíchnout, je fantastická hudba J. N. Howarda a herecký výkon H. J. Osmenta. Jen je škoda že po Šestém smyslu a A. I. o něm není vidu ani slechu a v Hollywoodu "září" takoví nesympaťáci jako např. Shia LeBeouf. ()

dita.krizova

Šestý smysl - drobné mezery ve scénáři, sem tam nejisté herectví Bruce Willise ve finále přebije naprosto fenomenální závěrečná pointa!! Konec Šestého smysl je pro mě nejpřekvapivějším a nejlepším závěrečným rozuzlením....A pro ty, kteří film ještě neviděli - pokud vám bude někdo chtít říct, jak film dopadne - honem si zacpěte uši a dotyčnému dejte facku, protože by vás tím připravil o to nejlepší, co může Šestý smysl nabídnout.... ()

Horor Ti druzí se dočkají remaku

Horor Ti druzí se dočkají remaku