Davidovo manželství prochází krizí, poslední dobou se mu příliš nedaří a ani psychicky na tom není nejlépe. Přesto má obrovské štěstí. Stane se jediným člověkem, který přežil děsivou havárii vlaku při návratu z New Yorku, kde se pokoušel sehnat lepší práci. Probere se v nemocnici. Z televize se dozví děsivé detaily o smrti skoro sto dvaceti cestujících i o tom, že trosky vlaku se rozlétly na míli daleko. On sám nemá ani škrábnutí. Za pár dní najde za stěračem auta lístek s otázkou: "Byl jste někdy nemocný?" Začne hledat člověka, který mu tam lístek nechal. Je to Elijah, majitel komiksové galerie, který trpí vrozenou vadou mající za následek extrémní křehkost kostí. Elijah hledá někoho, kdo je jeho pravým opakem - člověka nepoškoditelného, nezničitelného. Je přesvědčen, že je to právě David, a považuje ho za komiksového hrdinu, kterému je třeba do cesty stavět různé překážky, na nichž má dokazovat svou nepřekonatelnost. (TV Nova)

seeker23

Tak další skvost, který mi unikl kvůli hloupým recenzentům (kterým sice nepodléhám, ale podvědomí je mrška...) Precizní vedení kamery, na hollywood netypická pomalost a místo heroičnosti a vlastenectví záplava smutku v duši hlavního hrdiny. Je to film, který není ani komiksovou adaptací ani snahou o její analogii bez komiksové předlohy. Je naopak o samotném vztahu komiksu a skutečnosti a stejně jako se prolíná reálné a fantastické se prolíná i dobro a zlo. Obojí se utváří navzájem, jejich vztah je komplikovaný, nejednoznačný a (nejen) z etického hlediska velmi bolestivý. Ona komiksová osudovost se naplno projeví až v posledních vteřinách, o to víc je šokující, bezvýchodná. P.S. mluvit o thrilleru je naprosté nepochopení ()

Krt.Ek

Takový zvláštní "komiksový" film. Tím myslím, že je tu zvláštně vykreslen hlavní superhrdina. Není to žádný Superman nebo Batman, je charakterově poněkud jiný. Nechci nějak výrazně spoilerovat proto radši pomlčím. Mám radši atypické komiksové hrdiny nebo komiksové filmy, které se přibližují realitě a proto je tenhle snímek to lepší co jsem v daném žánru viděl. Nejvíc se mi, ale líbila ta skvěla Shyamalanova atmosféra. I když lepší je v Šestém smyslu a Znamení. 75% ()

schizmo

Shyamalanův slabší kousek a to tak pozvolného děje, který vlastně vůbec nezačne. Decentní odpověď na komixový přerod obyčejného člověka v hrdinu, bohužel zůstává ve stínu režisérových pecek jako Šestý smysl, Znamení či Vesnice. ()

FFilipCZ

Škoda, tento nevšední "superhrdinský" film měl v sobě velký potenciál, který se ale bohužel po velice zajímavém úvodu (porod+vlak) naprosto vytratil. Děj se neskutečně táhl a i když je Vyvolený celkem kvalitně herecky obsazen, ani to mě nijak zvlášť neudrželo u obrazovky. Jedním slovem zklamání. ()

LINKIN

Shyovi pointy mě vážně téměř vždycky dostanou, v tomhle případě ovšem narozdíl od Šestého smyslu celý film nebyl nijak vyjímečný a řekl bych až podprůměrný, ale ten závěr mě opět a zase posadil na prdel. Ještě mě zbývá skouknout Znamení a budu mít kompletní Shyamalanovu tvorbu. ()

Cimr

A je to tady zase. Po Allenovi, Kubrickovi, Hitchcockovi a Lynchovi jsem bezmezně propadl kouzlu dalšího filmového mága (a to přesto, že jeho jméno neumím ani pořádně vyslovit). Po Šestém smyslu jsem váhal, po Znamení si začínal být jistý a teď už nemám o čem spekulovat - M. Night Shyamalan je génius! Je ideální pokračovatel právě Alfreda Hitchcocka, protože stejně jako on používá moderní filmové prostředky k tomu, aby diváctvo přivedl do transu. Chvějete se strachy, hltáte každý obraz a závěrečná pointa vás porazí. Navíc se stejně jako Hitch ve svých filmech objevuje v malých roličkách. Kvůli takovým filmům zbožňuju tenhle druh umění. Navíc tu Samuel L. Jackson ztvárnil (s přihlédnutím k Pulp Fiction) nejlepší roli své kariéry. Ten dlouhý kabát, rukavice, skleněná hůl. Bože, to je tak stylový!! ()

baribal

Takhle nějak si představuju minimalisticky natočený film o jakémsi lidštějším hrdinovi. Nemyslím si, že k něčemu takovému je potřeba zázračně talentovaný režisér jako je například Aronofsky. Shyamalan se pevně držel nějaké vize, která dokázala ve výsledku zplácnout zajímavý a netradiční mystery thriller. ()

agentmiky

Velmi kvalitní film.Docela mě překvapilo,že jsem film ještě neviděl,neboť to je taková klasika.Teď jsem si přečetl,že režisér Shyamalan natočil i Šestý smysl a na Vyvoleném je ta práce jasně vidět.Bruce Willis společně s Jacksonem jsou sehraná dvojice a mám je fakt rád.Nápad filmu je dobře promyšlený,herecké výkony unikátní.Konec filmu byl i dojemný,bylo zde i pár akčních scén,ale jinak je to spíše film zaměřený na psychiku.Willis by si zasloužil za tuto roli Oscara.Konečné hodnocení: Trochu horší než Šestý smysl,ale přesto výborné.Hodnocení:80% ()

Adman

Trošku složitější na pochopení, ale to se týká počtu shlédnutí. Geniální kamera s o trošičku horším střihem... Nevík jak u ostatních, ale mně to přišlo spíš jako taková oddychovka :) .. ale to je věc názoru, stejně jako hlasování a komentáře. -=má to něco do sebe=- ()

Greg

Povedený thriller s výbornými hlavními hrdiny, i když s občas zamotaným a komplikovaným dějem... a hlavně jako vždy výborným Brucem Willisem. Je to první Shyamalanův film, co jsem viděl a nebyl jsem vůbec zklamaný, takže dávám slušné 4*. ()

Z0oMb3E

Veľmi vydarený pokus o prenesenie komiksu do sučastnosti. S.L.Jackson v úlohe doslova krehkého záporáka, o ktorom to však zistíte až na konci. Bruce-ovi taktiež rola superhrdinu sadla ako uliata. Perfektná kamera a úžasná hudba dostáva diváka presne tam, kde ho chce Shyamalan mať. Film sa úplne vymyká zo žánrového zaradenia komiks pretože tu žiadny vedomý hrdina nevystupuje. Záver filmu je geniálny. ()

SaNcHeZ_cz

Působivá režie, hutná dávka až mrazivé herecké obsazení a vizuální stránka s nápadem na straně jedné, a děj hrající si na něco víc než je na straně druhé. Vyvolený je tak divný film až je vlastně celkem fajn. Silná dávka thrillerového řemesla sice trpí příliš sebevědomým tématem ale i tak za čtyř hvězdy. ()

Turiec

Keď sa blížil koniec filmu a David (Bruce Willis) začal meniť správanie, začínal som byť sklamaný z toho, že dobre rozbehnutý film by mal vyznieť úplne banálne a do stratena. Myslím hlavne na zachraňovanie rodinky ohrozovanej údržbárom. Hoci bol napokon záver prekvapivý a výrazne to zachránil, nemôžem sa ubrániť dojmu, že tomu niečo chýbalo a vyvrcholenie tohoto snímku by sa dalo natočiť aj lepšie. Bruce Willis aj Samuel L. Jackson zahrali svoje role presne tak, ako si to ich charakter vyžadoval a nesnažili sa za každú cenu vyniknúť, čím sa do popredia dostal samotný príbeh. Otázkou zostáva, či naozaj medzi nami žijú ľudia obdarení nevšednými danosťami? Správajú sa nenápadne - tak, aby o nich ľudia nevedeli? Ja za seba odpovedám: áno ... áno. ()

CBD

Z nadsázkou by se dal Vyvolený označit za jeden z nejlepších komiksových filmů historie. Shyamalan ve svém nejzářivějším období mě dostal na kolena. ()

Asgy

Po první projekci těžko hodnotit, každopádně Bruce Willis ani Samuel L. Jackson nezklamali. Zatím čtyři hvězdy a pokračování komentáře v blízké době -- po druhé projekci. ()

javak810i

Herecké duo Samuel Willis válí, což se dalo čekat. Hudba krásně dokresluje atmosféru thrilleru a vůbec všechno dohromady to dává velmi solidní výsledek. Avšak je tu pár věcí, co bych vyknul, a které mě drží od plného hodnocení. Tak za prvé to děcko mi přišlo prostě strašně nesympacitké, ale to je nepodstatné. Důležitější je to, že jsem měl ke konci takový pocit "neuplnosti". Podle mě by filmu neuškodilo, kdyby měl ještě trochu delší stopáž (nebo by se mohly vystříhat méně podstatné scény). Chtělo by to zajít ještě více do hloubky a před zápletkou ještě víc našponovat to napětí. Ale i tak, jak říkám, velmi pěkná podívaná. ()

Praxis

Mrazivý thriller, jaký umí jen maestro z Indie. Škoda, že jeho nejnovější tvorba je plná s.aček. Výtečný Willis, neméně skvělý Jackson a jak jinak než překvapivý konec. V porovnání se šestým smyslem ale trošku slabší. 80% ()

MICHAEL73

Shyamalan po Šestém smyslu opět zazářil. Moc zajímavý snímek. Líbí se mi, jak se ve filmu střetávají dva pohledy. Willis, běžný občan, který je nevěřící a pochybuje, že by byl někým nadpřirozeným a naopak Jackson, který věří, že existuje někdo, kdo je nás schopný chránit. Postava Eliáše vyrůstala na komiksech a evidentně má ten svůj dětský sen, že věří, že existuje jakýsi hrdina. A to se mi líbí. Víra je silnější než cokoli. Film se opírá o tuto myšlenku a je to napínavý Drama-Thriller, který úžasně exceluje ve všech směrech. Nejlepší film s tématikou superhrdiny. Žádné Avengers, žádný Batman vs Superman, ale toto. ()

Džejkop

Zvláštní, zajímavý a přitažlivý thriller. Dva lidé, stojící na stejné linii, ale na opačné straně. Elijah Price a jeho odhalení. Šokující konec, který celý film převrátí na ruby. ()

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Herci z Vyvoleného se vrací

Herci z Vyvoleného se vrací

26.09.2017

Vyvolený se konečně dočká pokračování

Vyvolený se konečně dočká pokračování

27.04.2017

17 let! Tak dlouho fandové M. Nighta Shyamalana vyhlížejí dvojku Vyvoleného, která se konečně stává realitou. Ve filmu nazvaném Glass se objeví Bruce Willis i Samuel L. Jackson a premiéra nás čeká 18… (více)

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda