Reklama

Reklama

VOD (1)

Mírumilovný Steven Grant zjistí, že je nejen prodavač, ale i žoldák a dost možná i superhrdina. (Disney+)

Recenze (78)

johnsnow 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Na začiatok celkom podarené. Rozhodne to má zaujímavý štýl vyprávania a aj záporák Hawke nevyzerá vôbec zle, plus musím pochváliť i nejakú tú o trošku výraznejšiu brutalitu (ale zasek Tarantina a spol nečakajte stále je to MCU stajňa). Výtkou však je dosť jeblý humor a dosť hnusné CGI efekty, ale akože na rozbeh viac než fajn. ()

PKD 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Předlohu prakticky neznám, ale jestli se takto povede (soudě dle tohoto 1.dílu) i She-Hulk (u které je to u mě s předlohou přesně naopak) bude to velmi slušná náplast na ty neukočírované a totálně chaotické DC projekty posledních let. Issac je perfektní a jen mi potvrdil, že jeho přítomnost v nové SW trilogii byla jedním z mála světlých bodů vůbec. Jeho postavu jsem mu bez výhrad věřil. Užil jsem si i někdejšího idola dívčích srdcí v roli lehce špinavého hippiesáka s démonickým nádechem a jen mi to ukazuje, že casting tohoto zajímavého projektu byl brán vážně a nebyl vycucán z prstu jen tak. Vizuální podobu tohoto vskutku netradičního hrdiny v jehož kůži bych fakt nechtěl býti znám (zdravím někdejší avatar kolegy Nevky:) tudíž jsem ocenil velkou přesnost v samotném závěru. Sice mě moc neberou ty songy, které bych vynechal úplně, ale drobná příměs humoru (doufám, že to tak zůstane) včetně narážky na Cameronova Avatara (ta pobavila;) dotvořila tento díl do smysluplného a soudržného celku. Určo se budu dívati dál. P. s. pokud by nebylo v dřívějších dobách reklamy od Ratemuse a již zmíněného Nevky, asi bych to nikdy nezkusil.;-) Po shlédnutí celku chci a to je mým hl. záměrem zjistiti, co na tom zainteresované strany mají a proč je to pro ně tak významné, jako pro mě jiné postavy, lhostejno zda DC či Marvel. Plus za ty promakané závěrečné titulky alá regulérní kinofilm. ()

Reklama

kenkaku 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Špatný… běží to 1/4 hodiny a sere mě to. Naprosto nesmyslně se skládají scény (bizardní sekta v Německu) a v podstatě jsou neskutečně debilní (jako vážně neví co je za den s mobilem v ruce?). Místo toho, aby se scénář snažil vysvětlit co se děje, kupí se další nesmyslnosti/podivnosti. Tohle, že je Marvel? Tohle mě má navnadit na to se dívat dál? Tohle neaspiruje jen na debilitu roku, ale na debilitu celého Marvel světa. ()

Klajnik

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Proč dělaj takové akční scény, když nemaj peníze na dobrý CGI? Moc dobře to ví. Té akce by bylo více, kdyby tu nebyla možnost střihu v souvislosti s tou psychickou poruchou. Každopádně sledujeme život jednoho nesympatického ňoumi (Steven). Asi by mělo být vtipné, jak se vždy objeví v nějaké šílené situaci, do které ho dostalo jeho nové já, ale nebyla to nikdy trefa do černého. Tvůrci nejsou dostatečně komediálně nadaní. ()

ER 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

O tom, že si Marvel umí pohlídat diváckou kvalitu, není pochyb. A ani tento seriál nebude vyjímkou. Ale pilot úplně nepřesvědčil, že se tu odehraje TOP kvalita. Divočina ve skákání do jednoho a téhož děje a pak někde jinde, labilní chování hlavní postavy, místy až servilní CGI akce, především závěrečné minuty v muzeu a pak na toaletě- pohled do zrcadla a náhle baf, je tu Moon Knight.  Jediné, co zaslouží pochvalu je scéna ve výtahu. Tímto směrem měl pilot jít, připravit diváka na hlavní postavu a poodhalit, proč ty hlasy a záměna identity.  Jo a také chválím hlas F. Murray Abrahama. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (27)

  • Steven (Oscar Isaac) správně upozorní Donnu (Lucy Thackeray) na chybu v Enneadě čili Devateru, tedy na staroegyptský mytologicko-teologický koncept plurál plurálů, že sestává z devíti bohů a nikoliv ze sedmi. V egyptštině plurál vyjadřoval počet tří a jeho znásobení proto představuje nejúplnější počet a dokonalou úplnost. Součástí tohoto Devatera jsou bohové – Atum, Tefnut, Šu, Nút, Geb, Usir, Set, Eset a Nebthet (někdy se k nim připojovali ještě bůh Re v podobě Re-Atum, Hor, Anup a synové Horovi). Nicméně na plakátu se objevuje i bohyně Hathor, která se v Devateru neobjevuje, ale je propojena s Chonsuem, jenž byl jejím partnerem. (Kubaaa97)
  • Úvodní scéna odkazuje na to, že Arthur (Ethan Hawke) je v komiksech vědecký expert na tzv. teorii bolesti – jak blokovat nervovou reakci na bolest. Sám totiž trpí nevyléčitelným stavem, který mu způsobuje neustálou agónii. (Kubaaa97)

Reklama

Reklama