Reklama

Reklama

VOD (1)

Marc a Steven musí propátrat své vzpomínky a nalézt pravdu. Jinak jim hrozí zatracení v podsvětí. (Disney+)

Recenze (44)

Praxis 

všechny recenze uživatele

Tohle fakt neni lehká pestrobarevná limonáda jak ze šablony "Udělej MCU film snadno a rychle". Tohle je spíš hluboká psychologická sonda do života rozpolceného hlavního hrdiny. Plus vizuálně atraktivní vhled do egyptského podsvětí. No já jsem zvědavej, jak tohle zvládnou během posledního dílu ukočírovat. Otázek tahle epizoda přinesla snad ještě víc, než na ně odpověděla. ()

dr.horrible 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ja proste nevim. V určitých momentoch je to silné, ale rovnako ako celý seriál (možno s výnimkou skvelého druhého dielu, u ktorého to - z pochopiteľných dôvodov, beriem ako pozitívum), ide o výťažok rôznych už videných vecí, je to strašne nesúrodé, a kto je vlastne cieľovka? Psycho depka s týraním detí a do toho hrošica z Madagascaru, lol. 70% ()

Reklama

William_ 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pokud si od začátku seriálu nesednete s hlavní postavou, logicky Vás nemůže zajímat ani "hluboká psychologická sonda do života rozpolceného hlavního hrdiny" jak zde trefně píši kolegové v ostatních recenzích. Bohužel jsem na té druhé straně barikády a nemohu tak většinu věcí docenit. I tak se jedná o ten originálnější snímek, který Marvel ve své seriálové tvorbě vytvořil. ()

filmfanouch 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Čtvrtá epizoda Moon Knighta představila dějový kotrmelec, který naznačoval, že se další epizoda vydá velmi zajímavým směrem. Těžko se ovšem dalo odhalit, co přesně diváka v samotném semifinále čeká. A skutečně se ukazuje, že i v rámci samotného Marvel Cinematic Universe je Moon Knight něco unikátního. Pátá epizoda v režii Mohameda Diaba především pokládá odpovědi. Celé to ovšem stojí především na silném výkonu Oscara Isaaca, i díky němu stěžejní momenty (především ten na konci epizody) tolik fungují. Celá skládačka otázek se v rámci páté epizody začíná dávat dohromady a především došlo na vtahující vizuální zpracování egyptského posmrtného světa. Vizuální zpracování očividně velmi těžilo z egyptské stylizace a představuje se v rámci Marvel Cinematic Universe dosud neviděného.  Především na dva stěžejní hrdiny se v rámci páté epizody redefinuje celý pohled. O poznání tragičtěji z toho rázem vychází Marc Sceptor, na prakticky stejně úrovni ovšem též Steven Grant. Minulost rozmačkaná na kousíčky se ve finále vyjeví velmi tragicky a staví na jednom paradoxu. Ať už si budoucnost pro Moon Knighta chystá cokoliv, s tímto komplikovaným hrdinou to rozhodně bude ještě komplikovanější. Pátá epizoda Moon Knighta především naprosto těží z poteniálu toho, že má hlavní hrdina disociativní poruchu. Ta má dle očekávání prvopočátek v tragédii, kterou si ústřední hrdina opět musí projit a je z toho cítit přesně ta závažnost a nepříjemnost. Marvel očividně zkusil opravdu něco jiného, tentokrát pátá epizoda prakticky nesází na žádnou akci a přesto je neskutečně kulervoucí. Především i díky tomu, jak komplikovaný příběh dokáží tvůrci skvěle zpracovat.  Velké lákadlo na finále, které nejspíš bude skrývat velké překvapení a počáteční příběh Moon Knighta uzavře. Pátá epizoda nastavila laťku hodně vysoko, snad se finále podaří tvůrcům ukočírovat...... ()

Sany33 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Príbeh: Mark a Steven sa nachádzajú v Egyptskom očistci aby Hrošia bohyňa rozhodla či sú vyrovnaný alebo nie. Musia pred sebou odhaliť najtajnejšie tajomstvá toho druhého a tak spasiť svoju dušu. Prevedenie: Konečne sa začína hra na city a v tom je Marvel jednoducho geniálny. Mark musí dať všetky karty na stôl a konečne sa nám odhaľuje celé pravda o MoonKnightovi v celej svojej kráse. Aj napriek počiatočnej nedôvere som si túto časť celkom užil. 90% ()

Galerie (24)

Zajímavosti (15)

  • V této epizodě se nám představil bratra Marca (Oscar Isaac), Randall Spector (Claudio Fabian Contreras). Ten je jeho bratrem i v komiksech, kde se z něj stal Shadow Knight, nepřítel Moon Knighta. (Kubaaa97)
  • Ve scéně, ve které se odehrává šiva, si můžeme všimnout zakrytého zrcadla. Jedná se o židovský zvyk, který má symbolicky zamezit, aby se odcházející duše skrze toto zrcadlo chytila do pasti nebo aby se zemřelý v zrcadle neobjevil a neoznámil tak druhou smrt v domě. Pro zakrývání existuje i moderní vysvětlení, kdy je zrcadlo považováno za symbol marnivosti, tudíž není vhodné se do něj dívat při úmrtí blízké osoby. (Kubaaa97)
  • Na plakátu fikčního filmu „Tomb Buster“ si můžeme všimnout jména Dylan Beck. Jedná se o jméno člena štábu, který se podílel na natáčení seriálu. Na plakátu si také můžeme všimnout jména Melissa Russell. Jedná se o manželku tvůrce seriálu, Jeremyho Slatera. (Kubaaa97)

Reklama

Reklama