Estéban tragicky zemřel. Bylo mu čerstvých sedmnáct a poslední řádky v jeho deníku patřily otci, se kterým se nikdy nesetkal, protože matku opustil dřív, než se o existenci svého syna stačil dozvědět. Estébanova matka se proto rozhodne vydat po stopách svého mládí, transvestitu Lolu najít a dodatečně ho spravit o jeho otcovství. (oficiální text distributora)

iamek

Pedro Almodóvar se pomalu, ale jistě stává mojím oblíbeným režisérem. Nechodí vyšlapanou cestičkou a jeho filmy nejsou o "obyčejných" lidech. Přesto dýchají životem a vyzařují zvláštní kouzlo. Také tento film, ve kterém cestuje Manuela zpět po stopách svého života, je dechberoucí ukázkou režisérova porozumění člověka. ()

sepp

Sileny, misty hnusny a po vetsinu casu pro "normalniho" cloveka neuveritelny film. A presto tak krasny a citlivy. Smekam pred umenim mistra. P.S.: Todo sobre mi madre bylo moje prvni "setkani" s panem reziserem a dodnes asi nejpusobivejsi, ktere se navzdy zarylo do me pameti. Vrele doporucuji vsem filmovym labuznikum. ()

Sarkastic

Moje první setkání s Almodóvarem a po tomto filmu už vím, že zdaleka ne poslední. Velmi, velmi zajímavé drama, u kterého jsem se cítil dost zváštně. Herecké výkony (mimo jiné souhlasím s názorem, že zde vypadala Penélope téměř jako anděl), emoce/pocity, které ve mně snímek vyvolával a hudbu bych vyzvedl jako hlavní vztyčné body, na kterém dílo stojí. Mnoho diváků by mi oponovalo tím, že jsem úplně zapomněl na specifickou psychologii/charakteristiku postav (nezapomněl), ale tu já osobně (alespoň prozatím) nedokážu plně docenit a sám v sobě zhodnotit, jak moc se režisér "trefil", nebo ne (možná, že tento faktor dokáže lépe posoudit spíše právě ženské publikum). Dávám 4* a už se těším na další dílo tohoto zvláštního Španěla. ()

Šakal

Mé první setkání s Almodóvarem a musím zároveň jedním dechem dotat, že po shlédnutí tohoto pozoruhodného díla určitě né poslední! Krásný film, který se do vás hned od začátku " zakousne " veškerou svou silou ( tíhou, krásou) a nenechá ani na chviličku vydechnout. To se nedá popisovat, to se musí VIDĚT! Opravdu velice silný a strhující příběh a hodně přesvědčivé herecké výkony dělají z tohotu snímku nezapomenutelný zážitek! Příběh matky, která přichází tragicky o svého syna Estébana. Syna, jehož poslední řádky v jeho deníku patřily otci, kterého nikdy nepoznal. Matka se vydává po stopách svého mládí a rozhodne se najít otce svého zemřelého syna, transvestitu Lolu. Transvestiti, transsexuálové, feťáci, feťačky, prostitutky a v popředí příběh tak silný , který umí takovýmto nezapomenutelným způsobem podat asi pouze Pedro Almodóvar! 95% ()

Davered

Pořádně cynická rána! Ten film není rozhodně "hluboce lidský" ani "dojímavý", naopak - paroduje všemožná latinsko-americká melodramata a telenovely (ale i třeba takový Playtime). Bohužel většinu své stopáže jen nudí dlouhými dialogy... Posledních cca 10 minut je ale opravdu legračních, a proto nakonec za neutrální 2*. Snad přístě... ()

Miniprofil Pedro Almodóvar

Miniprofil Pedro Almodóvar