Reklama

Reklama

Natočeno podle neuvěřitelně skutečného příběhu, film osvětluje i ta nejtemnější místa. Po záchraně mladého chlapce před nelítostnými obchodníky s dětmi se federální agent dozví, že chlapcova sestra je stále v zajetí, a rozhodne se vydat na nebezpečnou misi, aby ji zachránil. Když se mu krátí čas, dává v práci výpověď a vydává se hluboko do kolumbijské džungle, nasazuje svůj život, aby ji osvobodil od osudu horšího než smrt. (bianci)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (101)

fantassia 

všechny recenze uživatele

Je důležitý úhel pohledu, samozřejmě  sledovači hororů a  krví a efekty nasáklých  podvodů zapomínají na realitu, pakliže se skutečně něco takové děje a ono se v nemalé míře děje, tak je asi podstatné, že je to hnus samo o sobě bez jakéhokoliv přibarvování efekty a ukazování fyzického násilí na odiv všem zvrhlíkům. Já osobně jsem velmi přivítala, že jsem nemusela žádné podrobné zvrhlosti sledovat. Tvrdost lidských srdcí se ale neuvěřitelně odkrývá, v komentářích, ve kterých si dotyčný zvrhlík nepřišel na své. Ty počty unesených jsou alarmující a film evidentně nese poselství, jehož účelem jistě není, aby rajcoval  a uspokojoval  pedofily zajímavýma ,,nenudnýma" scénama, ale probudit veřejnost a normální lidi, aby si uvědomili, kdo si nechrání své děti,nemá budoucnost... ()

UhLee 

všechny recenze uživatele

(8,5/10). Kolem filmu Sound of Freedom se již od jeho uvedení vznášela podivná aura, která přitahovala pozornost širokého publika. Čekal jsem, že po shlédnutí budu o něco chytřejší, proč byl kolem filmu takový humbuk, ale nic takového nestalo. Proto jsem se rozhodl si o tom něco vyhledat. Celkově mám moc rád filmy, které vás nutí přemýšlet a zrají ve vás ještě dlouhé chvíle po skončení závěrečných titulků. Podle některých zdrojů měl film sloužit jako forma propagandistického videa konspiračního hnutí QAnon. "Samotné hnutí QAnon pak přímo podporuje Donalda Trumpa, jehož považuje za jediného, kdo je schopen rozbít mezinárodní spiknutí elit. Ty podle nich operují s tajným spolkem satanistických pedofilů, který údajně řídí mezinárodní obchod s dětmi." Těchto teorií je velká spousta, ale buď jsem ještě nezkušeným divákem, nebo tam vůbec nic takového nebylo. Takže tento film hodnotím na základě dojmu, který ve mně zanechal a ne na základě nějakých papalášů, kteří mi šeptají do ouška, co mám psát. Samotné téma snímku je velice třaskavé a tentokrát se nejedná o jadernou bombu. Pašování dětí patří k nejhorším zločinům, které se po celém světě každodenně odehrávají. Je to čisté zvěrstvo, které lidé za cenu peněz provozují a jsem rád, že díky tomuto filmu se o tomto barbarství dozví co nejvíce lidí. Je totiž důležité, aby se o těchto problémech mluvilo a film je jednou z forem, jak toho dosáhnout. Filmu Sound of Freedom se to skutečně podařilo, neboť vydělal v USA neuvěřitelných 184 milionů dolarů. Nechává tak za svými zády spoustu snímků, které cílily na daleko vyšší tržby. Celý film je podle skutečných událostí, které snímku dodávají ještě víc na mrazivosti. Protože víte, že se to skutečně děje a snímek se až nebezpečně prolíná s realitou. Sledujeme příběh agenta, kterého hraje James Caviezel. Tento duchovně založený herec je známý především rolí Krista ve filmu Mela Gibsona. Tady si však zahraje na zachránce malých lidských životů a nepřekvapivě mu k tomu pomáhá i Ten nad námi. Pokud znáte pozadí herce a hodnot, které vyznává, tak vás tato skutečnost nijak nerozhodí. Když jsem u hereckých výkonů, tak nechápu, jak dokázal režisér z dětí vyždímat takové maximum. Jejich herecké výkony byly naprosto věrohodné a právě ty mě během sledování dojímaly. Celkově se jedná o výborný film podle skutečné události, který není o politickém hašteření a není zbytečně ukecaný. Tady se tne do živého a divák to cítí po celém těle. Hlavně tam uprostřed. "This job tears you to pieces. And this is my one chance to put those pieces back together." ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

Pri neuveriteľnej krasojazde, akú tento nenápadný film zaznamenal (rozpočet cca 15 miliónov vs. celosvetová tržba niekoľko stoviek miliónov dolárov), som situáciu pozorne sledoval, nasávajúc búrlivé reakcie o tom, aký je film, ja vlastne ani neviem, ako by som to nazval... náboženský? Navyše sa to celé dávalo do úzkeho súvisu s osobou Jima Caviezela, ktorého som naposledy videl v r. 2013 v Úteku z väzenia s Arnoldom Schwarzeneggerom a Sly Stalloneom, takže vôbec netuším, čo sa o Caviezelovi v posledných rokoch hovorilo, akú mal povesť atď. Každopádne, trochu zvrhlo som sa začal tešiť na fakt sračkový film. No a keď som si to pozrel... ostal som zarazený. V kostole som za celý svoj život možno 10x (napr. pri príležitosti pohrebov), ale fakt netuším, čo komu na tomto filme vadí. Vôbec to nie je žiadna náboženská agitka. Kde? Aká? Prečo? Caviezel hrá manžela a otca početnej rodiny, takže si pedofíliu vezme osobne, ale toto by som za náboženskú agitku ozaj neoznačil ani vo sne. Je to normálny triler o chlapovi, ktorý sa rozhodne ísť po krku obchodníkom s deťmi. Tlieskam, že niekto nabral odvahu natočiť film o pedofílii. Inak ale máme dočinenia s úplne bežným, štandardným, chcelo by sa povedať rutinným trilerom, ktorému by som objektívne vytkol asi „len“ prehnanú dĺžku (dve hodiny desať? Prečo preboha?), mierne divného Caviezela a priemerný, vcelku predvídateľný scenár. A možno ma JEMNE rušilo zopár sekúnd, v ktorých tvorcovia šli azda až do priveľkého odľahčovania na to, o akej téme rozprávajú (bozkávanie ruky). O takej téme bolo treba natočiť drsný, mrazivý, silný, dojemný, pôsobivý a strhujúci triler/drámu. Nie takýto priemer. No musím uznať, že scény z ostrova alebo finále v džungli sú adekvátnym spôsobom napínavé a celkovo sa mi herci pozdávali (Bill Camp z Dámskeho gambitu alebo Kingovho Outsidera si dlhodobo koleduje o oscarovú rolu). Šokovalo ma, že na Moviezone.cz je o filme písané ako o „agitačnom thrilleri o únosoch detí“. Tomu nerozumiem buď ja, alebo autor nerozumie slovu „agitačný“. A spomína, že film sa berie smrteľne vážne. Síce mám zmysel pre čierny humor, ale komédiu o pedofílii by som vážne vidieť nechcel, to už by bolo na psychiatra. Autor dokonca naznačuje, že to vlastne je skôr „popkultúrny fenomén“ (o sexuálnom zneužívaní detí????), než „skutočný film“ („skutočný film“, to si dám nad posteľ). ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

silné téma, které je zbytečně shazováno sterilním zpracováním, žvatláním o Bohu a herectvím Jima Caviezela. Já ho mám celkem rád a tady měl nejspíš působit zničeně ze všech těch hrůz které vyšetřoval, ale místo toho působil jako když se mu celé dobu chce na velkou a nejde mu to. Celá ta (celkem zbytečná) kontroverze kolem je tak bohužel zajímavější než samotný film. Celkem si dovedu představit kousek, který takhle závažné téma zpracuje tak, že z něj divák nebude tři dny spát. Tenhle to ale bohužel není...60% ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Film, který pracuje s velice ožehavým a citlivým tématem, ale který úplně nefunguje sám o sobě. Sound of Freedom vzbudil nemalé rozpaky, ale pod obří kontroverzí se skrývá průměrný film, který v první třetině tlačí na city, ale rozbrečet dokáže maximálně ženy v domácnosti případně ty diváky, pro které je filmovým vrcholem drama z Hallmarku. Jako thriller film nepřináší dostatečné napětí a jako životopisný film je zase šíleně zkratkovitý a zjednodušený. Co vše pozvedává z ubuleného TV snímku je kamera, která se sice na sílu snaží o wallpaperové momenty, ale je skutečně tím jediným, co připomene film, který si zaslouží promítání v kině. I přes veškerou kritiku se nejedná o vyloženě špatný film, ale jeho důležitost je pouze v tématu a ne ve zpracování. 50% ()

Galerie (23)

Zajímavosti (10)

  • Film vychází ze skutečného příběhu Tima Ballarda (Jim Caviezel), který v roce 2013 založil neziskovou organizaci Operation Undeground Railroad bojující proti obchodu s lidmi. Na rozdíl od filmu se ve skutečnosti sám nikdy nevydal do džungle, primárním cílem nebylo zachránit holčičku, ani kvůli tomu nezabil člověka. Mezi 123 zachráněnými osobami ve více samostatných operacích bylo 69 dospělých, nešlo tedy pouze o děti. (raininface)
  • James Caviezel (Tim) uvedl, že když mu Eduardo Verastegui ukázal poprvé scénář, hned mu zároveň oznámil, že nikdo, komu roli nabídl, předtím nechtěl být s timto filmem nikterak spojovaný. James si tímto možným otřesem kariéry prošel už při účasti na kontroverzním projektu Umučení Krista (2004) s Melem Gibsonem, kde se na filmu podilel dle svých slov pro Boha, ve kterého sám hluboce věří, a proto pro něj není těžké vyslyšet žádné jeho volání. (Cooller)
  • James Caviezel (Tim) v rozhovoru na YouTube s Jordanem B. Petersonem uvedl, že sám má 3 adoptované děti z Číny a nejen díky tomu má v povědomí nebezpečí, které dětem hrozí, a proto do tohoto projektu původně šel. (Cooller)

Reklama

Reklama