Australský specialista na špinavou práci Rake (Chris Hemsworth) jen tak tak přežil události z prvního filmu a teď dostane nový úkol, při kterém půjde o život: má zachránit zbědovanou rodinu nemilosrdného gruzínského gangstera z vězení, kde její členy drží. (Netflix)

HanzoBureshi

Komu se první díl líbil, tak bude úplně stejně spokojený. Jednička byla prázdná a hloupá, ale přesto hodně akční, napínavá a zábavná a tady máme totéž, takže se jedná o skvělou jednohubku. Asi nejlepší na tomto díle je určitě věznice a bitka na nádvoří a poté akční sekvence s vlakem + ty kamerové záběry byly velký luxus. Pro milovníky přestřelek tu byla jedna velká akce i ve vysoké budově. Co se ale týče úplného finále, tak tam to bylo trochu nedotažené a bez nápadu. Co se týče postav, tak Rake (Chris Hemsworth) to zvládnul klasicky na jedničku. Ještě více mě ale překvapil prostor pro Nik Kahn (Golshifteh Farahani), která předvedla pořádně akční bomby. CGI výbuchy a některé záběry byly trochu slabší, ale rozhodně mi to zrak neničilo. Snímek má za úkol akčně zabavit a to splnil. Mé hodnocení: 7/10 ()

Sebule

Režie nebyla vůbec špatná. Charismatický Chris Hemsworth a ostatní herci taky dobrý. Ale Joe Russo pro mě prostě není scénárista dobrých akčních filmů. Bez napětí, akce sice zajímavá, 20 minutová one take scéna si zaslouží respekt, ale proč se celá sekvence ve vězení odehrávala ve tmě?? Tam doslova nešlo nic vidět. Příběh vůbec není, nefunguje to emočně, ani napínavě a akce se po úvodu neustále opakuje podle stejného vzorce. Hlavně... strašná nuda, ty 2 hodiny byly nekonečné. Promarněný potenciál. Hodnocení: 4/10 ()

RobinPM100

Bum bác 😄 Velmi solidní jízda, doporučuju pro inovativní akční kameru, kdy celé sekvence jsou natočené bez střihu a kamera poletuje mezi akcí, to je fakt hodně dobrý. Ke konci je to obzvláště cool, mám rád práci s granátometem 😁 ()

a0001

Stále to isté, klišé, pózy, štýl.. Ďalší zbytočný film. Kamera skvelá.. To je tak všetko. USA sa nikam za tie roky filmografie neposunula, ak áno tak jedine technicky.. ()

Plaque

Ooo, brumkám si tu, brumkám. Opäť super johnwickovsky našlapané a tentokrát aj trochu tej emócie bolo, ale tak akurát, aby to zase všetko nezakapalo. Áno, za mňa skvelá zábava. ()

Kinofil

|| R || Netflix || Rozpočet: $70 mil. || Druhé Vyproštění se pokouší o totéž, co první díl, jen pochopitelně musí být všechno 2x větší. Ale na tom vlastně není nic špatně, protože akce, která je 2x velkolepější je hlavním tahounem filmu a asi jediným důvodem proč dvojku vidět. Hargrave, který se u jedničky otrkával, je zde mnohem sebejistější a ambicióznější, podobně jako třeba Stahelski s Wickem. Hlavě tak utkví především obří akční scéna ve vězení s hromadou nepřátel následující vlakové přepadení s velmi intenzivním a dobře nasnímaným útokem helikoptéry. Druhá další obří akční scéna se odehrává v centru Vídně, kde mrazivé prostředí střídají skleněné mrakodrapy. Všechno to vypadá dobře, choreografie je skvělá, jednozáběrovky tolik netrpí na "neviditelné" střihy, úroveň CGI je obstojné a i v té akci se daří odvyprávět příběh. Bohužel stejně jako u jedničky je všechno mimo akční scény pěkná nezajímavá nuda se stokrát ošuntělou zápletkou nějaké záchrany. 2h stopáž je pak vlastně v dnešní době zázrak, avšak podobným žánrům (tedy drahé akční béčko) by stále slušelo méně jak 2h. Žádné žánrové zjevení se tak nekoná, komu nesledla jednička, nesedne ani dvojka, avšak Hargrave se vypracovává na druhého Stahelskiho a jednou třeba překvapí skutečně něčím převratným. To by mu ale nesměl psát scénář jeden z Russoovců, kteří oba potvrdili, že mimo Marvel jsou to ambiciózní rutinéři. Hemsworth si naopak napravil reputaci po Thorovi 4 a Spiderhead. A na závěr, Netflix si letos konečně připsal první zasloužený hit. 70%. ()

Perunwit

Navzdory všeobecnému nadšení zde, si dovolím poznamenat že mě ten narativ o hodných lidech na Západě (Vídeň) a zlých na Východě (Gruzie) přijde už velmi trapnej byť i jenom jako základ akčního filmu. Hemeroidworth toho za 20 minut schytá víc, než kdybych šel do ringu s Tysonem a furt tam hopsá, jak když se nechumelí. Je libo na jedoucím vlaku stát a střílet do vrtulníku, kterej to do mě šije plnou parou a ani jednou se netrefí? Je libo rozjet akci uprostřed západní metropole a mít byť i jen 5 minut na svůj vlastní kombat? Já jako vím, že jsme degradovali na neschopnou civilizaci úpadku, ale toto? Dejte mi svátek, taková pitomost. Přijde mi to jak když MSM informují o hrdinných úspěších ukrajinské armady, zatímco tato jde totálně do kopru. Zachraňuje to jen zajímavá kamera a zvuk. ()

ibex

Rozhodně slabší než jednička. Nejvíc dolů to tahá pitomý scénář - ten k prvnímu dílu by si v porovnání s tímhle zasloužil Oscara. ()

Facerr

Chris v té nejlepší akční formě a děj, který šlape od začátku do konce. Navíc výjimečně natočená akce, ve které i s v tom fofru víte, co se děje a kdo koho mlátí. A těch "třískacích" a docela vynalézavých scén je přitom plno. Za mě, společně s Johnem Wickem, akčňák roku. ()

patsandor

Chtěl jsem slušnou akci a dostal jsem super akční nářez. Jasně děj je slabší, ale není to přece Shakespeare nebo Hugo. A že to je přehnaný, je to přece akčňák a ne psychologický drama. A proti FF se pořád drží při zemi. Za mně lepší než jednička. 90%. ()

wauhells

Tak nějak jsou některé scény ok. Vcelku jinak dobrá akce. Škoda jen že hlavní roli hraje zženštilý Chris Hemsworth. ()

holka218

Po nadšení z prvního dílu přišlo zklamání z pokračování. Miluju akční filmy, ale tohle celý je nějak moc. Asi tak 90% času tvoří akce a zbylých 10% tvoří nějaké dialogy, které se snaží rozvinou příběh, který tam prostě není. Pokud by si někdo pustil film bez zvuku, tak to je vlastně úplně jedno. Při zhlédnutí filmu jsem měla pocit, že Hemsworth je fakt nesmrtelnej, dokáže schytat asi tak 150 tisíc ran, sám zvládne vyřídit asi 200 lidí a furt je v pohodě. To už je fakt docela dost a celý to nefunguje. Jenom doufám, že to další díl zachrání... ()

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

31.05.2024

Sympatický rodák z Austrálie se stále vehementně snaží vymanit se ze škatulky marveláckého Thora. Nejspíš si je velmi dobře vědom toho, že ze slávy boha hromu se věčně žít nedá, proto se snaží… (více)

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno

18.06.2023

V pátek 16. června si na Netflixu odbylo premiéru dlouho očekávané pokračování akčního snímku Vyproštění z roku 2020 v režii zkušeného kaskadéra a akčního koordinátora Sama Hargrava. První film se na… (více)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023