Australský specialista na špinavou práci Rake (Chris Hemsworth) jen tak tak přežil události z prvního filmu a teď dostane nový úkol, při kterém půjde o život: má zachránit zbědovanou rodinu nemilosrdného gruzínského gangstera z vězení, kde její členy drží. (Netflix)

Baru.Class

Na to, jaká debilita na entou byl první díl (i přes úmornou snahu se mi nepodařilo ho dokoukat, přiznávám se), tak dvojka bylo ale hodně hezké překvapení! Chris znovunalezl alespoň špetičku hereckého umu, příběh jakože ehm ehm oukej, lokace perfektní (stará gruzínská věznice bude dycinky fungovat) a akce srovnatelná, ne-li lepší než u posledního Johna Wicka (jo vim, za todle půjdu do pekla.) Určitě se najdou chvilky, kdy hlavní postava přežívá nepřeživatelné, několikrát zmiňované schování se za žebřík při přestřelce s helikoptérou (ano, s HELIKOPTEROU a ano, za žebřík) už asi zůstane lehce kultovní číčovinou foreva, nicméně upřednostnění akce před všema těma empatickejma sračkama, jak je teď dobrým zvykem, se ukázalo u akčního filmu jako správná volba a ve výsledku tudíž máme naprosto skvěle koukatelnou divočinu. ()

Yamatosan

Akční béčko... no nejmíň roku! Jo, furt béčko, ale poctivý, vymazlený, skvělá akce, dokonce i nějaké motivy, psychologie postav... a nevídané, dokonce i na záporákovi si dali záležet, že ho člověk vlastně trochu i chápe, lituje. Jo, CGI občas trochu bolí, ale čert to vem, tenhle film na něm nestojí. Nezlobte se na mě, ale mě to bavilo mnohem víc, než např. každý jeden Wick po jedničce. ()

boss123

Extraction 2 pokračuje tam, kde skončila prvá časť. Tým nemyslím len príbehovo, ale aj v mnohých iných aspektoch. Už prvý Extraction mi ponúkol veľmi kvalitný akčný zážitok. Možno sa nevyrovnal najlepším súčasným akčným sériám, ako napríklad Mission Impossible prípadne John Wick, ktorý bol pravdepodobne pre tvorcov celkom blízkou inšpiráciou. Samozrejme tak, ako prvá časť tak aj druhá ponúka iné zaujímavé prvky, ktorými sa jednoducho odlišuje od konkurencie. Chris Hemsworth  v titulnej úlohe je stále chodiaci tank. Film sa nebojí ukazovať jeho najväčšie prednosti a tým je predovšetkým jeho vysoký fyzický font. Scenáristicky sa určite nejedná o veľké veľdielo. Scenár slúži predovšetkým na to, aby prepojil jednotlivé výborne natočené akčné scény. Tam, kde parádne fungovala jednotka tam funguje aj druhá časť. Akčné scény sú skvelé. Výbušné a krásne prehľadné. Možno na škodu je, že tvorcovia sa v pár scénach rozhodli spoľahnúť až priveľmi na vizuálne efekty, ktoré nevyzerajú nijak zvlášť dobre. Ale našťastie takýchto scén nie je veľa. Hneď jedna z prvých akčných scén je jedným z vyvrcholení filmu. Sekvencia natočená pocitovo pre diváka na jeden záber je naozaj vynikajúca. Má v sebe veľkú šťavu. Zároveň je film na svoje pomery tak akurát dlhý. Čo je veľké plus a určite svoju dĺžku dokáže zároveň aj obhájiť, čo napríklad tohtoročný John Wick 4 nedokázal. Čo, ale trošku celé dielo ubíja sú niektoré logické chybičky a diery v scenári. Tie ma určite nepotešili a všimne si ich pravdepodobne aj väčšina divákov. Je škoda, že ani vizuálne sa nejedná o veľké terno. Hlavne jednotlivé lokácie sú vizuálne málo zaujímavé. Aspoň ja som mal také pocity. Technicky, ale okrem efektov nemám výhrady. Zvuk je parádny. Kamera prehľadná. Choreografia výborná. V závere, teda hodnotím silnými štyrmi hviezdami. Percentuálne je to na 80 percent. Určite odporúčam zhliadnuť každému. Pre fanúšikov akčných filmov jednoznačne. ()

BStone

I dvojka přináší strhující a de facto nepřetržitou akci a pro milovníky akčního žánru je to lahůdka. Mi osobně se moc líbila Golshifteh Farahani, která Chrisovi zdatně sekunduje. 70% ()

Raziel811

Není to tak intenzivní a živočišné jako první díl. Ale při sledování hlavně druhé půlky jsem měl pocit, že konečně někdo udělal filmové Call of Duty se vším, co k tomu patří. Ať jsou kvality tohoto filmu jakékoli, ale asi nemá moc konkurenci co se týče budgetu a provedení. Nepočítám nízkonákladové filmy, které mají sice kvalitní akci, ale vypadá to jako z mobilu. Jako divák zkrátka chci pěkně vypadající akční film a to se mi v tomto případě i dostalo. ()

naytsirk

Tak jako u jedničky mi tu vcelku nic nechybělo…Akční jízda s nutnym ptosem…Na sobotní večer určitě dostačující… ()

Bogrant

Kým jednotka bola svižným oživením akčného žánru s nápaditou akciou, dvojka už spadá skôr do rádu lacnejších béčok s mierne škrípajúcimi trikmi a sem tam človek zacíti závan bulharských Expendables, tentokrát však v Gruzínsku. Režisér i Hemsworth si svoje ale odrobia poctivo, záujem o zachovanie si nadhľadu a slušnej dávky akcie pretrváva, takže odmyslieť si niektoré resty, výsledkom je stále slušná akčná popcornová nálož. ()

Petak3

Oproti jedničce hodně bídný, to nejlepší uvidíme na začátku a tak by to bejt nemělo, ikdyž je ta ta scéna super, tak vše co se odehraje pak je slabší a slabší, finále nuda. Průměr. ()

stret

Pri masivnom rychloposuve akcnych scen, ktore su nudne, pretoze sa tvaria vazne ale su komplete nerealne, to vychadza na dve sceny. Niektore sceny vyzeraju, ze sa zucastneni ani nestretli a vznikli len strihom. Ked sa Kurylenko stretne so sestrou, jedna je blondyna, druha ciernovlaska. Ked vchadzaju do chaty, uz su obe blondyny. Dramaticka scena ale ja som sa chichotal. Vcelku casto pri dramatickych scenach. ()

555borac555

Z hlediska scénáře je to opět takové akční klišé, ale přišlo mi to lepší než v jedničce. Opravdu kvalitní akce plná dlouhých záběru je hlavní doména této série. Obzvlášť scéna ve vězení je dokonalost. Pro fandy podobných akčních filmů povinnost. Za mě velká spokojenost. Dávám 8/10. ()

treeny

Akce, akce, akce. Nic víc. Příběh prostý a Chris je nový John Wick, který né a né zemřít. Holt budeme si muset počkat na Extraction 4, až přijde zlom. Za mě průměr, ale kdo má rád lítající auta, hromadu výbuchů a skoro žádný děj, tak si přijde na své. ()

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

31.05.2024

Sympatický rodák z Austrálie se stále vehementně snaží vymanit se ze škatulky marveláckého Thora. Nejspíš si je velmi dobře vědom toho, že ze slávy boha hromu se věčně žít nedá, proto se snaží… (více)

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno

18.06.2023

V pátek 16. června si na Netflixu odbylo premiéru dlouho očekávané pokračování akčního snímku Vyproštění z roku 2020 v režii zkušeného kaskadéra a akčního koordinátora Sama Hargrava. První film se na… (více)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023