Temperamentní americký dobrodruh a voják cizinecké legie Rick O'Connell hledá v Egyptě své štěstí. Čirou náhodou objeví dávno ztracené Město mrtvých. Jeho objev je pro půvabnou knihovnici káhirského muzea a nadšenou egyptoložku Evelyn archeologický nález století. O'Connell dostane nabídku zavést Evelyn s výstředním bratrem Jonathanem do pouště. Evelyn touží objevit ztracenou Knihu mrtvých, Rick zase prahne po legendárním faraónově pokladu. Ruiny střežené bojovnými Tuaregy však skrývají děsivé tajemství - sarkofág s mumií staroegyptského kněze Imhotepa, jenž byl za svá provinění pohřben zaživa. Zemřel strašnou smrtí, byl sežrán tisíci brouky. Pokud by ho ale někdo oživil, znamenalo by to katastrofu pro celou zemi. Evelyn s Jonathanem a Rickem budou muset překonat strašlivé, životu nebezpečné nástrahy, uniknout příšerným kusadlům smrtících brouků a vést boj se starověkou sektou. A přesně ve chvíli, kdy mohou konečně nabrat dech, Evelyn nechtěně probudí Imhotepa. (TV Nova)

Zrzavakocka

většina z vás tu srovnává Mumii a Indiana jenže otázkou zní zda se vůbec dá srovnat srovnatelné ale každý má své a mumie když přišla tak to bylo něco nového nevídaného neokoukaného a je mi šumák zda si nějaký Egiptolog drbe hlavu či ne pokud to mělo být jako reklama na Egypt a jeho historii tak se to velice dobře povedlo, mě osobě se tento první film z oné trilogie líbil nejvíce !!!! ()

tomikulas1

Dobrodruh Rick O'Connell, který sloužil u francouzské legie vyhledává egyptské artefakty, díky Evelyn, která mu zachránila život a přiměla ho pracovat s ní. Pak je následuje její bratr Jonathan. Tento film jsem viděl více než 50x a nikdy neomrzí. Když máte rádi Indiana Jonese, tak tohle se vám bude také líbit. Dobrá hudba, perfektní efekty. :-) Pět hvěziček, protože tento film žeru :-) ()

bombit

Předlohou k tomuto filmu byl nezávislý snímek Máma (The Mommy, koprodukce Island/Izrael, 1994). V něm hlavního hrdinu pronásleduje vlastní matka - zjevuje se vždy po pěti dvoudeckách bílého vína a postupně do jeho klidného rodinného života přinese „deset ran egyptských". P.S. Ale ten zpěvák ze Scooteru se jako záporák docela osvědčil. ()

vlcekmirek

Samozřejmě si zámořští filmaři nelámou hlavu s historií, kulturou nebo legendymi a mytologií Egypta. Ale v tomto případě mi to ani nějak zvlášť nevadí. Prostě chtěli nově natočit téma, zpracované Karlem Freundem v roce 1932. Hlavní zápletku oživlé mumie, unášející bezbrannou dívku okořenili akčnějšími scénami a vymakanými efekty, Borise Karlofa nahradil v roli mumie fešák s oholenou hlavou a bezbranná oběť už taky není tak bezbranná, jako ve staré klasice. Ale všechno je to namícháno tak nějak s vkusem, vtipem a poutavostí, že se člověk od začátku do konce baví a nemá nejmenší pochyby o tom, že ty dvě hodiny nepromarnil. Kdo má rád dobrodružství, trochu toho ,,hororového" strašení, exotiku a notnou dávku humoru, nebude určitě sklamaný. Podle mne velmi podařená pohádka pro dospělé (a vlastně i pro odrostlé děti) Zařadit tenhle film podle žánru by asi bylo těžké. Fantasi, komedie, horor, pohádka... Z každého kousek a tentokrát byly ty kousky vybrány tak, že skutečně do sebe zapadají a člověk se baví. Já tedy určitě. ()

Billy_Cz

Naprosto skvělá podívaná. Viděl jsem tento film jako malý kluk a ohromě jsem se bavil i když se na to podívám po těch letech. film plný akce i humoru Brandon Fraser valí jednu dobrou hlášku za druhou a tunami munice likviduje mumie A Arnold Vossloo jako Imhothep No prostě perfektní. ()

aneta105

Konečně filmy, co jednají hlouběji o Egyptě a jeho dějinami a historií, a za mě velmi povedený a propracovaný film, 81% ()

CenturionSik

Za mňa *****, je to akčné, je to vtipné a na svoj čas to bolo aj hororové, The Mummy s Fraserom je jednoducho klasika, ktorú si pozriem aj keby ste ma zobudili o 4 ráno. Veľkým bonusom pre mňa je prostredie, už len z hľadiska takého toho pravého piesčitého Egyptu. ... mimochodom scény s Benim (Kevin J. O'Connor) sú TOP najvtipnejšie ()

Duffman 97

Toto je moje srdcovka.Brendan Fraser je výborný dobrodruh,Rachel Wiesz sexy knihovnice a John Hannah film příjemně odlehčuje,ovšem s mírou.Záporák je taky super.U mně nevítězí Indián Johnes ale Mumie. ()

Lukke32

Dobrodružný film s několika kouzelnými scénami a hláškami, krásně odsejpá a hlavně se na to taky krásně dívá. Nemá to snad hluchý místo, ani na chvíli nehrozí nuda, i když už to vidíte poněkolikáté. Pro mne má tento film nezaměnitelnou auru. Tento a jen pár dalších... Holt starověký Egypt musel být kouzelný. ()

J.Crusader

Tento dobrodužný a humorem nabitý majstrštyk se mi v rámci žánru už dávno vklínil do mé svaté trojice.. Zařadil se hned za Poslední Křížovou a Dobyvatele (a PŘED Chrám). Jistě každý tuší, co je ona svatá trojice zač. Celých deset let od Poslední křížové výpravy trvalo, než někdo natočil film, který byl tak podobný starým "Jonesovkám" a přitom zároveň i odlišným. Hlavní charakter Rick (Brendan Fraser), je trochu obhroublejší a drsnější variantou Indyho, ale přesto s ním má řadu shodných rysů. Asi i proto si ho člověk nemůže nezamilovat. Rachel Weisz je naprosto ideální představitelkou naivní, ale chytré a odhodlané "archeoložky" a vedlejší postavy taky nezahálejí. Ať už je to Evelynin kleptomanský bratr či vůdce společenstva chránící tajemství mumie. Nesmím zapomenout ani na naprosto skvelého představitele mumie/Imhotepa Arnolda Vosolo. Když to tak shrnu, tak Mumie je posledním klenotem minulého století na poli "adventure" filmů. Její pokračování už nedopadla vůbec dobře, o čemž svedčí i to, že Mumii si od dob jejího vzniku vždy čas od času (alespoň jednou za dva roky) pustím, tak z děje jejích následovníků si nepamatuji ani zbla (a ani si je nepouštím). Zasloužených 97% pro Mumii. ()

Natt

Genialita tohto filmu spočíva v perfektnej dialógovej chémii tria Brendan Fraser, Rachel Weisz, John Hannah. Prvý krát keď som to videl s kamarátmi na monitore som si hovoril priemerný blockbuster. Ale potom som pred XY rokmi na brigáde v Londyne to bol nútený pozerať znova, keďže to bola jediná VHS na byte. A zistil som, že sila tohto filmu je v chémii medzi hercami , dialógoch a scénkach. Casting je vynikajúci. ()

Rangifer

Máte rádi Egypt, usušené mrtvoly, masožravé hovnivály, dobrodružství a střílení? Pak tenhle film je pro vás. Brendan Fraser coby O'Connel dokáže Indianu Jonesovi konkurovat, ale z jeho stínu nevyleze. Za to Arnold Vosloo jako Imhotep je tak perfektní, že se nálepky oživlé mumie jen tak nezbaví. Když se objeví v jakémkoliv jiném filmu, v jiné roli, pro mě zůstane Imhotepem. ()

teekanee

Rick O'Connel je po Indym můj neoblíbenější děcký hrdina. Film je jedna velká, vtipem, akcí a atmosférou nabítá jízda s neuvěřitelně sympatickým obsazením. Fakt nevím, kolikrát jsem film viděl, ale vím to, že si ho můžu pustit v podstatě kdykoliv a vždycky se budu dobře bavit. 95% Edit: Po roce znova shlédnuto tentokrát v českém dabingu a musím říct, že tady je opravdu lepší než originál. Film je v něm ještě lepší. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Neříkala jste, že na tyhle povídačky nevěříte?" - " To setkání s mumií, která chodí a mluví, člověka rázem přesvědčí.” Pohlednej dobrodruh a krásná knihovnice hledají poklad, přičemž probudí Mumii, která se hrozně bojí koček. "Smrt je teprve začátek..." Arnold Vosloo jako Imhotep byl perfektní, že se nálepky oživlé mumie asi nezbaví. Plus Patricia Velasquez ví, jak zaujmout. :) Dobře zpracovaná efekty, a atmosféra faraonů a kouzel, kde nechybí střílení, usušené mrtvoly, masožraví brouci a dobrodružství. "O tomhle sním odmalička." - "Vy sníte o mrtvolách?" - 80%. ()

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

13.10.2022

Čeká nás v budoucnu Frasernasance? Díky potenciálně oscarovému želízku v ohni The Whale od režiséra Darrena Aronofskyho (matka!, Fontána) se herec nyní pomalu ale jistě vrací do velkého Hollywoodu, a… (více)

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Mumie s Cruisem potvrzena

Mumie s Cruisem potvrzena

22.01.2016

Studio Universal má za sebou díky Jurskému světu nebo Rychle a zběsile 7 vynikající rok. A nejspíš se mu bude dařit i dál, na letošek totiž chystá Warcraft nebo pátého Bournea a v roce 2017 rozjede… (více)

Film Music Prague 2014

Film Music Prague 2014