Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

V hlavním dostihu nedělního odpoledne zvítězí v Chuchli kůň Titan s jezdcem Pečenkou, žokej Sochor je jako obyčejně poslední. Trenér Janoušek druhý den Sochorovi vyčítá, že ze staré slávy žít nemůže. Sochor je přesvědčený, že k tomu, aby byl znovu v čele, mu schází dobrý kůň. Těch je ale málo Sochor běhá, aby snížil váhu, zatímco jeho kamarád, úspěšný Pečenka, se cpe buchtami s koněm, jako je Titan, si je jistý. V dalším nedělním dostihu je opět favoritem Titan s Pečenkou, ale oba se při pádu zraní. Přichází přítelkyně jejich známého herce, ke kterému chodí oba na mejdany, zeptat se na Pečenkovo zdraví, a zůstává přes noc se Sochorem. Tomu láska k ní vlije novou chuť do života a druhý den jde za trenérem, potlačí svou hrdost a vznětlivost a požádá ho, aby mu svěřil do péče zraněného Titana. Kůň se vyléčí a Sochor s ním začíná trénovat. Po čase mu ředitel nabídne, aby s Titanem trénoval na Velkou pardubidckou v příštím roce. Pak se vrací Pečenka z lázní Sochor mu o ředitelově nabídce nestačil říct, když si uvědomí, že s jeho návratem ztrácí Helenu. Zakrátko se oba bývalí přátelé dostávají do sporu o Titana

Děj filmu se odehrává v prostředí mezinárodně proslulé Velké pardubické steeplechase, přičemž představitelé hlavních rolí se jezdeckému sportu věnovali i mimo natáčení. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (46)

milos.bradik 

všechny recenze uživatele

Mám rád Zedníčka i Mrkvičku a film poměrně dobře vystihuje prostředí dostihů.  Poněkud nechápu to, že zde několik hodnotitelů srovnává tento film s Dobrou vodou. Jediné, co má tento film s tím seriálem společné jsou koně a Mrkvička. Řeší se tady zcela jiné problémy a je to o řád lepší. Herecky je to také velmi dobře obsazené i když Osvaldová mi jako moc velká sexbomba nepřišla ani mladá. Takže za mne 80 %. ()

Kovaja 

všechny recenze uživatele

Kvůli životnímu úspěchu se kolikrát jde i přes mrtvoly a z cesty musí jít stranou i letité přátelství.Mrkvička je žokej jako víno,v těhle rolích ho mám moc rád,prostě mu sedí.No a P.Zedníček rozhodně taky nenudí.Oba žokejové si projdou těžkýma situacema a nezdary řeší na flaškou něčeho tvrdšího. Scény kdy si dávají do trumpety a pak do zubů jsou fakt povedené a věrohodné,,člověk až dostane splín z těch jejich mrzutostí.Film je opravdu koukatelný a oběvuje se tady ve vedlejších rolích pár skvělých herců viz.Větrovec,Tomek,Krůta Fakt pěkný!!! ()

Reklama

Flakotaso 

všechny recenze uživatele

Opět se potvrdilo, že dnes zatracovaný režisér Jaroslav Soukup točil na začátku 80. let filmy na slušné úrovni. Nejedná se o žádný výrazně ambiciózní kousek, ale o velmi jednoduchý film, založený na osvědčené kombinaci sportovního zápolení a psychologicko-vztahového dramatu mezi třemi hlavními postavami. Dostih vyniká především vykreslením samotného prostředí a to jak prostorově, tak pocitově a vzniká tak jakási příjemná kontinuita těchto prvků, která tak často chybí v současných českých filmech, jež se většinou vyznačují značnou roztříštěností - a to mimo jiné i žánrovou. Dostih se nesnaží být něčím víc, než pouze dramatem se sportovní tematikou, ale to co dělá, dělá dobře. Celkovému pozitivnímu dojmu napomáhá také výborný výkon Ladislava Mrkvičky v roli žokeje Sochora, sužovaného zdravotními problémy a docela čistě napsaný scénář bez zbytečných dějových odboček. ()

Cibulka_C 

všechny recenze uživatele

Asi je to o prioritách, ale mě ten film začal bavit až od druhé půlky. 🥲🙈 Možná nejsem tolik fanda koní, dostihů a žokejů. Ovšem ze stránky vizuální to byl film velmi povedený. Měl docela záživný děj 👉🏻 o tom, co všechno je člověk schopen udělat pro to, aby byl nejlepší, svádí to na svého koně a je zároveň schopný se kvůli tomu rozhádat i se svým nejlepším kamarádem. Ladislav 🥕Mrkvička🥕 byl prostě úžasnej, přesně tento typ rolí mi k němu sedí nejvíc. A jako žokeje bych si ho dokázala představit i v reálném životě. Užila jsem si i roli Pavla Zedníčka... BOŽE TEN BYL MLADEEEJ. 😍 Tihle dva hlavní hrdinové film vlastně celou dobu drželi na nohou a ten zbytek kolem nich byla prostě jen omáčka. Sama osobně film hodnotím kladně, fajn scénář, nikdo se do nikoho nemotal a ani jsem se nijak neztrácela, ovšem bavit mě začala až ta druhá polovina. Ze začátku to bylo takový nemastný neslaný. Sportovní snímek, který bych určila spíš lidem, kteří se alespoň občas kouknou na nějaký dostihy, líbí se jim koně a zajímá je sport. 🙌🏻 ()

carl.oesch 

všechny recenze uživatele

Skvělý film, který nemá s Dobrou Vodou vůbec nic společného. Tady se řeší především vztah dvou žokejů a jejich snahu se prosadit. V Dobré Vodě je to o něčem úplně jiném a že jsou v obou koně a hraje tam Mrkvička nebo třeba Větrovec je vedlejší. Film osloví i dnes, nakonec téma je nadčasové, překvapujeme mě, že i tenhle film natočil jako režisér Jaroslav Soukup. Byl precizní, uměl si vybrat správné herce a dokázal ukázat prostředí. Jak to profesní, tak to všeobecné. Tady onu zanedbanost a šedivost osmdesátých let. To, že Soukup nechytil po roce 1989 správný vítr a točil věci, na které se nedá koukat, protože nezvládl filmový "marketing" je věc jedna, druhá je, že natočil celou řadu kvalitních filmů, které poněkud zapadly (Třeba skvělý Záchvěv strachu). A tou třetí je, že nejznámější z oné pozdně komunistické éry byly Diskopříběhy a filmy s Vaculíkem a Tofim, přičemž třeba Vítre v kapse nebo Láska z pasáže jsou rovněž velmi dobře ukázaným obrazem doby. A když budeme nadávat na Maixnery a Dagmary, ruku na srdce - co dokázal po oné tzv. sametové revoluci natočit onen do konce oslavovaný a prosazovaný (i finančně) Menzl? Už Konec starých časů nebyl nic moc a následuje řada menších (Život a neobyčejná dobrodružství vojáka Ivana Čonkina, Obsluhoval jsem anglického krále) nebo větších (havlovština Žebrácká opera) propadáků až po samé dno - Donšajny. Vsadím se, že s prostředky, které měl Menzel k dispozici by Soukup dokázal naložit stejně dobře, ne-li lépe. A to jsem vynechal odpustkovou prorežimní sračku Kdo hledá zlaté dno. A proti tomu jsou všechny Dagmary a Maixnerové jenom nevinné sračky. ()

Galerie (6)

Zajímavosti (12)

  • Na oba hlavní představitele, Sochora (Ladislav Mrkvička) a Pečenku (Pavel Zedníček), je ve filmu přilepena postava vyžírky a herce Romana (Milan Klásek). Při návštěvě u rodičů u Sochora o Vánocích, dávají v televizi pohádku Čertova nevěsta (1975), kde se pitvoří a přehrává právě tento herec, ale ten v pohádce nikdy nehrál, takže scéna byla natočena pro film. (sator)
  • Mrkvička se Zedníčkem si při natáčení filmu sami vypracovali scény rvaček a skončilo to tím, že Zedníček dostal pěstí přímo do nosu a šel reálně k zemi. (raininface)

Související novinky

Zemřel herec Ladislav Mrkvička

Zemřel herec Ladislav Mrkvička

28.12.2020

Ve věku 81 let po dlouhé nemoci zemřel český herec Ladislav Mrkvička. Známou tvář českého filmu můžete znát například ze snímků Atentát či Dostih, popřípadě pak ze seriálů 30 případů majora Zemana,… (více)

Reklama

Reklama