Měl inteligenci, vtip a charisma, díky nimž by byl mohl vyniknout v jakékoli oblasti lidského konání. Mohl se stát úspěšným politikem, byznysmenem, učitelem, knězem... Osud jej však už v útlém mládí postavil na zločineckou dráhu. A on vynikl i na ní. Jmenoval se Martin Cahill a byl nejobávanějším a nejobdivovanějším irským gangsterem dvacátého století. Kradl od dětství - to ostatně v prostředí, v němž žil, bylo stejně samozřejmé, jako dýchání. V dospělosti si pak se svými kumpány troufal na kousky, na jakých si lámali zuby i ostří hoši z IRA a které přiváděly policii, neschopnou mu cokoli dokázat, k zoufalství... (oficiální text distributora)

Lynn

I když je tohle krimi thriller, nemohla jsem se často ubránit úsměvu - ovšem v tom nejlepším slova smyslu. Generálovy alias Cahillovy kousky policii byly jednoduše geniální - tomu člověku prostě nešlo nefandit. Ale na druhou stranu to byla i lidská zrůda (ukřižování), i když - měl v sobě i tolik lidskosti, pokud mohu soudit podle filmu (realita byla pravděpodobně poněkud odlišná), že mi ho bylo na konci i trošku líto. Moc pěkný film o jedné rozporuplné osobnosti irských "dějin". ()

dr.fish

Abych si film víc užil, kdybychi o Irsku věděl mnohem víc, než vím. Spousta vtipů a situací odvisí zcela od znalosti sociální a politické situace a tak hluboko do toho zas nevidím. Nicméně z toho co jsem pochytil a pochopil vylezl docela slušný film o chlapíkovi, který dost policajtů tahal za nos, irský Jánošík, který ovšem taky jako Jánošík skončil. A tam je ten zakopaný pes, jelikož vůbec nevím, proč bych s ním měl sympatizovat, takže mi jeho příběh zůstal zcela volný. Jak říkám, nedostatek informací. 60% ()

Schuldiner

Těžce odlehčená gangsterka o jedné gangsterské celebritě. Brendan Gleeson skvělý, ostatní nápodobně. Možná to chtělo klást větší tíhu na ty dramatické chvilky, ale asi to chtěli tvůrci takto. V popisu filmu by měla být místo ´´thrilleru´´ spíš komedie. Tedy, já to tak chvílemi vnímal. Lehký, příjemně plynoucí film o těžké době v Irsku a o hajzlech, kteří jí proplouvali po svém. ()

emma53

Ale jo, mně se to líbilo. Začátek byl sice trochu vleklejší, opravdu ta stopáž mohla být kratší, ale i tak jsem byla poměrně rychle vtažena do neklidného Hollyfieldu s Martinem Cahillem o kterém jsem pochopitelně neměla ani ponětí, že existoval a byl tak známý gangster. Jsem přesvědčená, že velký vliv na to měla o dokonale zahraná role Generála v podání Brendana Gleesona, kterého moc neznám a nebo jen z malých epizodních roliček. Občasný nadhled a úsměvná forma podání tomu vůbec neuškodilo i když ve své době to asi moc k smíchu nebylo a já s tou čtyřkou ani na chvíli neváhám. Zajímavý to člověk v irských dějinách a určitě to stojí za zhlédnutí. ()

Martin741

Reziser John Boorman /Deliverance, Excalibur/ natocil len priemerny film o irskom zlodejovi menom Martin Cahyll. Tempo je len priemerne, kulisy tiez nic moc - za Kultovou Kleopatrou zaostavaju poriadne a dialogy su na moje pomery len priemerne. Okrem Brendana Gleesona /Braveheart/ sa tu objavil aj Jon Voight /Anakonda, Nepritel Statu/, zvysok som jaxi nepoznal. Rezia je ale na urovni : 56 % ()

• Skutečným Martinem Cahillem byl vykraden i dům režiséra Johna Boormana. Cahill si z domu odnesl mimo jiné zarámovanou zlatou desku. Režisér celou událost zařadil do filmu. (skudiblik)
  • Film se natáčel v irském Dublinu. (rafix)
  • V kinech byl film uveden černobíle, na americké kabelové televizi už byl vysílán barevně. (rafix)