Star Trek: Podivné nové světy

• USA Star Trek: Strange New Worlds (více)
USA, (2022–2024), 28 h 4 min (Minutáž: 46–63 min)

Anson Mount, Ethan Peck, Christina Chong, Melissa Navia, Rebecca Romijn, Jess Bush, Celia Rose Gooding, Babs Olusanmokun, Bruce Horak, Dan Jeannotte (více)

Kapitán Pike, vědecký důstojník Spock a Jednička prozkoumávají nové světy v celé galaxii na palubě USS Enterprise. (SkyShowtime)

Diskuze

Khanos

Khanos (hodnocení, recenze)

cernakus

No, Jakkoba sice osobně neznám, ale PKD znám už dvacet let a i když mi to nemusíš věřit, není ani mladý, ani změkčilý. Je svůj, jako je většina fanoušků fantastiky, ale většina věcí, co jsi napsal na něj moc nesedí.

Asi bych souhlasil s tím, že jeho vědecko-technické znalosti nejsou jeho hlavní předností, čímž netvrdím, že nemá žádné, ale myslím, že mu obecně vadí ve sci-fi a moderní tvorbě stejné věci, kterým odporuješ i ty (nebo já). Akorát zde na CSFD vystupuje mnohem smířlivěji, než ve skutečném životě, což občas vyráží dech i mně. Mimochodem, když jsem ho potkal poprvé, byl mnoho let zažraným fanouškem DS9. K TOSce, jak sám často říká, dozrál až časem.

A nesouhlasím s vyřazením TOSky ze žánru sci-fi. Tento žánr není jen Hard Science Fiction, ale těch pod-kategorií je víc. Původní Star Trek spadá pod Soft Science Fiction.

na příspěvěk reagoval cernakus, cyphercz

Jakkob

ty by jsi měl dostat ban za pouhou existenci. Jsi urážka lidství. A hle přesto tu stále jsi. ;-)

PS: Kdybych měl tu moc, ban bych ti nedal. Zásadně totiž podporuji právo každého se vyjádřit a udělat ze sebe korunovaného blba. A to i přes to, že tvůj přínos do diskuze je nulový (protože nic neumíš, nic neznáš a všechno relativizuješ).

na příspěvěk reagoval Jakkob

PKD

dle mého jsi jen změkčilý, technicky nevzdělaný, buziměkota, který je pro mně čím dál hůře rozlišitelný od arcidebila jakkoba. Přesto všechno věřím, že si dokážeš Star trek užít. Byť jsi nevyrůstal na opravdovém ST, protože jsi na to příliš mlád. Jasně, zajímají tě na něm, jako správného 4% ňunánka úplně jiné věci než mně, proto máš nejradši TOSku, která nežli Sci-Fi je hlavně Fantasy a povětšinou i dost dětsky přiblbá (čest výjimkám, které TOSka samozřejmě má), zatímco já preferuji hlavně dospělácké techno-politické hardcore sci-fi TNG+DS9.

Rozdíl mezi námi je, že já jsem ta betonová zeď a ty balon, jak jsem psal níže. Když se střetneme, tak se balon od zdi odrazí a je z toho takový celý skákavý, tak si pak hraje na amatérského psychologa snažíce se vysvětlit, proč se balon od zdi odrazil. Nechápe však, že se jedná o ryze fyzikální problém, který psychologie nedokáže vysvětlit ;-)

PS: Protože mám dobrou náladu, tak jsem úvodní větu změnil z vulgárně urážlivé na jízlivou, aby tvé měkké srdíčko tolik netrpělo. Doufám, že to patřičně oceníš až se budeš vyplakávat do svého růžového polštářku, jak ti ten zlý ošklivák zase ubližoval ;-)

na příspěvěk reagoval Khanos

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

PKD

Já si právě takovými existencemi tu chuť kazit nenechám, protože to je mj. to, o co se dotyční často snaží. Něco se jim nelíbí, a tak to mají potřebu těm, kterým se to líbí, vymlouvat a znechucovat a když to náhodou nestačí, tak se přejde na úroveň osobního urážení atd. Až moc dobře známá šablona, co si budeme povídat.. 😏
Nicméně tuhle hru s nimi já nehraji a je to. A pro ty nejhorší případy tu pořád existuje možnost blokace, když to tu jinak po moderátorské stránce naprosto selhává a dotyční by dávno měli x a y banů za naprosto nepřijatelné chování v diskuzích. Ne nadarmo je csfd považována z diskuzního hlediska za žumpu...

Feidias

Ten dotycny dle meho nikdy nemel rad a ani na nem nevyrustal ST. Tak mi to prijde. Ja to beru tak, ze pokud bych byl jako on, nemohl bych se divati ze ST nikdy na nic. Asi tak.

Feidias

Mas recht. Ja jsem napsal, co jsem povazoval za, nutne. Jinak, diskuse k mym oblibenym vecem me zajimaji. Jen me to obcas nekdo tak zkurvi, ze nemam chuti v tom ihned pokracovati ci navazovati

na příspěvěk reagoval Jakkob

Uživatel shuster smazal svůj příspěvek.

Feidias

To je nevýhoda mezilidské komunikace. Nikde není uzákoněno, že reakce musí být "přiměřená" akci. Když praštíš pěstí do betonové zdi, tak to bolí taky jinak než když praštíš do balónu. A protože nevíš, jestli ten druhý je betonová zeď nebo balon, tak nejlepší řešení je nemlátit vůbec ;-)

Svým způsobem jsi to pochopil. Takže jsme si to vyříkali. Dál se v tom nemusíme hnípat. Přeji dobrou noc.

cernakus

tak, mě to prostě nepřijde adekvátní reakce, ale to je tvoje věc samozřejmě. Nehraju si na žádného psychologa. Mě to tak prostě přijde. Můžu se mýlit samozřejmě a ok, nebylo to myšleno jako nějaká velká urážka... jako klidně mě bourej. Mě prostě připadá, že ti to dělá dobře.

na příspěvěk reagoval cernakus, PKD

Feidias , Feidias

Njn, není nad amatérské internetové psychology. Ti mají ve všem jasno, nejvíce v motivech těch druhých ;-)

Protože máš trochu problém chápat text, tak to zopakuji. "Neotírej se, nebudeš bourán." Pochopil alespoň napodruhé?

Jednoduchý zákon akce a reakce.

na příspěvěk reagoval Feidias

cernakus

těma ptákovinama myslím, to, že se cheš hádat a jak jsi sám napsal někoho bourat. To je pravý důvod proč sem chodíš. Ne proto, že tě to dané téma zajímá.

cernakus

tak bavíme se o tom co nás zajímá. To je ta pointa. Já to nesděluju světu. Sděluju to tomu, koho to zajímá věřejně. Ano, řekl jsi to přesně. Tvůj styl je agresivní. Já v tom nevidím pointu.

Feidias

1) "Mr. cernakus tu zas začal s ptákovinama" myšlenková sračka a dvojitá urážka v jednom;-)

2) Odkazuj kam chceš. Na to máš právo.

3) viz 1

4) Debata na téma jestli je Ridley Scott čajíčkář nebo ne na filmové fóru kde dodám informace pro měření pindíků (výnosy z filmů) je bez pointy zatímco tvoje nutkání sdělit světu, že se těšíš na nějaké počítačové hry má pointu jakou? Nechávám stranou, že jsi nebyl schopen rozlišit veřejné fórum a soukromé zprávy, protože z následující diskuze vyplynulo, že jsi chtěl tu pointu na jaké hry se těšíš, sdělit pouze očím kolegy PKD.

5) Kdyby jsi vynechal tu dvojitou urážku, tak neurazím tebe (nijak bych ani nereagoval). Až na výjimky zásadně neurážím jako první. Ale funguji jako zpětnovazební zesilovač. Takže když se ty o mně otřeš, já tě zbourám. Jeli pro tebe tento styl příliš agresivní, tak ti dám nevyžádanou radu - neotírej se, nebude bourání. ;-)

na příspěvěk reagoval Feidias, Feidias, Feidias

cernakus

jaké myšlenkové sračky jsem podle tebe napsal když už mě hnedka urážíš? Nejdřív jsem tu napsal příspěvek odkazující tě tam kam patříš s posledním příspěvkem do veřejné diskuze, ale pak jsem si to rozmyslel. Nejsem jako ty a neurážím hned lidi když s nimi nesouhlasím. Jo, napsal jsem, že píšeš ptákoviny. Mě totiž nebaví příspvěky bez pointy. Jeden napíše. Ridley Scott je čajíčkář. Druhý napíše. Není, Philip K. Dick je čajíčkář:). Co bylo pointou?

Feidias

Hele ty vemeno, když tu jedno vemeno dělá z Ridley Scotta čajíčkáře a z Phillipa K. Dicka boha, tak se ozvat musím. Když si druhé vemeno stěžuje, že jsem se na VEŘEJNÉ diskuzi zapojil do debaty, tak by si to druhé vemeno mělo uvědomit to, co jsem řekl už tomu prvnímu vemeni. Na osobní dialog jsou tady a v podstatě na všech veřejných fórech soukromé zprávy. Pokud prsknete ty své myšlenkové sračky do větru, tak nemůžete očekávat bezvětří.

Děcka by si měly uvědomit, že veřejný prostor na internetu není veřejný prostor někde v kavárně. Tam bych si k vám nepřisedl a do vašeho "hovoru" se bez vašeho souhlasu nezapojil. Ovšem na internetu se vás fakt dovolovat nebudu.

Tak si strč ty své ptákoviny zase zpátky do chřtánu, čum do země a šoupej nohama! ;-)

na příspěvěk reagoval Feidias, Feidias, Feidias

PKD

já jsem chtěl odpovědět, ale Mr. cernakus tu zas začal s ptákovinama. Ty jsi též neodpověděl, tak jsem si říkal, že tě takovéto diskuze též nebaví:). Raději se bavím o tom co mě baví, než to co mě nebaví...

Jinak ano, Andor jde v podstatě podobným směrem jako Villenevue, takže se inspiroval něčím co už tu je, ale dělá to velmi dobře, takže za mě 5 hvězd.

na příspěvěk reagoval cernakus, PKD

PKD

Bohužel, ta podobnost je větší než si připouštíš, ale rozebírat tě nebudu, bo by jsi to nejspíše bral jako urážky a jsi poněkud citlivější.

Pokud nechceš, aby se ti tzv. někdo pletl do dialogu, tak ho nevystavuj veřejně. Moji pozornost jsi si získal, kdy jsi dehonestoval jednoho z nejlepších režisérů hollywoodu. Kdyby jsi to udělal soukromě v osobní zprávě, tak by jsem o tom ani nevěděl, natož abych reagoval ;-)

Jinak dobré vědět, že opovrhuješ Hollywoodem už od 60tých let. Člověk tě tipoval na výrazně mladšího :-D

PKD (hodnocení, recenze)

Ale pobavilo.... krušná realita (že by závan mafiána ze Simpsonů pana Psychora?:) a pojem Hollywůdská elita. Což je ozn./nálepka, která pro mne osobně ztratila veškerou relevanci a hmatatelnou úctu/prestiž již od poč. 60. let v tem Hallyůdu. ´´Je mi líto´´.

cernakus

Ale můžu pane inženýre a taky budu. Až mi do krku bude viděti.:))) Takový to byl komplexní a dlouhý příspěvek. Ale po zralé úvaze jsem usoudil, že by to zrovna milovník/milenec Scotta (který se ohání jako na čsfd každý druhý ciframi, které nejsou a nikdy nebyly ukazatelem quallity) neocenil, takže jsem zvolil variantu B. Můj příspěvek o panu P.K.D. byl sice určen zcela jiné osobě (která sice neodepsala, za to odepsala osoba, od které jsem to ale vůbec nechtěl, jak by řekla Daria M. kosmická ironie) ale když už jste se tak vášnivě a jošťomile rozohnil, tak vám odepíši, i když mi rozum radí, abych to nedělal. Ale kdy naposled jsem ho poslechl, že? Ach...dávno tomu. Tedy, šlo mi o to jediné, preferuji autora, než než jeho adaptace. Až na pár čestných vyjímek, samoz. A co se týče monochromatického Deckarda, věc se má takto. Píši to co nejjednodušeji, aby jste to pochopil i vy, pane ing. Já a on, jsme si podobní asi jako oheň a voda. Tudíž srovnávací parametry jsou v našem př. velmi ošemetné a já osobně na vašem místě bych se do toho vůbec nepouštěl. Tudíž naše (dle vás) podobnost je jen čistě náhodná. Je to tak prosté, že se mi to ani nechce psáti, ale učiním tak. Byly (a ještě i občas jsou) doby/chvíle, kdy jsem z něho doslova šílel. Ten sluníčko přístup atd. Jenže od jisté doby, kdy jsme si to tzv. vyříkali, se společně zabýváme jen a pouze věcmi, u kterých máme shodu. U těch, kde ji nemáme (jednoznačně a 4ever DSC a částečně i Pikrd, tomu já osobně říkám půltrek tzv. 50% ST a ostatní věci) komunikace je z mé str. rázně utnuta a je (ne)svatý klid. Jak prosté, drahý Watsone. Chápu ho, ale nerozumím. A to je vše, přátelé. Deckarde, klidně se k tomu vyjádři, neb je to psáno  o tobě, bez tebe. A ještě k tomu veřejně. Ale chtěl jsem, aby ten dotyčný měl konečně jasno. Esli se to podařilo, či se má snaha minula úspěchem, tak to já už nemohu zaručiti. Holt, život.

na příspěvěk reagoval cernakus, Feidias

Uživatel PKD smazal svůj příspěvek.

PKD

Smát se můžeš jak chceš, pro tebe krušnou, realitu to prostě nezmění. Scott je hollywoodská elita, jehož filmy vydělaly přes 4 miliardy dolarů, zatímco všechny filmy Dicka (jehož zásluha je přitom mnohem menší než režisérova) vydělal sotva půl miliardy a z toho půlku udělal Verhoevenův Total Recall, kterej si z Dicka vzal opravdu jen velmi hrubý námět. To je objektivní fakt.

na příspěvěk reagoval PKD, PKD

PKD

Ty vole, nejste vy s tím Jakkobem dvojčata? Ta podobnost je děsivá. On je tedy do té přehypované nudy jménem Blade Runner udělaný ještě více než ty (viz jeho profil zde, to nahání až strach), ale i ty jsi zřejmý BRfanatik ;-)

Jinak ten arogantní čajíčkář natočil dobrou desítku filmů, které dalece překonávají cokoliv o co se Dick kdy jen otřel (včetně, a já vím, že tě naseru, Blade Runnera) nejen kvalitou filmovou, ale i příběhovou. O výdělcích nemluvě.

Ne, že by mně některé filmy, které měly základ v Dickově tvorbě nebavily, ale například zábavný Total recall byl zábavný hlavně díky paulovi, arniemu a béčkovému 80tkovému pojetí, držet se více předlohy, jako to bylo například v tom Blade Runnerovi, tak by se to nezamlouvalo nejen mně, ale ani těm více jak 200 miliónům diváků, co z toho udělali, na rozdíl od Blade Runnera, kasovní trhák.

Ono, když se podíváš na box office "Dickových" filmů, tak zjistíš, že čajíčkář byl spíše on. Většina v lepším případě flop, pokud to nebyla rovnou bomb. o to víc překvapuje, že se k jeho tvorbě stále Hollywood vrací. A nejlegračnější je, když se na základě pár stránkové povídky, obvykle to pak podle toho dopadne :-D

na příspěvěk reagoval PKD

Feidias

No vidis, a tady ti treba ja reknu ze dle meho je BR a BR 2049 naprosto dokonaly/perfektni ve vsech ohledech. 😉 To se ovsem neodmyslitelne poji s faktem, ze jsem a vzdy budu obdivovatelem velkeho zaka a nasledovatela A.E.van Vogta. A bez nej by ten arogantni cajickar nemel na pocatku 80tek co to tociti. Heh. A ST? Ten uz je jen pro par sedivych blaznu co chteji ten stary dobry a nemoderni ST. Byt v zuzoidnim modernim kabatku jako TOS v. 2.0 aka SNW. 👍

PKD

mě vždycky mnohem víc zajímal trek. Vyrůstal jsem na něm předpokldám podobně jako ty. Jediové nikdy nebyli až tolik můj šálek kávy. Mnohem víc mě zajímala "technika" Star Wars. Trek je sice taky hodně fantasy, ale přecijen trošku jinak. Jenže Andor je pojatý úplně jinak a na každý další díl jsem se neskutečně těšil. Perfektní to není, to není ani Blade Runner, ale je to hodně promakané. Star Trek New Worlds je ale taky velmi povedený seriál a dost se na něj těším.

na příspěvěk reagoval PKD

Feidias

Ja byl vzdy a budu na 1.miste trekista. SW je az na 2.ci 3.miste. Za 30 let se to nezmenilo a pochybuji, ze nekdy zmeni. A esli je pan Andor perfektni, ehm no, do toho bych se nepoustel. To je striktne individualni. Nic neni perfektni. Kez by bylo. Ale vim samoz. jak to myslis. Pro tebe je perfektni. 😉

na příspěvěk reagoval Feidias

30.12.2023

Comic-Con Prague už o víkendu!

Comic-Con Prague už o víkendu!

11.04.2023

Už od pátku do neděle hostí pražské O2 universum svátek nadšenců do filmů, seriálů, komiksů nebo her s primárně sci-fi, fantasy či hororovou tematikou. Comic-Con Prague, vyhlášený český festival… (více)

29.12.2022

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

28.09.2022

Těžko říct, co přesně studio Paramount provádí se čtvrtým Star Trekem, jedno je ale jisté, pokračování úspěšné série s Chrisem Pinem (To nic, drahá), Zacharym Quintem (Snowden) a Zoe Saldana (Avatar)… (více)