Star Trek: Podivné nové světy

• USA Star Trek: Strange New Worlds (více)
USA, (2022–2024), 28 h 4 min (Minutáž: 46–63 min)

Anson Mount, Ethan Peck, Christina Chong, Melissa Navia, Rebecca Romijn, Jess Bush, Celia Rose Gooding, Babs Olusanmokun, Bruce Horak, Dan Jeannotte (více)

Kapitán Pike, vědecký důstojník Spock a Jednička prozkoumávají nové světy v celé galaxii na palubě USS Enterprise. (SkyShowtime)

Diskuze

PKD (hodnocení, recenze)

SSE

To je zajimavy seznam. Jen co je pravda. A co takhle, sledovati vse od TOS pres TAS az po STEnt.? To nikoho nenapadlo?

na příspěvěk reagoval Jakkob, SSE

Přidám můj aktualizovaný "Návod, jak sledovat ST":

TNG (první díl je trochu nudný; od druhého se člověk rychle chytne a to i v dnešní době!); následně od 6. řady TNG mixovat s první řadou DS9; 7s TNG+ 2s DS9; 3s DS9 + 1s VOY + tady bych zařadil první skok zpět v čase - výběr z TOS (asi jen Space Seed+ Mirror,Mirror) + TOS filmy až po první TNG film Generations; 4sDS9+2sVOY; 5sDS9+3sVOY+First Contact; 6sDS9+4sVOY;Insurrection+7sDS9+5sVOY; dokoukat VOY; Nemesis;

Alternativní linie (oficiální): Abramsovy filmy 2009+2013+2016

Několik alternativních linií (zatím neoficiální):

SKOK V ČASE ZPĚT: seriál Enterprise; z YouTube NEOFICIÁLNÍ The Romulan War a pak Prelude to Axanar (což je v podstatě kvalitnější alternativa první sezóny DIS); Short Trek The Brightest Star + Q&A + DIS 1s;  Short Trek Ask Not + The Escape Artist + Runaway + Ephraim and Dot + The Girl Who Made the Stars; připomenout TOS The Cage + Menagerie; DIS 2s; STRANGE NEW WORLS;

SKOK V ČASE VPŘED: Lower Decks 1-3s; Prodigy; Short Trek Children of Mars + Picard; DIS 3s + 4s; Short Trek Calypso

dragon94

Asi je to dost o tom, co kdo vnímá za teatrálnost.  Současné SNW se zrodili v DIS  2s, tam prvně se objevili představitelé z SNW v rolích Pika, Uny a Spocka. Souhlasím, že to je v podstatě možné ignorovat a člověk si i ušetří nervy. Dějově je ale úplně první SNW ve skutečnosti  Star Trek: Short Treks - Q&A (S02E01) (epizoda) (2019) a  to rozhodně doporučuju, nakonec na to odkázal i Spock u soudu ve 2x02.

dragon94

Zkus to a uvidíš sám. Nejideálnější povědomí nejen o Discovery získáš na základě svého vlastního názoru a zkušenosti, což platí de facto globálně pro cokoli, nejen pro Star Trek. Když zkusíš pilotní dvou díl, tak nejlíp sám uvidíš, zda ti to sedne, či nikoli. DIS dosti cílí na novou generaci a je v mnoha ohledech jiná než dřívější Treky, díky čemuž mnohým více či méně nesedne, ale pravdou je, že své fanoušky a příznivce si za ty čtyři série (pátá je na cestě) našla a to i mezi trekkies a fanoušky-veterány. Za zkoušku tedy nic nedáš, max. obětuješ necelé dvě hodiny svého času pro něco, co se ti nebude líbit a dál na to koukat nebudeš, což je výměnou za získání svého vlastního názoru myslím že dobrý deal...

Moogwi

Moogwi (hodnocení, recenze)

Takže na začátku vstoupí do chrámu, ve kterém jim začne zvonit v makovici a ztrácet pamět, aby na konci vstoupili do toho stejného chrámu a pamět se jim začne vracet, protože je chrám odstíněný od záření.. Už mě to fakt začíná s*át.

na příspěvěk reagoval cernakus

SSE

Nemám pocit, že by JJ filmy byli nějak zvlášť teatrální. Pokud je DIS Discovery tak to jsem neviděl. Stojí to za to? Slyšel jsem, že se tam objevil jak Spock tak Pike, ale jinak jsem na to moc velkou chválu neslyšel. Tak nevím zdali se do toho pouštět.

na příspěvěk reagoval PKD, Jakkob, SSE

PKD , PKD

A že SNW se nejen tím stylem odkazuje právě na původní TOSku je nad slunce jasnější, takže v tomhle nevidím ani já žádný problém. Není to bug/error, nýbrž "fíčura" :))

PKD

TOS = The Original Series?

Já to chápu. Vím jaký byl původní seriál. Sice jsem nikdy neviděl jedinou epizodu vkuse, ale viděl jsem několik scén, několik parodií a jiných věcí. Vlastně se mi to spojení moderního looku a staré klasiky dost líbí. Jen jsem si musel chvilku zvykat. Zejména právě u toho Pikea, který mi fakt prvních několik epizod přišel hrozně nevýrazný a hodně práívě teatrálně přehrávající

na příspěvěk reagoval PKD, Jakkob

cyphercz

Já jsem se druhou sérií zatím spokojený. První díl sice trošku pokulhával. Zejména ta sekvence s kouzelným nápojem a soubojem s Klingony. Ale zase přinesl spoustu fajn scén, jako Spocka pijící s Klingonským kapitánem.

Druhý byl sice celý o soudním procesu, ale vlatstně to bylo velice dobře a poutavě natočeno a závěrečné přečítání zákonu o poskytnutí azylu bylo naprosto boží.

Třetí byl skvělý. Ke konci už sice dějově trošku pokulhával, ale naprosto jsem si ho užil.

Čtvrtý pak byl poněkud slabší, ale pořád se nejednalo o špatnou epizodu.

S tím nevyužitým potenciálem a občas podivným chováním postav vůči ostatním souhlasím, ale jsem ochoten jim to odpustit, když sem tam vytáhnou fantastickou epizodu, ve které se zapojí většina postav a každá bude mít svůj vlastní problém na řešení, stejně jako třeba ve 4. epizodě první série, kde se nám poprvé více představé Gornové.

dragon94 (hodnocení, recenze)

Seriál jsem objevil teprve nedávno díky propagaci druhé série na sociálních sítích a hrozně jsem si jej oblíbil. Z počátku jsem měl trošku problém zvyknout si na ten teatrálnější styl, a i když mám Ansona Mounta rád, tak jako tahoun mi v prvních dílech nepřišel vůbec výrazný. Spock mi naopak přišel hrozně v pohodě. Problém jsem měl i s doktorem, ale taky jsem si ho nakonec oblíbil. Za to nurse Chapel to byla láska na první pohled.

Co se mi na seriálu hodně líbí je fakt, že kombinuje staré zápletky a někdy i po staru vytvořené scény, s moderním vzhledem a několika dalšími moderními prvky. Jako třeba fakt, že i přesto, že se jedná o epizodický seriál, tak každá epizoda vždy rozvíjí nějaký příběh postavy, či děje z minulých epizod.

Co mě hrozně překvapilo byl Kirk. Naopak čekal jsem, že jeho bratra budeme vídat v seriálu častěji.

Občas mě trošku zamrzí, že potenciál některých epizod není vždy vytěžen na maximum a občas by to chtělo přidat trošku akce, ale i tak se jedná o velice příjemnou podívanou, u které mi nakonec sednul každý člen, této velice různorodé posádky. Což je mimochoedm na tom seirálu to nejlepší. Ta posádka a jejich různorodé charaktery a motivace.

Jediný kdo mi tam absolutně nesedí je ta nová šéf inženýrka. To je neuvěřitelně otravná a cringe postava, která navíc přichází po skvělém Hemmerovi.

Ještě se sluší podotknout, že se ve světě Star Treku příliš neorientuji. Občas jsem viděl nějakou epizodu nové generace. Občas nějakou epizodu Enterprise (ty se mi moc nelíbili). Zkoušel jsem prvních několik dílů Picarda.. A pak mám hodně rád filmy od JJ. Abramse. Ale i přesto, že ten svět až tak neznám mi Star Trek přišel vždy lepší a zajímavější než Star Wars.

SSE

Já myslím že šlo o to dostat ten kámen z té planety. Pochopil jsem to tak, že celé to pole Asteroidů má tu divnou radioaktivitu. Tak ten asteroid vrátili zpátky do toho pole, odkud vlastně spadnul. Díky čemuž by už neměl ovlivňovat vzpomínky obyvatel planety.

2x04
neurazí, nenadchne, ale "Strange New World" to byl, né, že né.

60 %

Co se týče toho asteroidového pole, tak bych čekal, že poletí někam za něj a ne přímo do něj, ideálně prostě hodně dál od planety nebo celého systému. A to vymrštění jen tak pryč byla hloupost, snad do slunce to měli hodit, no ne?

na příspěvěk reagoval dragon94

Jakkob (hodnocení, recenze)

Za mě moc pěkná, TOS-like epizoda a zcela zasloužených 5*. Líbí se mi návrat zpět na Rigel VII i rozšíření loru okolo něj, plus jako vždy báječně napsaná, zahraná a zrežírovaná interakce mezi hlavními protagonisty. Prostor pro Ericu vždy potěší, její letecký manévr skrze asteroid za bod sympatie (další z mnoha). Co je ovšem horší tak ten další týden čekání na novou epizodu...

cyphercz (hodnocení, recenze)

Jo a k tomu SNW Kirkovi jsem dodat už jen jediné - je to pro mě zcela srovnatelné s tím, kdyby třeba nějakou postavu Vina Diesela hrál Jan Budař....:)

cyphercz (hodnocení, recenze)

4. epizoda lepší než ta 3., ale jen o fous (= 2 hvězdy), jak už poznamenal cernakus níže, ta demence ohledně radiace a asteroidů je fakt úplně ukázková kurtzmanovina jak vystřihnutá z Discovery... nejvtipnější pak na tomhle seriálu je fakt, že důstojníci současné doby, v roce 2023, mluví dospěleji a profesionálněji než důstojníci ze SNW, lidstva v předaleké a """vyspělé""" budoucnosti:)

cernakus

cernakus (hodnocení, recenze)

"Komandére, máme tady takovou situaci. Radiace nám maže paměť, musíme vymyslet komplikovaný plán, jak udržet vitální posádku v chodu a zkusit se schovat do nějakých náhodných šutráků, které bůh ví proč, radiaci odstíní.

Dobře, Spocku, to opravdu můžeme udělat, ale jen takový nápad ... co takhle zvednout štíty?!"

Vítejte do Kurtreku, kde se vyrobí drámo za každou cenu i na toaletě. Alespoň  tu byl Pike.

PKD

Očividně tě epizoda nebavila tolik jako mě, ale jak psal níže - já si ji užíval velice moc (skvělé ústřední duo postav, jejich chemie a interakce, samotný dej epizody atd.), takže bych zcela přirozeně bral i stopáž navíc. Ale nehledal bych v tom nějaký vzorec či systém. Na každou epizodu koukám pouze a jen s pocitem natěšenosti a zvědavosti a zatím se mi doposud všechny epizody moc líbily, já si je užíval a většinou si je pak ještě ještě jednou či dvakrát pustil...

cyphercz

jistěže vadí, ale teď už přeci víme, že koukáme na jinou časovou linii...

Kirk s lookem Shatnera je jen v té, kde Eugenické války proběhly v roce 1992 :D

SNW 2x03 lze ale zkritizovat i jinak, protože kopíruje až moc PIC s2: Romulanku v utajení bez uší + dlouhověkou členku posádky, co návštěvníky z budoucnosti ještě nezná

Khanos

Khanos (hodnocení, recenze)

cyphercz

Upřímně v žádné postavě v SNW nevidím jejich předobrazy, takže zabývat se jednou konkrétní postavou pro mně nemá smysl. Kirk je v SNW jen občas, pokud by mi měla vadit nějaka postava nejvíc, je to Spock.

Nicméně, jako v ostatních věcech, rozklíčoval jsem si pro sebe seriál do vadí mi/dělá mi radost a když toho druhého převládá, jsem spokojený.

Zatím se SNW drží nad hranicí. ALe nevidím důvod, proč své stanovisko obhajovat. Nikde netvrdím, že je seriál dokonalý a nemám problém si přiznat jeho slabé stránky (pro mně slabé stránky). K mnoha problémům jsem se už vyjádřil a vzdor snaze některých zde mně přesvědčit o opaku, vinou velmi chatrných argumentů, zavádějících polopravd, stále si trvám na svém.

30.12.2023

Comic-Con Prague už o víkendu!

Comic-Con Prague už o víkendu!

11.04.2023

Už od pátku do neděle hostí pražské O2 universum svátek nadšenců do filmů, seriálů, komiksů nebo her s primárně sci-fi, fantasy či hororovou tematikou. Comic-Con Prague, vyhlášený český festival… (více)

29.12.2022

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

28.09.2022

Těžko říct, co přesně studio Paramount provádí se čtvrtým Star Trekem, jedno je ale jisté, pokračování úspěšné série s Chrisem Pinem (To nic, drahá), Zacharym Quintem (Snowden) a Zoe Saldana (Avatar)… (více)