Reklama

Reklama

Sledge Hammer, policajt s.r.o.

(seriál)
  • USA Sledge Hammer!
všechny plakáty
USA, (1986–1988), 17 h 9 min (Minutáž: 25–29 min)

Tvůrci:

Alan Spencer

Hrají:

David Rasche, Anne-Marie Martin, Harrison Page, Leslie Morris, Patti Tippo, Kevin Scott Allen, Lee Arenberg, Sid Haig, Joanne Baron, Duane Whitaker (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(41)

Obsahy(1)

"MIluji násilí" je jeho krédo. Je to zahořklý, nihilistický, šovinistický a sadistický policajt, kterého se právem obávají nejen zločinci, s nimiž se baví tak, že je přiváže za auto a vláčí po parkovišti, ale především kapitán Trunk, jeho nadřízený (Harrison Page). A aby toho nebylo málo, jeho novým parťákem je ženská (Anne-Marie Martin). Ženská s pěknýma nohama, ale ženská.

Hammerovy svérázné vyšetřovací metody jsou zdrojem nejedné komické situace, ze které se on a jeho Magnum45 vždy dostanou se ctí, a když ne, tak se ta ostuda vždycky na někoho hodí.

Sledge Hammer je kultovní seriál založený na satiře a humoru černějším než noc. (Leonora)

(více)

Recenze (29)

Kessler 

všechny recenze uživatele

Naprosto ultimátní záležitost, policajt, který je tvrdší Drsný Harry. Říct, že nejdřív střílí a potom se ptá je nesmysl, Sledge se totiž na nic neptá a většinu případů vyřeší otřesnou náhodou (nebo to za něj udělá parťačka). Klasikou je černošský kapitán, který jenom řve a bere prášky na srdce. Seriál tak bezchybně naplňuje škatulku. Kvalita detektivních příběhů je mizivá, spíš kopíruje jiné filmy, ale tady jde především o vtipné průpovídky a nesmysly, jichž se Hammer dopouští (záchrana sebevraha a likvidace ostřelovače hovoří za vše). ()

knihovna 

všechny recenze uživatele

Sledge Hammer byl můj velmi oblíbený seriál, u kterého jsem dostával záchvaty smíchu. Pamatuji se, že jsem po posledním dílu čekal další, neboť jsem netušil, ža jich natočili tak málo. Vzhledem k tomu, že je to hodně dlouhá doba co jsem to viděl naposledy, zajímalo by mě jak by se mi to líbilo teď. Ale tuším, že pořád dost. ()

Reklama

sharky 

všechny recenze uživatele

Geniální předchůdce Městečka South Park! Originální seriál, který parodoval americkou drsnou školu. Byl proti všem zajetým klišé, takže např. v posledním díle první serie Sladge přestřihne u bomby ten špatný drát a všichni tři titulní hrdinové zahynou spolu s celým městem při výbuchu. Některé hlášky se opravdu nedají zapomenout: (Sladge leží na smrtelné posteli) - Dorová: Můžu pro tebe něco udělat? - Sladge: Chci vozíček a bazuku! ()

walkingdead 

všechny recenze uživatele

Sledge: "Byl jsem zrovna v obchodě, když vešli dva lupiči a ohrožovali pistolemi prodavače, tak jsem vytáhl magnum a zabil je. Pak jsem si koupil vajíčka, mlíko..." Reportérka: "Bylo to nezbytné?" Sledge: "Ano, neměl jsem už žádné jídlo." Už 1. díl naznačí, jakým směrem se bude seriál ubírat. Sledge Hammer, policajt drsnější než Drsný Harry, který problém s ostřelovačem na střeše budovy vyřeší tím, že bazukou odstřelí celý barák, nefunkční automat na pití "opraví" pistolí a vždycky nejdřív střílí a až pak se ptá. ()

PetrPan2 

všechny recenze uživatele

"Věřte mi, já vím co dělám" uvodní hláška, každého dílu seriálu, který parodoval americkou drsnou školu humorem tak černým, že člověk, potom co si osušil slzy a uklidnil bránici, nechápavě kroutil hlavou, jak tohle mohl někdo natočit a pustit do televize. V dnešní době filmů a seriálů přeplněných různými hláškami by tento seriál nejspíš zapadl do průměru (no, do lepšího průměru), ale tehdy to byla perla a klenot seriálové tvorby. ()

Zajímavosti (2)

  • Roli bývalé ženy Sledge Hammera (David Rasche) ztvárnila skutečná Rascheho manželka Heather Lupton. (Vitason)

Reklama

Reklama