Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V lese nedaleko jednoho z předměstí Los Angeles přistane kosmická loď. Drobní mimozemšťané se vydají z lodi na průzkum a odebírají vzorky pozemských rostlin. Brzy je však vyruší skupina lidí a mimozemšťané se v panice vrátí do kosmické lodi a odletí. Jednoho z nich, který se nestačil vrátit včas, tu však zapomenou. Trosečník najde skrýš v kůlně domu, kde bydlí desetiletý Elliott se sourozenci. Elliott si tvora všimne a tajně ho přiláká do svého pokoje a začne mu říkat E.T. Ten se z televize naučí několika pozemským slovům. Z různých hraček a věcí běžné potřeby začne podomácku vyrábět komunikační zařízení a současně se sbližuje s citlivým Elliottem. Chlapci využijí halloweenového průvodu masek a pomohou zamaskovanému mimozemšťanovi nepozorovaně proniknout do lesů za město, kde se E.T. uprostřed noci pokusí navázat spojení. Agenti, kteří po něm pátrají, se zmocní vyčerpaného mimozemšťana a v mobilní laboratoři ho podrobí sérii testů. Zatímco Elliott se jakoby zázrakem uzdraví, zdravotní stav E.T. se rychle zhoršuje. Nakonec jeho život vyhasne. Vědci se ho rozhodnou pitvat, dovolí však Elliottovi, aby se rozloučil. A tehdy chlapec zjistí, že mimozemšťan žije a jeho stav byl nutný k navázání spojení. Společně s bratrem se zmocní auta a spolu s kamarády dopraví E.T. na místo, kam si pro něj přiletí jeho druhové. (TV Nova)

(více)

Videa (6)

Trailer 2

Recenze (663)

Jossie 

všechny recenze uživatele

Je to tak dobrý film, že když to mimoděk zapnu a nechci se na to ani dívat, za chvíli se přistihnu, že u toho sedím a znovu prožívám celý ten krásný příběh, každou chvíli mám slzy v očích a odkoukám to až do konce. Ještě stále jsem nadšená, když se kola party dětí vznesou. A navíc je to ten nejhezčí mimozemšťan.Je to krásný a nestárnoucí film, zaslouží si 5*. ()

ClintEastwood 

všechny recenze uživatele

Spielbergova klasika, která nestárne. Příběh chlapce přátelícího se s mírumilovným mimozemšťanem, kterému se však stýská po domově a časem začne mít zdravotní potíže - baví dodnes. Steven zasáhl city diváků s téměř milimetrovou přesností, ale já mu to vůbec nemám za zlé. Film, se kterým si Spielberg vyhrál a doslova ho vypiplal v každém svém detailu. Podívaná pro malé i velké diváky, která je dnes právem řazena do zlatého fondu světové, filmové zábavy. ()

Reklama

Hild 

všechny recenze uživatele

Když jsem film viděla jako malá poprvé, byl to nepopsatelný zážitek, který mi zůstal dodnes. To co se tady Stevenovi podařilo vytvořit, je něco neskutečného. Navíc vše doplňuje krásná hudba Johna Williamse. A existuje snad někdo, kdo dokázal při závěrečné scéně nebrečet? Já snad nikoho takového neznám. Tento film musí vidět každý. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

To je tak, když člověk nic nepamatuje a je odkojen digitálním zvěrstvem současné kinematografie (většina zdejšího CSFD osazenstva), ten nemůže mít k takovému filmu vztah. Brána v potaz inflace, je to 4. nejnavštěvovanější film všech dob, ale to není to, co ´E.T.Mimozemšťana´ činí nejzásadnějším filmem 80.let. Tím faktorem je ohlas, který vzbudil. Pohádka, která doháněla v kinech k slzám všechny bez rozdílu věku (sám jsem byl svědkem, plakal i můj tvrďák otec :o), mezi lidmi se jeden čas skoro o ničem jiném nemluvilo (podobný ohlas u nás za bolševika měl už snad jenom Sandokan a seriál ´Já, Claudius´), mít figurku Ítýho patřilo k povinné výbavě každé české rodiny a nejenom té české. A těch nepodařeným filmových klonů, které následovaly, ty byste ani nespočítali. Prostě jeden velký fenomén a kdo tvrdí něco jiného, lže sám sobě. A je pozoruhodné, že ten film funguje i dneska (mám potvrzeno po dnešní blu-ray projekci). To, jak je celý film v podstatě koncipován z dětského pohledu věčným dítětem Spielbergem, kdy první dvě třetiny stopáže nevidíme do tváře dospělých lidí (vyjma samozřejmě Elliotovy maminky), timing jednotlivých scén a pře-ná-dhe-rná hudba skladatelského boha Johna Williamse, to vše činí z filmu ojedinělou záležitost, u které – pokud nejste cynik, blbec či obojí dohromady – na konci zaslzíte také. ()

dobytek 

všechny recenze uživatele

Tak tohle je přesně ten případ filmu, jehož sledování byla pro mě akorát ztráta času. Já jsem to nikdy dřív neviděl, ale podle toho, co jsem o tom různě čet a slyšel + viděl nějaký ukázky, jsem měl celkem dokonalou představu, jaký to asi bude A ta představa byla taková, že tohle se mi určitě líbit nebude. Nicméně pořád jsem si řikal, že to až tak hrozný bejt nemůže, když se to líbí tolika lidem a dokonce několik mejch oblíbenejch uživatelů to hodnotí hodně vysoko. Ale ono to bylo opravdu hrozný. Tu záplavu 4 a 5-ti hvězdičkovejch hodnocení přisuzuju jen tomu, že pro hodnotící je E.T. jakási srdcovka z dětství. Já to v dětsví neviděl, takže žádná nostalgie se u mě nekoná a dodávám, že filmům od Spielberga nějak nemůžu přijít na chuť. ()

Galerie (147)

Zajímavosti (162)

  • Spoločnosť Atari v nádeji, že využije úspech filmu, chcela získať práva na vytvorenie videohry pre konzolu Atari 2600. Režisér filmu Steven Spielberg požiadal, aby hru vyvinul Howard Scott Warshaw. Ten totiž už produkoval úspešnú hru podľa iného Spielbergovho filmu. Podľa Howarda Warshawa sa v tom čase jedna hra v Atari vyvíjala obvykle šesť až osem mesiacov. Aby Warshaw stihol dodať hru do Vianoc, na jej dokončenie dostal iba päť týždňov. Zaujímavosťou je, že Spielberg navrhol, aby sa hra niesla v duchu Pac-Mana. Warshaw vysvetlil, že kópiou iného nápadu by tento jedinečný film zneuctil, a preto ostali pri pôvodnom pláne. Výsledkom bol titul, ktorý sa vo všeobecnosti označuje za najhoršiu videohru, akú kedy kto vytvoril. Zároveň šlo o jeden z najväčších komerčných neúspechov v histórii videohier, čo spoločnosti Atari spôsobilo obrovské finančné straty. Okrem okolností spojených s vydaním hry však viedli ku koncu firmy Atari v roku 1984. O čom svedčí fakt, že spoločnosť Atari vyrobila 5 miliónov kaziet kópii hry z čoho 3,9 milióna nepredaných kusov zakopala v púšti v Novom Mexiku, čo v roku 2014 potvrdila skupina dokumentaristov, ktorá vykonala vykopávky v tejto oblasti a objavila tisíce kópií E.T. videohier v pieskovom hrobe. Natočili o tom dokumentárny film Atari: Game Over (2014). (Raccoon.city)
  • V roce 1999 použily Britské telekomunikace E.T.ho ve své reklamní kampani "Stay in Touch". (DaViD´82)
  • Jednu z původních motorických loutek E.T.ho použitých ve filmu vlastnil americký zpěvák Michael Jackson. (DaViD´82)

Související novinky

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

19.04.2024

Od roku 2022, kdy Steven Spielberg představil fandům svůj Zlatým Glóbem ověnčený osobní film Fabelmanovi, jsme moc netušili, k čemu se chce jeden z nejslavnějších režisérů všech dob příště… (více)

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

17.04.2020

Filmový svět se v rozpětí několika hodin musel rozloučit rovnou se dvěma významnými filmovými tvůrci. Ve věku 77 let zemřel kameraman Allen Daviau, jehož budou diváci znát nejlépe díky skvělé práci… (více)

Hvězdné války i Jurský svět na jednom pódiu

Hvězdné války i Jurský svět na jednom pódiu

28.09.2018

Koncert filmové hudby SCI-FI se představí v Rudolfinu již 13. 10. 2018. S blížícím se datem koncertu odhaluje Filmová filharmonie novinky programu. Bude to nabitý večer! Program zahájí E. T.… (více)

ČNSO zahraje hudbu z filmů Stevena Spielberga

ČNSO zahraje hudbu z filmů Stevena Spielberga

10.03.2018

Český národní symfonický orchestr 3. dubna v pražském Obecním domě zahraje hudbu z filmu Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy. Koncertem s filmovou projekcí začíná mezinárodní projekt Symphonic… (více)

Reklama

Reklama