Indiana Jones a Poslední křížová výprava

• Česko Indiana Jones a poslední křižácké tažení (neoficiální název) (více)

Píše se rok 1938 a Indiana Jones působí jako učitel archeologie na univerzitě. Jednoho dne se setká s podnikatelem a milovníkem umění, Walterem Donovanem, který mu oznámí, že při hledání Svatého grálu se ztratil jeho otec. Indiana Jones se ihned vydává na místo posledního působení otce, do Benátek. Tady se setkává s německou doktorkou Elsou, která ho přivede do místní knihovny, kde se otec Indiany ztratil. Indiana zde velmi brzy najde hrobku rytíře z první křížové výpravy (knihovna je ve skutečnosti starým kostelem) a v ní další stopu, která má hledače přivést k místu, kde je kdesi v poušti schován Svatý grál. To už však Indianu a Elsu pronásledují neznámí útočníci. Indiana se jich zbaví a od posledního z nich se dozví, že se jedná o strážce Svatého grálu. Další informaci, kterou od strážce grálu Indiana získá, je místo, kde je nacisty držen archeologův otec. Indiana se s Elsou vypraví do Rakouska ho osvobodit. Otce najde na starém hradě, ale zde se ukáže, že Elsa je ve skutečnosti ve službě nacistů a že jí jde o notes, který Indiana dostal poštou od svého otce. V notesu se totiž skrývají důležité poznámky, které mají pomoci při získání Svatého grálu. Indiana o notes nechtěně přijde, když mu ho zabaví nacistický důstojník. Nacistům právě o tento notes celou dobu šlo. Zdá se, že Indiana a jeho otec prohráli a že jim hrozí už jen smrt za strany nacistů. To však není pravda. Indiana se svým otcem z hradu, kde jsou nacisty drženi, dokážou utéct. Ihned se vypraví do Berlína, kde vyhledají Elsu (dostala notes od důstojníka) a notes jí opět vezmou. Následně z Berlína uprchnou pomocí vzducholodě, letadla a auta, když se přitom musejí zbavit svých pronásledovatelů. Indiana a jeho otec pokračují na Střední východ, aby zde za pomoci svého přítele Marcuse grál našli. V patách jim však postupuje i nacistická výprava vedená německým plukovníkem, Walterem Donovanem a Elsou... (TV Prima)

Rimland

Iehova ví, že tenhle film naprosto zbožňuju, ale až po letech jsem si začal plně všímat těch zábavných zvláštností. Jako že ve fašistické Itálii není k vidění jediný černokošiláč, že do Benátek letěli přes válkou zmítané Španělsko, že Republika Hataj (jinak provincie Turecka) má v čele monarchu, že dopravní vzducholoď má s sebou bůhvíproč zavěšené letadlo s kulometem, že se tam mluví o rakousko-německé hranici, přestože to v té době už byl jeden stát (že by se to odehrávalo dřív než na jaře se mi fakt nezdá), že se po útěku ze vzducholodě nad jakýmisi Alpami Jonesové najednou ocitnou u moře kdesi v Albánii/Turecku (a to mají za zadkem stále německé stíhačky), nebo že Führerovi není divné, že má jeden z jeho oficírů notýsek s anglicky psanými poznámkami :-D Zvláštností, na kterých vzhledem k celkové zábavnosti tohohle spektátklu stejně nesejde. Prostě film, který si užiju s každým zhlédnutím až do konce svých dnů. ()

Mkartaylas56

Poslední křížová výprava je pro mnohé nejlepší díl série. Pro mě sice stále lehce zaostává za Dobyvateli, avšak i přesto jde o skutečně famózní film, ve kterém se nejvíce řeší vztahy mezi postavami a paradoxně spolu s tím jde i o nejvtipnějšího Indyho. Perfektně tu funguje chemie mezi Harrisonem Fordem a nově příchozím Seanem Connerym, který filmu prospěl možná až nečekaně velkou měrou a já si jejich vzájemné pošťuchování a hláškování neskutečně užíval. Jinak tu ale vlastně není nic moc nového. Opět bych mohl jmenovat výbornou hudební složku, úchvatnou výpravu, celkově skvělé tempo snímku atd. Takže až na výrazně vyšší zaměření na humor bych o třetím díle této ikonické filmové série řekl, že mě opět parádně bavil, po rovněž skvělé dvojce neztrácí na kvalitě (naopak ji o něco zvyšuje) a já jej hodnotím velmi vysokými 90%. ()

Scraffy

Asi najlepší Indiana Jones. Príbeh zaujme, humor nie je prestrelený a celkovo je tento Indy najpremyslenejší, čo sa scenára týka. Užil som si to. ()

Marty7CZ

Ultra vrchol Indyho bijaků, neskutečně povedený, náckové všude, opět brutálně stylový a hlavně sir Sean☝️☝️☝️. Ta chemie mezi tátou a juniorem je prostě famózní! Vyjimecnejch 100%👍👍👍👍👍👍👍👍👍 ()

RAFT

Neuvěřitelné , skvěle natočené režisér je machr. Skvělá dvojka Ford a Connery.Nejlepší a nejsilnější díl v celé serii.Ve filmu je snad vše co se dá očekávat nic nechybí už ,je to dost roků co sem film viděl. Velmi dobré dialogy Forda a Connery. Za mě 90% ()

papadoce

Krásna rozprávka. Asi najvydarenejší z Indiho dielov. Je to samozrejme aj dobou, v deväťdesiatych už mal Števo úplne iné možnosti ako v prvých dvoch prípadoch a bol samozrejme vizionár. Vždy. Fordovi rola sedí, užíval si ju. Sir Šón bol excelentný a Allison Doody bola prvá krásna baba hrajúca v sérii. Nepriateľmi boli už klasickí náckovia a Indi tentokrát naháňa svätý grál. Nakoniec poviem už len toľko, že takto nejako má vyzerať dobrodružný film. Plný akcie, humoru, sympatických postáv, dynamiky, s dobrou výpravou, proste zábava. Autogram od Adyho, no prosím 😂😂😂. Užil som si to za štyri celá štyridsaťdeväť. ()

J.e.r.e.c

Bez diskuse nejlepší filmový Indy – super herci, důstojní záporáci (především krásná a ne úplně čitelná Elsa), příběh v ideálním poměru kombinující akci, humor a tajemno, báječně to vypadá (triky jsou v pohodě i dnes) a daleko před ostatní filmy v sérii trojku posouvá jedinečná chemie mezi Connerym a Fordem. Tohle je skutečná klasika a svatý grál všech dobrodružných filmů. 85 % ()

Nemmonn

Třetí díl, který zakončil původní trilogii, je za mě po jedničce nejlepší. Nádherně tu funguje chemie mezi otcem a indym. Humor tu je vynikající a ze všech předešlých filmů bezpochyby nejlepší. Sice mě celkem srala ta blondýna ale co už. Za mě po docela divnější dvojce klasická jonesovská jízda, která mě stejně jak u prvního dílu nikdy neomrzí. 10/10 ()

HanSolo

Jasně nejlepší z celé trilogie, ať už se to týká čehokoliv. Nejvíce potěší, jak zábavné duo spolu tvoří Harrison Ford a Sean Connery. ()

Sir Ludvig

Tretí diel určite najlepšie odsýpa a skvelo tak zatieňuje oproti dvom predošlým dielom trochu riedkejší scenár. Všetko je naočkované presne tak ako má byť. Tak trochu nechápem všetky tie debaty ohľadom toho, ktorý že diel je najlepší...myslel som, že sa jedná o homogénnu trilógiu! ()

dawydx

Na rozdíl od DOBYVATELŮ vsází KŘÍŽOVÁ VÝPRAVA více na humor a nadhled. Zároveň ale Spielberg přitvrzuje i v rovině dramatické a scény, kdy se oba prvky propojují, jsou zároveň těmi nejlepšími. Mým osobním NO.1 je scéna nad propastí, kdy všichni truchlí nad "zesnulým" Indianou; na to se prostě nezapomíná... Král dobrodružných filmů - jen má místo koruny fedoru a místo žezla bič. ()

Yakuza05

Zlatý glóbus - nominace- 1: Herec vedl. role Sean Connery........Bafta - 3 nominace:Herec vedl. role Sean Connery, Zvuk, Speciální efekty. ()

Pai-Mei

Záverečná časť trilógie je u mňa jednoznačne najlepšia, zrejme vďaka skvelému Seanovi Connerymu. Jeho prítomnosť dodala filmu nový rozmer a ako jediný z trilógie ho hodnotím ako film nie len na jedno pozretie. Známa, ale žiaľ otrepaná hrdniská zvučka sa chvalabohu vo filme objavuje len minimálne. Spielberg tu konečne bodoval. ()

Wabia

Hezké a příjemné. To myslím naprosto vystihuje mé pocity po zhlédnutí tohoto filmu. Vlastně po káždém zhlédnutí tohoto filmu. Je k nevíře, že si všechny 3 díly zachovaly takovou kvalitu. ()

gidzitka

Jeden Jones nestačí aneb nejbáječnější hrdina opět zasahuje za výrazné asistence Henryho Jonese seniora. Harrisonovi opět stačí jen nasadit rádoby drsný+ opravdu umanutý výraz a Seanovi pro změnu zvednout koutek obočí a zatvářit se překvapeně... a našinec se řezá smíchy (nebo když to sleduje podvanácté se alespoň decentně uchechtne). Žůžo dobrodrůžo, kde doopravdy nic nechybí- je libo útěk z vězení, srážku s hlavním padouchem, jenž kupodivu neskončí bojem na život a na smrt, ale podpisem arcilotra do Indyho památníku, či honbu za pokladem? Pravda je taková, že žádný syn se při záchraně svého otce tolik nenadřel a že archeologie nebyla už nikdy více záživnější. A že tomu říkám archeologie? Jasnačka, kde jinde byste našli tak osvěživě svébytný návod na nalezení svatého Grálu? A proto Henry Jonesi juniore, pobídněte koně! ()

xxlch

Tomuhle se říká "dokonalá archeologická výprava".Dvojice Ford-Connery je naprosto nenapodobitelná a herecky dokonalá.Z plátna se na vás neustále valí spousta slovních přestřelek a u perfektního děje nikoho ani nenapadne pozastavit se nad nelogičností některých scén- hlavně když "náckové" dostali na frak. a k tomu jako bonus máte Hitlerův autogram.Tak takhle nějak by měl vypadat perfektní dobrodružný filmík a jen málokomu se podaří vytvořit pokračování něčeho úspěšného a stvořit ještě úspějšnější.Asi nejpovedenější filmík z Jonesovské série. ()

HarlanWade

Dobyvatelé byli jednoduší a kouzelní, Poslední křížová výprava je oproti nim nadupanější a efektnější. A oba jsou na stejné úrovni. Dokonalé dobrodružství, ke kterému nemám v rámci žánru výtek. ()

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery

31.10.2020

„Náckové! Jak já je nesnáším!“

„Náckové! Jak já je nesnáším!“

06.07.2008

To je samozřejmě Indyho hláška z Poslední křížové výpravy, ale klidně může být i heslem tří protagonistů thrilleru Johna Maddena The Dept. Ten bude předělávkou izraelského filmu Ha-hov (který měl… (více)

Princ Gyllenhaal a další herecké posily

Princ Gyllenhaal a další herecké posily

22.05.2008

V den premiéry nového Indyho bychom vás asi měli děsit Lucasovým prohlášením o možné páté části, ve které by byl hlavním hrdinou Mutt alias Shia LaBeouf a Indy Ford by byl pouze jeho parťákem podobně… (více)