abysser

Výborně udělaný válečný snímek, který má svého génia. Je to však pouze dobře zpracovaný válečný film. Chci-li trochu více, kouknu se na "červenou línii" ()

Greedo

K dokonalosti technické stránky filmu nemám vůbec slov. Na tomto velkofilmu pracovala elita z filmařů. Nelze nezmínit kvality tohoto snímku, kterému nemám co bych vytknul. Od režie, scénáře, kamery, střihu...přes společnosti které se na filmu podíleli...až po vynikající herce a kaskadéry. Takto má podle mých představ vypadat akční film Dle mého názoru se jedná o nejlepší novodobbý akční film na motiv 2. světové války. ()

Haymar

Spielberg neustále překvapuje - kdo by od něj čekal takovouhle kurevskou řežbu?! Úvodní 40ti minutová sekvence "Vyloděni v Normandii" mě před 10ti lety totálně uzemnila a napětí pak už do konce filmu nepolevilo... I dnes, při sledování "Ryana" mám pořád to zvláštní mrazení v zádech! U většiny filmů musíme přemýšlet o tom, co se nám na tom líbílo a proč... Tady ne, tady to prostě víte! ()

DeAthmark

Asi nejlepší film válečné kinematografie. Tak realisticky a na člověka působící scény, herecké výkony, režie, kamera a špičkový zvuk. Poprvé jsem viděl válečný film, tak jak by měl vypadat – syrově a realisticky a ne jak ty rádoby válečné filmy z 60 let a love story typu Pearl Harbor. ()

Wishkah

Jeden z nejlepších válečných filmů. Hlavně kvůli úvodní bitvě na pláži Omaha. Zbytek filmu už sice výrazněji hraje na city a chvilkama je takový....no prostě není to ono, ale i přes pár škobrtnutí se jedná a vyjímečný film ()

Jorge-Z

Určitě nejlepší film z prostředí druhé světové války, který jsem mohl shlédnout. Vylodění v Normandii je opravdu dech beroucí! ()

ClimbVibe

Tenhle zážitek z kina zřejmě nikdy nezapomenu. Vylodění na začátku a bitva v rozmláceném městě na konci patří mezi to nejúchvatnější co jsem kdy viděl. A to mezitím - to rozhodně není žádná vata, ale skvěle odvyprávěný příběh... ()

iampatrik

Je zbytečné po těch letech jakkoliv vyzdvihovat kvality tohoto snímku, ale jednu poznámku si neodpustím. Je neuvěřitelné, že i po skoro 13 letech je tak na vysoké vizuální úrovni, klidně se měřící s filmy z roku 2011.. ()

Lionheart

Nemůžu si pomoct, ale ten film mě moc neoslovil. Samozřejmě filmařsky bravurní, ale celkově dost patetické a já nechci být za cynika, ale obětovat 8 vojáků kvůli jednoho spratka, kterému umřelo pár bratrů, jen aby mamička neplakala, tak to je pěkná kravina. Co je u nás pomníků s vyvražděnýma celýma rodina... No prostě patos na entou. Ale natočeno je to pěkně. ()

Teabag

Silné, naturalistické zpracování s dobře vykreslenými postavami a občasnou dávkou patosu. V rámci žánru naprostá špička. ()

Marrty3

Pro mě nejlepší válečný film ever.Už od neuvěřitelné uvodní scény,vylodění v Normandii jsem se nemohl odtrhnout.Neskutečně realistické provedení a vynikající kamera tomu dodali hrozně moc.No a ty ryby asi taky :D .Jinak nechci říct že to celé stojí na jedné scéně (jak tady spousta lidí zaobleně píše). Díky tomuto dílu si člověk alespoň trochu uvědomí jak ta druhá světová byla krutá. Takže nejrealističtější a nejlidštější dílo o válce + Spielberg + Tom Hanks = to jsou jasné počty : 5* ! ! ! ()

Xavi6

Asi poprvé, kdy jsem si užíval výkon Toma Hankse, zde mě přesvědčil, že je to opravdu dobrý herec. No, nemohu si stěžovat. Rozhodně jsem se nenudil, parádní válečné akce, už jen první scéna filmu ukazovala, jak druhá světová válka byla tvrdá a nelístostná. ()

Dyas

Excelentní válečný film s výborným vyloděním v Normandii, které nás čeká již po pár minutkách a opravdu překvapí, jak skvěle to je natočené. Příběh o výpravě, která má zachránit jednoho mladého vojína, a která se obětuje a vykoná toho mnohem víc. Tom Hanks v jedné ze svých životních rolích. Když dostanu chut' podívat se na druhou světovou válku, jednoznačně vítězí Zachraňte vojína Ryana, který nepostrádá ani dokonalou hudbu! ()

Hanes88

Tohle se prostě nemůže hodnotit jinak než pěti hvězdami. Kdybych měl vyzdvihovat veškeré kvalitní věci na tomhle válečném filmu, byl by to dlouhý seznam. Tudíž jen napíšu, jaké měl chyby. A to je stručné - žádné :-). ()

Itar

Precizní technické zpracování (které Spielberg s Hanksem posléze naplno využili u Band of Brothers) bohužel trošku kazí příběhové pozadí filmu, které sice rozhodně není vyloženě špatné, žádný zázrak to však taky není. Jinak víceméně nemám výtky, John Williams odvádí svůj standard (čili výbornost), potěší spousta hvězd menší svítivosti (konkrétně Barry Pepper, Giovanni Ribisi, Adam Goldberg, či veterán válečných filmů Tom Sizemore), stejně tak Hanks. Na pět to je, potenciál však naplno využit nebyl. ()

J*A*M*A*L

Asi nejlepší film jak od Spielberga, tak i v okolí válečných filmů.Začátek totálně vtáhne diváka do děje filmu a musím říct, že to co na začátku filmu byla, tak to bylo jednoduše peklo na zemi, Spielberg protentokrát v okolí válečných bitev krví a nemilosrdností nešetřil, ale zároveň se jedná o film, který chytne za srdce.Krásně natočené a skvělým výkonem oslazený válečný snímek. ()

Honzeek95

Film natočený pro to, aby zvedl ego Američanů... Výborné bojové scény, které se snaží co nejdůvěryhodněji demonstrovat bojiště ve druhé světové válce, pěkný emocionální konec, ale to, jak vlála v závěru americká vlajka, mi připadlo jako vzkaz do světa: "My jsme Američani, vyhráli jsme druhou světovou válku a jsme nejstatečnější a nejobětavější ze všech a nikdo na nás nemá." Vždy mi chyběla nějaká ta troška k dokonalosti a tomu Hanksovi prostě asi nikdy nepřijdu na chuť.. ()

Paldiny

Odmyslíme si málo pravdepodobnú zápletku dostaneme zručne natočený vojnový film s dobrými hercami, exkluzívnou kamerou a tradične sladkým Williamsom. S minutážou o takmer troch hodinách je síce dej miestami zdĺhavý, ku koncu až nepríjemne patetický, ale i napriek tomu môžeme Ryana zaradiť k tomu lepšiemu čo z vojnového frontu vzišlo. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

Čtvrtý John Wick bude pořádně dlouhý

Čtvrtý John Wick bude pořádně dlouhý

14.02.2023

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Spielberg se vrátí do druhé světové?

Spielberg se vrátí do druhé světové?

19.04.2018