Oudis

Válečné drama, které ukazuje vylodění v Normandii bez větších nadsázek a idealizace. Krásně realisticky zfilmovaný příběh o tom, jak kruté rozhodnutí znamenalo pro mnoho spojeneckých vojáků krutou smrt. Jak mnozí o tomto filmu zmiňují, při oné otřesné scéně masakru na Omaha beach běhá mráz po zádech. A jsou pouze dvě možnosti - buď zůstanete přibití v křesle nebo uteče od televize. Při některých scénách jsem chtěl dokonce zavírat oči, protože tak realistické záběry války zůstanou člověku v hlavě na dlouho. Skvělá vizuální stránka filmu, výborná hudba a jeden z nejlepších výkonů Toma Hankse. ()

FREEWHEELER

Najsilnejší film medzi vojnovými vôbec. Tu nie je čo písať. Vylodenie v normandií je pre mňa druhý najkolosálnejší zážitok po katastrofe na Titanicu. Hold, režisér+buksa+herci je jediná možnosť aby sa takéto niečo podarilo, v tomto prípade až neuveriteľne nad možnosti. ()

g3rtrud

Pre mňa jednoznačne najlepší vojnový film, legendárny začiatok na Omaha beach je šok. Film sa snaží zobraziť vojnu zo všetkými hrôzami, a darí sa mu to na výbornú. ()

Crybaby

Ani neviem co mam k tomu napisat. Zimomriavky. Jednym slovom - EPIC. Nic viac, nic menej - najlepsi vojnovy film aky som kedy videl. ()

Bumerang

Vylodění v Normandii bezeporu ukazuje válku v novém filmařském hávu - tedy nepřikrášlenou a děsivou (i když, něco podobného dokázal jinak a dříve už Klimov). No, ale ten děj....?! Každopádně tohle je film pro kina. V TV absolutně nemůže vyniknout. ()

Palisander

Mne to príde, že Spielberg si potreboval splniť vlasteneckú povinnosť, alebo si chcel spraviť radosť a vyhodiť niečo do vzduchu, alebo chcel spraviť radosť generácii amerických hercov, ktorá nemala tú možnosť patrioticky pozdvihnúť svoje odhodlané pohľady k hviezdam a pruhom. (Pozor, spilery) Po megalomanskej úvodnej scéne, ktorej zmyslom je nechať hrdinsky zahynúť jedného človeka, nasleduje konverzačná dvojhodinovka, kde vojna vyzerá ako prechádzka panáčikov s pištoľkami po rozkvitnutých lúkach. Pravdepodobne bolo potrebné pošetriť peniažky na monumentálnu záverečnú bitku, ktorá vyzerá ako od Hurvínka (žiadne predsunuté hliadky, strelecké pozície priamo za sebou, panika pri rozmiestňovaní vojakov, dokonca ani barikáda na ceste, nepriatelia postupujú pekne v rade ako husi). Realita zobrazenia dostala na frak len preto, aby mal pán režisér pekné obrázky. Napríklad scéna s dievčatkom, kde sa postrelený vojak hodí do stredu cesty, aby naňho ostreľovač videl, to je naozaj smiech cez slzy (a ešte to aj pripomína Full Metal Jacket). Skrátka, nič viac než číra propaganda. Šesťcípa hviezda v záplave krížov na cintoríne úpenlivú snahu o politickú korektnosť filmu iba podčiarkuje. Aj tých päť Oskarov a jedenásť nominácií. ()

renekem

Průměrný hollywodský film. Není to špatně řemeslně zpracované, ale zdá se mi, že Spielberg není dobrým režisérem válečných filmů. Dobrý je jinde, ale tohle téma si vyžaduje asi jiný přístup. ()

Mikakel

Nemám k tomuto filmu nic negativního co bych mohl napsat, jelikož je to pro mne jeden z nejlepších válečných filmů všech dob a snad se ani nemůže stát okoukaným! 5* ()

kubilov

Jeden ze tří nejlepších filmů Stevena Spielberga a nejlepší válečný film, jaký kdo kdy o II. Světové válce natočil. Naturalistické zpracování, realisticky drsné a hollywoodsky končící, prostě tady se Spielberg přesně trefil do toho, co filmoví a váleční fanoušci hledají. Není nutné se dále rozepisovat, celý film funguje bez větších problémů, dokonce i Matt Damon zde není tak nesnesitelný jako obvykle. Tom Hanks zde hraje naprosto perfektně, stejně tak Barry Pepper, jehož sniperské umění se těžko někdo vyrovná a milé oživení představuje i Vin Diesel. Pan režisér zase jednou předvedl, že umí naprosto perfektní filmy. Škoda jen, že jich má taky spoustu napřesdržku. ()

pafka

Skvely zacatek, naprosto jiz kultovni zalezitost. Jedine, co mi tam dost vadilo, byly studia, ve kterych byly tocene zabery posledni pulhodiny(presne nevim). Diky tomu jsem proste neveril, ze je to venku a tak jsem to dostatecne neprozil. ()

calculus

Tento film byl minimálně ve své době vizuální bombou, to nepochybně! Když se ale prvotní dojem rozplyne, zůstává zase jen poplatná a laciná glorifikace. Nějak mi to prostě nejde dohromady s drsně natočenými scénami, které byly pouhým marketingovým profilem filmu. Je to komerční snímek, který nijak zvlášť nemám rád. Překvapily mě i rozdíly v kvalitě natočených bojových scén. Záběry z pláže Omaha určitě neměly daleko k dokonalosti, ale závěrečné bránění mostu působilo místy hodně naivně. Barry Pepper v jednu chvíli hlásí z věže kostela dvojici Tigerů a Pantherů. Nic podobného Pantherům sice nedorazilo, ale zato si výprava "zpravila chuť" na Tigerech:-) "Papndeklová" korba na podvozku tanku T-34, ze které se místo obávané "osmaosmdesátky" hrdě tyčí něco jako násada ze smetáku, to mě dostalo. Ale dobrý, nerozpadlo se to dřív, než je utloukli tím fíglem s fuseklema:-) Tak jo... ()

Dr.Bishop

Jeden můj známý to vyjádřil naprosto přesně - "Svinskej americkej militaristickej shit". Nejsmrdutější vrchol "holywoodizace" války. Bla bla bla, my své lidi neopouštíme, bla bla bla, my ho najdeme, bla bla bla, válka je krutá a zlá, bla bla bla, vylodění v Normandii byl masakr a jatka. Samé šokující novinky. Vyser si voko, Ryane. Omšelé patetické bláboly, (američtí) hrdinové bez bázně a hany, utrpení vojáků na frontě (jak neslýchané)...Hitler, Stalin, Nejvyšší vysokoblahorodí císař veliký Rákosník i Amerika se svým mesiášským komplexem, všechno to byla (a v podstatě je stále) stejná pakáž, více či méně stejnou měrou se podílející na vzniku války. I chromý hlupák s půlkou mozku ví, že vylodění bylo hrůzné představení smrti, lidské nenávisti a hlouposti. Pak přijde nějaká pijavice s kamerou, přisaje se na krvavé útrapy, po pláži rozhodí pár umělých střev a ejhle! Ono se na tom dá vydělat! A lidi mu ještě zatleskají, dávají mu Oscary a poplácávájí ho po zádech se slovy: "Dobrá práce, chlape! Zase jsme na tej válce vydělali pár grošů! Již pracujeme na scénaři tříhodinového eposu o hrdinných, neohrožených pilotech, kteří se probili přesilou nepřátelských letadel a i přes technické problémy shodili dvě bomby na Hirošimu a Nagasaki, města plná zvířecky zfanatizovaných mužů a po zuby ozbrojených žen a dětí, jejichž krvelačnost, odhodlání a bohatý arzenál smrtících zbraní hrozila zničit naši neposkvrněnou demokracii a svobodu!" Vyser si voko, Spielbergu. Takový velebený vizionář by měl vidět dál, než jen na vlastenecko-hrdinný horizont jedné války (byť největší). Ona do nebes vynášená scéna s vyloděním může šokovat leda tak civilizací nedotčené členy zemědělského družstva Prasetín. Snad si nemyslíš, že trocha vyhřezlých vnitřností, odstřelených trupů a nějaká ta provrtaná hlava pomůže alespoň trochu přiblížit realitu toho zvěrstva na pláži Omaha? Vaše umanutá posedlost jakýmykoliv bitvami a jejch "hrdiny" už hraničí s šílenstvím. Táhněte do horoucích pekel i se svými válečnými výplachy, nechte ty miliony nevinných mrtvých spát v pokoji a začněte už, proboha, točit normální filmy - ale to je na vás asi moc, že? Válka, remaky, remaky remaků či prázdné komiksové nesmysly, to je jediné, co dnes umíte. Nesnáším válku, nesnáším agresi - a seru vám na vaše vojíny a seru vám na vaše hrdiny. Hloupost, nadutost a nutkavá potřeba mít stále nějakého nepřítele plodí zase jen hloupost, ještě větší nadutost a další a další nepřátele. A vy o tom ještě točíte filmy...Abych jim nekřivdil - herci předvadí kvalitní výkony a najde se tu pár působivých lokací a kulis = 3 hvězdičky. Zbytek na blití. Loučím se slovy Stevena Seagala z filmu Těžko ho zabít : "Ryane, jdi do prdele a umři!". 40% (omluvte vulgarismy, ale já u tohoto snímku nemůžu jinak) ()

a0001

"Nastajlovaná", nereálna, pózerská USA maškaráda. Neveril som tomu filmu ani sekundu. Umelá sáčková "wifonká" uvarená v rýchlovarnej kanvici. Pre mňa jeden z najfalošnejších, umelých filmov aký som kedy videl (bohužiaľ). Treba otvoriť oči. Herecké výkony príšerné, neprirodzené a nereálne. Celé to pôsobilo ako zlé divadlo, veľmi amatérske. Film zožal úspech iba za efekty, všetko ostatné je mi tŕňom v oku. ()

Honzulik

Zachraňte vojína Ryana (Saving Private Ryan) - Tak toto je zaslouženě jeden z nejlepších válečných filmů! Výborné herecké výkony, bezva válečné akce atd... Naprosto dokonalý film, který vás svým dějem strhne a nemůžete se zvednou z křesla...5* ()

Mograine

Filmů o druhé světové válce je nepřeberné množství. Jenže skvělých filmů o druhé světové válce je málo. Většina jsou jen pitomé blá, blá, blá a nic jiného. Tento film se podle mě řadí mezi ty skvělé filmy. Tom Hanks zde předvedl, jako obvykle, vynikající výkon. Role kapitána Johna Millera mu neuvěřitelně sedla, ani bych si nedokázal představit, kdyby ho měl hrát někdo jiný. Zde se také objevuje jaká strašná jatka se stala na pláži Omaha, jak se voda zbarvila krví vojáků. Tohle bylo opravdu horší než boje na Dukle. Film je taky důkazem toho, že vojáci by opravdu šli zachránit, jednoho jediného muže. Ne kvůli slávě nebo čemukoliv jinému. Dělali to proto, že jim to přikazovala povinnost. Tento film si zaslouží 5 hvězd a kdyby to bylo možné dal bych i 6. ()

generalmagor

Tom Hanks a jeho parta v Normandii v den D se s tím nesrala a spolu se Spielbergem do toho šli naplno. Poněvadž filmy z dob války miluju a je to můj nejoblibenější žánr, tento snímek mi ukázal a dosud ukazuje, jak má válečný film vypadat. Hanks byl uchvacující a dýchal jsem s ním po celou dobu. Cpt. Miller bude navždy v podání Toma Hankse v mé palici a za to děkuju Tome. ()

Marty_cz

Bez pochyby jeden z nejlepších válečných filmů co kdy vznikl. Dobře vyvážená akce s ostatními scénami. Vynikající obsazení, scénář, hudba, kostýmy,… Film mě do sebe vtáhl, tak intenzivně, že jsem ani skoro nepostřehl, že uplynuly skoro 3 hodiny. Gratuluji Steavene! ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

Čtvrtý John Wick bude pořádně dlouhý

Čtvrtý John Wick bude pořádně dlouhý

14.02.2023

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Spielberg se vrátí do druhé světové?

Spielberg se vrátí do druhé světové?

19.04.2018