amyth

Ten úvod je legenda. Zbytek filmu je potom to nejlepší z válečných filmů. Spielberg potvrzuje, že je ten nej režisér co se týče kvality i diváckých ohlasů. Jinak Oscar měl jít opět do rukou Toma Hankse - porota to asi nechtěla pořád stejné ()

LuNaj

Jednoznačně nejlepší válečný film jaký jsem kdy viděl. A vychvalovat božské vylodění v Normandii by bylo pouze nošením dříví do lesa. Jakékoliv souboje jsou brilantní, ani na chvíli si neodpočinete a neodtrhnete oči od obrazovky. Co na tom, že to celé trvá skoro 3 hodiny?! ()

Nessos

Nejlepší válečný film. 170 minut audiovizuálních orgií, které diváka nenechají vydechnout. Steven opět dokázal svou genialitu, jak jinak by totiž mohl dokázat "vykouzlit" něco takového, jako je vylodění v Normandii. O hereckých výkonech není třeba diskutovat - respekt. Po několika shlédnutích bych rád zvedl hodnocení ještě výš, leč už není kam. ()

MikyS90

Úvodní scéna, vylodění v Normandii, tak naturalistické, až jsem si chvilkami připadal, že jsem přímo na bojišti. V napětí jsem očekával, co bude následovat dál, avšak pak jsem byl mírně zklamán z poslání celého filmu. Hledat jednoho člověka, prostě mi to přišlo řekněme zvláštní. Ale nic to nemění na tom, že film byl výborně zpracován. Dávám 4 hvězdičky ()

gidzitka

Konec nevinnosti aneb jak jsem ve třinácti poprvé viděla Ryana: Prvních 20 minut jsem jen seděla s očima vytřeštěnýma do velikosti Homerových bulv (těsně před nabodením jeho pivního břicha na obr-vidličku) a s dutinou ústní v mírné depresi, v duchu se proklínaje: "Doprdele, co jsem to půjčila??" Anšto jsem si nevšimla osmnáctky v červeném kolečku, na kterou mě bratranci "zapomněli" upozornit, celé toto martýrium sledovali i mí mladší příbuzní. Jo, čtyřicetiletýmu strejdovi se to líbilo. Řek´, že mám dobrej, poněkud předčasně vyspělej, vkus. A moje osmiletá sestřenka? Jo, prej to bylo báječný. A co já? První dvacítku jsem skousla až v patnácti, ale zbytek mi připadal stylově cool. Což v mý puberťácký hatmatilce v podstatě znamenalo milník ve filmové historii. A nejlepší byl stejně ten s tím křížkem a samopalem. Inu, Hospodin mu dával sílu a stejně tak i Spielbergovi- mistrovi americké konejšivosti, který se na stará artrotická kolena rozmohl na nejlepší válečný (!) film 90. let. ()

alpeew

Film vnímám jako příliš velký kalkul s city diváků - a s odstupu je mi neuvěřitelně protivná ta americká limonáda kolem. ()

matoPXB

Opäť Spielberg + Hanks a opäť veľdielo, ktoré ma namierené, aby sa zapísalo zlatým písmom do histórie vojnových filmov. Vynikajúce herecké výkony, špičkové efekty , zvuk ,hudba. Steven Spielberg predviedol najrealistickejšiu bojovú skrumáš 2. sv. vojny a ukázal nový smer vojnového žánru všeobecne. ()

hackstolle

Zachrante vojina Ryana je pro me synonymum ke slovu velkofilm. Opravdovy kasovni, oskarovy velkofilm. Tzn. skvele natoceny, s neskutecnou vypravou, hudbou a hereckymi vykony. A jednu scenu si budu pamatovat asi do konce zivota. Vyvolala ve mne totiz pocity, ktere se jen velmi, velmi spatne slovy popisuji. Na pozadani vam rad povim kterou. O poctu hvezd tu nemuze byt zadna rec. ()

Soubi

Skvělý válečný velkofilm s dobrým hereckým obsazením a naturalistickým provedením. Nejvíce mi v paměti utkvělo (samozřejmě jak jinak) vylodění v Normandii a závěrečná bitva o důležitý most. Ani vteřinu jsem se nenudil. Musím ale podotknout, že prvních a posledních pět minut tak vůbec být nemuselo, chápu účel, ale na tohle já moc nejsem. Jinak výborné. ()

Mr.Roman

Dovolil by som si povedať, že sa jedná o jeden z najhodnotnejších filmov histórie. Podarilo sa azda všetko čo sa dalo, počínajúc fantastickou réžiou, excelentnými (často aj dosť neopozeranými, alebo tak aspoň v uniformách a pod vedením režiséra pôsobia) hercami, končiac každým jedným fantastickým záberom kamery, či príbehom, ktorý rozhodne nieje samoúčelný. Proste pre mňa najlepší vojnový film aký som kedy videl (nie len z druhej sv. vojny). ()

Romeroo

Úvodní vylodění je jedna z nejsilnějších scén, kterou jsem ve filmu viděl...pokud bych měl napsat seznam nějakých TOP částí různých filmů, tak ono zmiňované vylodění bude v top 10...škoda, že se pak ve zbytku Steven uchyluje ke "klasickému" ztvrárnění války a ona syrovost a tvrdá realita války se mirně rozplývá...85% ()

krydy

pátá je za scénu, kdy na omaze češi křičí "ne nezabíjejte nás, sme z československa". amíci je zastřelí a odvětí "víš co říkal? podívej, mám ruce umyté k večeři" ()

Uninstall

Hned jak dopíšu tenhle komentář tak si tenhle film musím pustit. Skvělý motiv filmu, proložený skvělými hereckými výkony, kvalitní hudbou a hned tu šplháme hodně vysoko. Právem ***** ()

DJ Kritik

Spielberg má skutočne dar v pravú chvíľu prísť s nápadom, ktorý je nový a zobraziť niečo tak neskutočne chytľavo, že je radosť sa na to dívať. Výborný nápad, ktorý zaskočil všetkých divákov v sále /dokonca aj podgurážených mladíkov par sedadiel predomnou/, ukázať vylodenie presne tak, aby navodil situáciu osobných pocitov. Nové ukážky snímania kamerou, zvukové efekty a veľa, veľa ďalších nápadov, ktoré ostatní režiséri už len napodobujú. Vtiahnutie do deja: ***** Realita: ** Hudba: **** Myšlienky: ***** Herecké výkony: ***** Akčnosť: ***** Dramatičnosť: ***** ()

yaqwsx

Na začátek musím podotknout, že nemám rád válečné filmy ani cokoliv, co má co dočinění s armádou. Jenže tady veškerá má averze padla. Celý film se nese ve velkém duchu, který mě pohltil. Respektive první půlhodina se nese ve velkém duchu, zbytek filmu se na ní veze – ale to vůbec nevadí. ()

Creony

Pro mě je tento film po technické stránce úžasnej. Dokonalý zážitek. Co se týče zbytku. Klasická americká slátanina, kde super sexy američtí vojáci se zářivě bílým úsměvem zabíjejí nechutné němce, dokáží porazit jakoukoli přesilu a nikdo je nedokáže zastavit. Příběh absolutně postrádá smysl, celou dobu si pořád musíte říkat PROČ????? Takže celkově je tento film spíš pro nadšence akčních filmů s hromadou krve v ovšem perfektním provedení. Začátek s vyloděním v Normandii je bez debat jedna z nejlepších scén ever. Pak už to celkově jde do kytek a na konci už se jen musíte smát. ()

Peter-1307

Omaha Beach. Poetický názov, ale v 44 to bolo o niečom inom. A o čom, to skutočne naplno až naturalisticky hneď na začiatku predviedol režisér Steven Spielberg v tomto filmovom vojnovom zážitku. Tento film je nielen hereckým koncertom hlavných predstaviteľov, nielen koncertom obrazu, nielen koncertom hudby, ale i zvuku ako takého. To všetko sa snaží len umocniť jednu základnú vec, popísať vojnu ako takú, neprikrášľovať, nedávať jej žiaden pátos. Skutočne tak perfektne natočený vojnový film a pritom tak protivojnovo vyznievajúci. Dva protiklady, ako život a smrť. ()

gicous

Nejlepší valečný film a zároveň jeden z nejlepších filmů Stevena Spielberga. Tolik cenněná úvodní sekvence v Normandii je vskutku uchvatná, ale nesmíme zapomenout ani na finalní bitvu, která je minimalně stejně vynikajicí. Film vyniká především vybornou kamerou a zvukem. Celý film je laděný do šedé a hnědé, a nadto je snímany ruční kamerou, která je hrdinům neustále v patách. Dává tak divakovi velmi autentický pocit válečné vřavy. Největší devizou filmu jsou akční scény, které jsou snímany většinou z pozic střelců, a proto mají takový emocionální dopad na diváka. Spolu s Tenkou červenou linií je Ryan nejautentičtější válečný film, který jsem kdy viděl. Je to film, který vás přiková do sedadla a po jeho skončení ve vás zanechá velmi silné pocity a emoce. Úplný konec je zbytečně sentimentální a patetický, ale díky předešlým skoro třem hodinách velmi intenzivní podivané mu to odpustíte. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

Čtvrtý John Wick bude pořádně dlouhý

Čtvrtý John Wick bude pořádně dlouhý

14.02.2023

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Spielberg se vrátí do druhé světové?

Spielberg se vrátí do druhé světové?

19.04.2018