Johny_MH

Nejlepší válečný film spolu s Tenkou červenou linií. Na rozdíl od Černého jestřába, který nejen že postrádá jakoukoli myšlenku, ale zcela nepokrytě propaguje ,,neporazitelnou a nejlepší americkou armádu". To se naštěstí dvěma výše uvedeným filmům vytýkat nedá. ()

Dass

Ano, uvodni scena je nezapomenutelna, ale po tomto odvaznem a skvelem zacatku nam Steve naserviruje obvykly hrdinsky a nanejvys komercni valecny epos. Skoda, protoze na sceny jako ta zacatecni se nezapomina. Spielberg asi zkratka nemuze natocit komercni propadak. ()

kadef

Ano jistě vylodění je fantastiské, kamera lítá sem a tam, bere každý detail. Spielberg se opravdu předvedl. Závěrečná bitva ve městě se mi ale zdála trocu hezčí. Herci předvádějí svoje maximum. Vin Diesel hrál ve své maličké roli skvěle. Barry Pepper byl vinikající sniper. Tom Hanks byl dobrý velitel a Tom Sizemore tvrdej serža. ()

SirGawain

Nebýt těch patetickejch keců podložených srdceryvnou hudbou dal bych pět a považoval bych Zachraňte vojína Ryana za druhý nejlepší válečný film po Coppolově Apocalypse. Takhle ale musí přenechat místo Black hawk down. Spielberg a herci ale odvedli skvělou práci. Škoda jen přespříliš patetického scénáře.... 85% ()

Chladek

Věděl jsem, že film je nabit hvězdami, Tomem Hanksem, Tomem Sizemorem a Mattem Damonem, ale až nyní, po čase jsem tam uviděl Vina Diesela, Paula Giamattiho, či Barryho Peppera. Film je samozřejmě unikátní, proto dostal Oscary, že jo. Co mě ale v tomto filmu nadchlo, že jako jediný (z filmů o 2. sv. válce) mě donutil přemýšlet, jak to chodilo, že vlivem osudu jste byl zavát kamkoliv, kdykoliv a jakkoliv. Film má pro mě 100% hodnotu spíše jako dokument o válce, než film sám o sobě. Pro mě prostě není pochopitelný důvod jejich mise. Nevěřím, že by vládě záleželo na tom, že jedna matka z tisíce dalších, příjde o všechny syny. ()

masik

Na jedné straně geniální válečná atmosféra, kterou jsem v jiném válečném filmu neviděl( film vás opravdu přiková na židli, ze které se zvednete až se závěrečnými titulky), jasný důkaz toho, že smrt ve válce může přijít kdekoli a kdykoli a i když si myslíte, že jste přežili všechno, přijde něco, co nepřežijete... Na druhé straně celkem stupidní příběh( osobně jsem nikdy nebyl pro nějaké velké příběhy ve válečných filmech, pokud se skutečně nestaly), který byl navíc docela nezvládnutý historicky. Atlantský val mi zde přišel jako něco, co by prorazila i italská armáda v roce 1938, další postup vojáků proti jednomu osanocenému kulometu byl zajímavou vsuvkou( chápu, že i Američané byli jenom lidi a chtěli se mstít za padlé kamarády, zvlášť, když jim jeden z nich zemřel v náručí, ale střílet zajatce, který jen plní rozkaz byl styl vojáků SS a Rudé armády na východní frontě...), dost laciné mi přišlo, že zajatý voják SS nakonec zastřelil Toma Hankse, který mu vlastně zachránil život a kterého pomstil náš "hrdina" Upham, který si opradu přežít nezasloužil, když ho zastřelit s rukama vzhůru, z Němců zde dělali bandu blbců, na které můžete házet cokoli, kdykoli, jakkoli a vždy je trefíte a zabijete. ()

Mickee.

Vynikající film, ve kterém mi při některých okamžicích lezl mráz po zádech. Velmi působivé scény, které jsou často hodně brutální a vtáhnou vás do děje - podle mě nejlepší válečný film, jaký jsem doposud viděl. ()

Insomniac

Tu by som dal päť hviezdičiek aj keby to skončilo hneď po úvodnom (25 minútovom:) vylodení v Normandii. Skoro som tam s nimi bol... Jeden z najlepších, ak nie najlepší vojnový film. ()

sa_kra

Mohla bych sem napsat to samé, co k Nepřítel před branami. Americký sentiment s vlající vlajkou v pozadí mě dokáže vytočit prakticky v každém filmu, stejně jako naprosto nereálný koncept "i kdybych měl umřít, tohohle kluka zachráním". Na můj vkus moc americký, přesto mimořádně působivý film s jednou z mých nejoblíbenějších scén ever- vyloděním v Normandii. ()

Adam's

Válečný film jak má být. Souhlasím se všemi, kdo vyzdvihují úvodní scénu zachycující vylodění. Závěrečná bitva oproti ní lehce ztrácí na realističnosti (obrovské přesile Hanksovi muži vzdorovali až příliš dlouho). Další drobný mínus za přílišný patos některých scén i za stopáž. ()

Kalkulon

Viděl jsem to poprvé v kině se školou asi když mi bylo 16 a dost to se mnou zamávalo - nejen to, že mi potom pár spolužáků říkalo Apeme, ale hlavně originálně, syrově natočené akční sekvence. ()

g.laudeo

1) Technicky dokonalé. Mistrně zachycená taktika postupu malého týmu, role ostřelovače, obléhání, vlákání nepřítele do pasti... Z tohoto pohledu špičkový válečný film, áčkový akčňák. 2) Dost působivé zachycení válečných hrůz, a tím zdaleka nemyslím jen fyzické utrpení. Ale věřím, že v tomhle ohledu by se našly i jiné silné filmy. 3) A proč hvězda dolů: Příběh matky, padlých synů a záchrany zbylého Ryana (=nesmyslného riskování lidských životů) mě nedojímá. Ani různá rozjímání napsaná pro Hankse. ()

Matthew00

Skvelá vojnová dráma ktorá ukazuje koľko zverstiev sa dopúštali obe strany počas druhej sv. vojny. Tom Hanks podal výborny výkon a úvodná scéna vylodenie v Normandii sa aj zapísala do historie filmov za najposobivejšiu scenu. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

Čtvrtý John Wick bude pořádně dlouhý

Čtvrtý John Wick bude pořádně dlouhý

14.02.2023

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Spielberg se vrátí do druhé světové?

Spielberg se vrátí do druhé světové?

19.04.2018