Reklama

Reklama

Boxer Rocky Balboa si užívá bohatství, které jako mistr světa získal. Bojuje pouze proti snadným protivníkům. Pak je ale vyzván arogantním Clubberem Langem. Rocky výzvu přijímá, aby ještě jednou dokázal, že je jen jeden mistr. Jenže se stane nečekané: Lang vyhraje a stane se novým mistrem. V Rockyho už nikdo nevěří, kromě jednoho člověka: někdejšího mistra světa Apollo Creeda. A právě on se pokusí povzbudit Rockyho bojovného ducha a dostat jej zpět do vrcholné formy… (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (484)

Stegr 

všechny recenze uživatele

80% - Nebýt trapného rozjezdu (viz. Rockyho a Adrianina zpívající scéna), hodnocení by bylo vyšší. Jinak to byl Rocky, jak má být. Škoda jen, že Clubber Land ze sebe za celý snímek nevypotil jedinou inteligentní větu. Mimochodem, nemůžu si odpustit nezmínit, že kruh se uzavírá, ságu o Rockym mám s třetím dílem shlédnutou celou... :) ()

Dudek 

všechny recenze uživatele

Tak tohle je síla, ani jsem nečekal, že se za těch několik málo let, které uběhly mezi druhým a třetím dílem dokáže film tak významně posunout. Rocky III je naprosto jinou podívanou, než oba předchozí díly, zmizela jeho špinavost, režijní styl a pohled na příběh je najednou také úplně jiný. Je to však změna k dobrému nebo ne? Tady se budou názory asi trochu různit, každému vyhovuje totiž něco jiného, já se pak řadím do té skupiny, která má raději to co předcházelo. Ona vůbec většina těch změn, která přišla je špatná. Rocky jako bohatý boxer, který má všechno po čem kdy toužil mi prostě moc nesedí, i když je zajímavé sledovat jeho osudy, když je jakoby v roli svého poraženého soupeře. Mr. T a Hulk Hogan jsou ale skvělí, to je zase třeba uznat - wrestling forever. 60% ()

Reklama

Skejpr 

všechny recenze uživatele

Slabota. Stallone - scénárista silně pokulhává. Celé to působí nastavovaně. Zatímco (pro mne ve výborné) dvojcevše mělo své místo, tady je spousta věci, které tu nemají co dělat. Co proboha ten úvodní čardáš s Wrestlerem?? Celé je to mdlé, chybí tomu Pohled tygra :) (todle sousloví už nechci nikdy slyšet) Jestli něco za něco stojí, je to (opět) tréningová pasáž a závěrečný zápas) Stallone - Herec je opět dobrý, ale jeho Rocky už není to, co býval. ()

ScreamJay 

všechny recenze uživatele

BOJ ZA ČEST. Tímhle se dá trojka opět charakterizovat, ale za čí čest to vlastně je? Za toho staříka co stojí v rohu pro trenéry, za toho chlápka s boxerskýma rukavicema a nebo je to boj za čest celé série? Kam se podělo to kouzlo obyčejného prostředí? Kam se ztratila ta přímočará surová strž záběrů, ta neobyčejná obyčejnost? Všechno zaplavil příliv komerce, ždímání dolárků dokud je koza celá a diváci jakožto vlci se jí ještě nepřejedli. Rocky se dostal do fáze, kdy už nejde o tu sílu vůle, o tu citovost a nezkrotnou touhu vítězit. Dostal se do fáze, kdy si válí šunky u bazénu svojí honosný vilky a rejžuje penízky z reklam, které v předchozím díle tak zajímavě voral. Jak zní Mickova slova: „Zcivilizoval ses!“ a stejně tak celý tenhle třetí díl. Sylvester Stallone tentokrát opsal oba původní scénáře a ona hra na city, která nebyla u dvojky už vždycky uvěřitelná se změnila v umělotinu. Motivační prvky hlavní postavy, které sem už jednou zmínil se tu z chuti něco dokázat mění v nenávist sama v sebe, ve strach a tu trochu teatrální bolest srdce. Burgess Meredith, který táhnul Rockyho ke splnění jeho snů si tady odkroutil už jen tu nutnou porci momentů ve scénáři. Spíš než jeho role už tady kráčí o dopad jeho postavy na city hlavního hrdiny. Stejně tak Talia Shire, která od trošku rozkoukanější ženy v domácnosti přešla na post bohaté paní boxerové. K dobru dostala možná až trochu falešnou kuráž, pro kterou jí Sly napsal speciální part. Samotný hlavní soupeř Clubber Lang v podání Mr. T je asi nejmíň chrismatický soupeř, proti kterému Rocky stál. Kupa keců, rádoby drsných hlášek a neotesaný herecký projev zachraňuje tak jen jeho muskulatura, která oproti vyhublému Rockymu působí nezdolně a mohutně. Jestli se Meredith stal pouhou vzpomínkovou vložkou, pak Burt Young už je pouhou upomínkou. Chodící připomínka starých časů, kdy Carl Weathers alias Apollo Creed namísto rad a řečí i trocha oblékal rukavice. Právě tenhle tah možná rozkrývá fakt, že spíš než cestu za vítězstvím tady půjde o cestu za přátelstvím, které má leckdy v životě větší hodnotu. Hudebně jde opět o ty samé motivy, sem tam doplněné trochu sentimentálním klavírem, opět v rukou skladatele Billa Contiho. Navíc prvně písničková vložka v podobě nezapomenutelného vypalováku kapely Survivor - Eye of the Tiger. Pohled tygra, několikrát proklamovaný, dotváří trochu dynamičtější kamera, opět v rukou Billa Butlera, především v lákavějším pojetí tréninkových dávek. Jindy však tatáž kamera dostává až nechtěný televizní ráz. Třetí Rocky je zkrátka taková akční fraška na téma sportovního dramatu, které právě jeho první díl pozdvihl na světlo. Proto se dostávám na hodnocení 2 a 1/2. Zkrátka opisováním toho samého scénáře by to dál nešlo (zvláštní, o tomhle jsem už jednou mluvil). ()

choze 

všechny recenze uživatele

Stejně jako druhý i třetí (a čtvrtý a pátý) Rocky začíná závěrečným soubojem z předcházejícího dílu, zbytek filmu je už ale jako z jiného vesmíru - z osmdesátých let. Do ticha udeří první tóny megahitu Eye of the tiger skupiny Survivor a tmu rozzáří velkolepý ohňostroj s Rockyho jménem. V následujícím videoklipu Rocky opakovaně obhájí mistrovský titul a z naivního burana v hučce a kolotočářské bundě s tygrem na zádech se mění ve zbohatlíka v oblecích na míru, který zamyšleně hledí z titulních stran prestižních časopisů. Nechuť k boxu, ale zároveň neschopnost se živit něčím jiným, jsou překonány a Rocky vysekává jednu reklamu a vyhraný zápas za druhým. Pak ale udělá stejnou chybu jako kdysi Apollo, když změkne a podcení nového protivníka, hladovou mt. muscle Clubbera Langa (Mr. T.) nenávistně cedící primitivní invektivy a ten s ním v pouhých dvou kolech brutálně vymete ring. V jediné tragické chvíli ztratí Rocky titul i milovaného trenéra Micka, umírajícího na infarkt a také veškerou sebeúctu a vůli zvítězit v chystané odvetě. Překonat strach a získat oboje zpátky mu pomůže až manželčina plamenná motivační řeč, která ho znovu vrhne do dalšího efektního tréninkového drilu, tentokrát pod Apollovým vedením, aby v následném boxerském armageddonu triumfálně dobyl ztracené území. V trojce Sly kombinuje oba předchozí filmy, zachovávaje prověřenou stavbu výzva – pochybnosti - překonání pochybností - příprava - boj , přičemž poslední dva body opět dostávají o něco více prostoru a jsou propracovanější. Film měl celou ságu uzavřít, namísto toho jí ale otevřel cestu na nové pastviny, kterou se po jeho fantastickém celosvětovém ohlasu vydala do groteskního extrému dotažená čtyřka. Sly, probuzený do rozjíždějících se osmdesátek, totiž ve trojce pohotově reaguje a aktivuje latentní popcornový potenciál nastavovaného sportovního dramatu. Šeď ulice je nahrazena barevným pozlátkem velkého světa, srdíčko a realismus vyklízejí pole přímočaré komerční zábavě a z dojemné pohádky se stává akční komiks. A všeho je víc - montáží i zápasů. Tohle střídání stráží v Rockyho pentalogii jakoby symbolizovala smrt Micka, jehož místo zaujímá Apollo, nutící Rockyho osvojit si zcela odlišný styl černých boxerů. Ještě výmluvnější je změna na postu Rockyho protivníka, kde sofistikovaného showmana Apolla, střídá zvířecí zabiják Clubber, která (vedle o rok staršího Miliusova Conana Barbara s Arnoldem Schwarzeneggerem) signalizuje nástup ultranásilných machistických filmů typických pro 80. léta, a pro svou přehnanou krvelačnost s oblibou citovaných odpůrci akčního žánru (zejména Komando a druhý Rambo). (z mé absolventské práce o Sylvesteru Stallonovi) ()

Galerie (99)

Zajímavosti (100)

  • Pre film bola nahraná pieseň s názvom „You're the Best“ v podaní Joea Esposita. Ale Stallone to odmietol v prospech piesne "Eye of the Tiger" od Survivor. Pieseň "You're the Best" neskôr sa použila vo filme Karate Kid (1984). Zhodou okolností vo filme Karate Kid (1984) bola ústrednou piesňou "The Moment of Truth" práve od Survivor. (Pat.Ko)
  • Stalloneův (Rocky) mladší bratr Frank Stallone nazpíval písně „Pushin“ a „Take You Back“. Hudbu k písni „Pushin“ složil Bill Conti. Při zpěvu písně „Pushin“ je Frank na malý okamžik vidět na rohu boxerského ringu. (Rominator)

Související novinky

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers

02.02.2024

Přichází smutné zprávy ze zámoří. Ve věku šestasedmdesáti let zemřel ve čtvrtek 1. února v kalifornském Los Angeles americký herec Carl Weathers, známý především svou rolí boxera Apolla Creeda z… (více)

Reklama

Reklama