Reklama

Reklama

Stříbrné brusle

  • Rusko Serebrjanyje koňki (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Začíná 20.století. Před našima očima se vynoří pohádkový Petrohrad v bílém šatu. Řeka Něva a její přilehlé kanály jsou zamrzlé na kost. Hemží se bruslaři a trhovými stánky. Petrohrad je domovem mladého Matvěje, syna chudého lampáře. Vydělává si na živobytí jako poslíček místní pekárny. Jeho jediným pokladem je pár postříbřených bruslí. Když nespravedlivě přijde o práci, jeho nový přítel Alex, který je hlavou bandy nepolapitelných kapsářů, ho naučí nejen trikům svého řemesla, ale i některým bruslařským finesám. Pak potká Matvěj Alisu, dceru vysoce postaveného úředníka, která sní o studiu vědy, ale má se vdát za mladého, ambiciozního knížete. Cesty Matvěje a Alisy se zkříží a toto setkání se stane pro oba osudovým. (JOJ Cinema)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (65)

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Strieborné husle alebo možno dôvod, prečo sú ruskí hokejisti takí obratní? Tie piruety na ľade pri kradnutí peňaženiek boli famózne. Celý film mi prišiel sčasti ako reklama na krasokorčuľovanie a zároveň je to taká milá rozprávka pre dospelých, v ktorých dominuje aj nepravdivý obrázok starého cárskeho Ruska, ale o to tu nešlo. Pekná scenéria Petrohradu, dobrý vizuál, ale námetom chudobného chlapca, ktorý si vezme bohatú dievčinu, sme ostali neoriginálni. Hoci niečo by sa našlo - princezná, ktorá číta Kapitál od Marxa, tak to sme tu fakt ešte nemali! ()

marhoul 

všechny recenze uživatele

Vizuálně krásné, určité pasáže moc fajn, pěkná- sympatický, ale za ty bolševické dřísty prdy tuhle bajku splachuju zvesela do hajzlu. S Marxem prudit už i tady, peklo, které naše potomstvo určitě koukat nebude. Propaganda se dá přežvýknout ve filmech starých, kde se jí tvůrci obtížně vyhýbali, v pohádkovém příběhu ani náhodou. ()

Reklama

nonick1 

všechny recenze uživatele

Velkolepý, téměř až pohádkově romantický spektákl, odehrávající se v zasněženém Petrohradu za panování cara Mikuláše II. Poutavě natočený snímek nabízí kromě romantické linky i odkazy na rodící se revoluční hnutí či hořce úsměvné počátky feminizmu. Samostatnou kapitolou jsou kostýmy a vizuál tohoto filmu – doslova až oči přecházejí. Jak by také ne, když za kamerou stál Igor Griňakin, který má „na svědomí“ mj. Sojuz spasenija, Výskok, či další vizuální lahůdku Viking. Poctivá čtyřka, a kdyby onen romantický příběh šel trochu více do hloubky, bylo by to i na pět hvězd. ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Ruská dickensovina je natočena ve stylu lehce feministické červené knihovny. 1)  Po svižném začátku se s nástupem milostné zápletky děj silně zpomalil._____ 2)  Hollywoodský happy end příběh sice hezky zaokrouhlil, ale jen podtrhl celkovou myšlenkovou vyprázdněnost díla._____ 3)  Podmanivé prostředí carského zimního Petrohradu dodává výpravnému snímku jakýsi dobový kolorit a nesporně i atraktivitu, kterou jinak tuctový podivně strukturovaný příběh nemá._____ 4)  Kostýmy přitažlivost pěkných kluků spíš potlačují, než vyjadřují, a tak mi nezbývá, než se upnout k ději a poselství snímku. A to je kámen úrazu. Děj podivný, poselství zmatené, celkový dojem neurčitý._____ 5)  Ale pěkní kluci tu jsou. 24letý Fjodor Fedotov (Matvej), 27letý Jurij Borisov (šéf zlodějské tlupy Alexej Tarasov), 32letý Kirill Andrejevič Zajcev (policista, kníže Arkadij Trubeckij) či 26letý Vasilij Kopějkin (člen zlodějské tlupy Moucha). Věk protagonistů uvádím k roku natáčení (2019). ()

Jirka_Šč 

všechny recenze uživatele

Láska aristokratky a zlodějíčka je mnohokrát viděný, staromódní, moderní, postsovětský a lehce pohádkový námět. Pokud se však odehrává v carském Rusku a na zamrzlých Petrohradských kanálech, může výsledek stát za shlédnutí (v Petrohradě jsem byl a exteriéry i interiéry si užíval). Zajímavé byly i ideologické a politické narážky (vzhledem k tomu, že film šel do kin na závěr roku), které mi nevadily a celé to ještě trochu obzvláštnily. V kolika filmech se objeví Mendělejev? Trailer. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (4)

  • Když je Alice (Sofja Priss) u zkoušky, je podporována starším vědcem. Je to Dmitrij Mendělejev (1834–1907), slavný ruský vědec, který je zakladatelem periodické tabulky prvků. Ve filmu ho ztvárnil Sergej Koltakov. (aporve)
  • Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo v St. Peterburgu a tiež v neďalekom Kronštadte, opevnenom prístavnom meste na ostrove Kotlin. (MikaelSVK)
  • Počas natáčania sa produkcia filmu dostala do problémov s Ruskou Federálnou bezpečnostnou službou pre dohľad nad prírodnými zdrojmi, pretože z drevených plošín používaných kameramanmi unikli do ľadu toxické farby, ktoré znečistili niekoľko vodných plôch v Petrohrade, vrátane riek Mokya a Kryukov kanál. (Dajman)

Reklama

Reklama