Poslední dopis od milence

• Kanada The Last Letter From Your Lover (více)

Novinářka objeví truhlu s milostnými dopisy ze 60. let a rozhodne se přijít na kloub záhadám kolem románku, o kterém vyprávějí. (Netflix)

JokerBaby odpad!

Akože komu sa toto páčilo nechápem . Nechápem aj to ako môže niekto natočiť takéto čudo a myslieť si že s tým v dnešnej dobe prerazí. Ak to bolo sfilmované   pre domy Seniorov potom je to šupa - pecka. Aj si niektorí poplačú asi. Prenesie ich to na chvíľu do mladosti. Takže ja to nazvem film pre Seniorov. No a na konci si tam zahraje a Princ Malagan s Fimu Prvý Rytier z Roku 1995 . ()

Aljak

Po filmovom megahite Me Before You tu máme ďalší film podľa knihy Jojo Moyes - a opäť je to romantický kúsok. Kompozične sa mi tento film páčil o kus viac, dve časové roviny s dvojicou milostných príbehov mali celkom dobrý potenciál. Len škoda, že po obsahovej stránke to bolo tak trochu klišé, resp. nemám pocit, že by sme videli niečo, čo tu doteraz ešte nebolo. Príbeh zo 60tych rokov o romániku Jennifer & Anthony ma bavil oveľa viac ako ten zo súčasnosti, kde mi tá iskra medzi Ellie a Rorym prišla až moc prvoplánová. Ale OK, romantika je to pekná, dej mal dobrý spád, a aj vizuál bol príjemný, takže aspoň tie 3* si to zaslúži. ()

Marze

Téma korespondence se objevilo třeba v Dopisech pro Julii nebo v Zápisníku jedné lásky. V tomto melodramatickém snímku jde o adaptaci románu Jojo Moyesové. Od žánru romance nelze moc čekat. Hodně může zachránit upřímnost. V příběhu se střídají dvě časové roviny. Obě hrdinky si povahově nejsou moc podobné. Sympatičtější je bezprostřední Jonesová v roli Ellie. Chvílemi jsou dialogy laciné, chvílemi pěkné postřehy ze života. Chemie mezi hrdiny moc nefunguje, z čehož viním Brita Calluma Turnera. Je doháněna tklivou hudbou. ()

Arsenal83

Koronakríza naplno zasiahla už aj Hollywood a vidím, že ozaj niektorí herci boli dlho bez práce, keďže Felicity, ale obzvlášť Shailene sa nám utešene vypapkali. Ale k filmu. Tento typ "romantiky" nechápem. Čo je na tom úžasné, že žena podvádza svojho muža? Niekedy mám pocit, že diváci majú veľké ťažkosti vcítiť sa aj do okrajových postáv a či to z pohľadu inej osoby je správne. Podľa mňa na vzťahu tých dvoch nebolo nič obdivuhodné. A potom príde zásadné rozhodnutie pre rodinu a opäť sa to prezentuje ako niečo smutné až tragické. Čiže klasika manželstvo je pasé a podvádzanie je in. Romantika sa dá podľa mňa točiť aj inak. ()

BOURQUE

„Klasický“ romantický príbeh (nič prekvapivého pod svetlom) pre obidve časové línie (minulosť a súčasnosť). Ich spojenie je na priemernej úrovni a štýl „prepínania“ medzi časovými líniami je akceptovateľný. Z hereckej stránky tu spíš vedú Shailene Woodley a Felicity Jones, a z nich práve Felicity pracuje lepšie so svojim charakterom. U Shailene je občas cítiť akési brzdenie. Vyvrcholenie „príbehu z  minulosti“ je fajn, ale „trochu“ vypočítateľný. P.S.: Pekné romantické listy. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()