The Doors

Drama / Životopisný / Hudební
USA, 1991, 140 min

Režie:

Oliver Stone

Val Kilmer, Meg Ryan, Kathleen Quinlan, Kyle MacLachlan, Frank Whaley, Kevin Dillon, Michael Wincott, Michael Madsen, Josh Evans, Costas Mandylor (více)

Ztvárnění osudů slavné skupiny The Doors a zejména jejího zpěváka Jima Morrisona, který žil nespoutaným životem, zemřel v pouhých sedmadvaceti letech a stal se legendou. Vynikající herecký výkon Vala Kilmera v hlavní roli je doprovázen skvělou hudbou a nechybí ani největší hity The Doors! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

kubilov

Jelikož já životopisný filmy naprosto zbožnuju, tak The Doors od Olivera Stonea mi uniknout nemohl. Film je to především postavený na atmosféře 60. let a na geniálním prožití Morrisonovy role Valem Kilmerem, který zde předvedl jeden z vůbec nejlepších hereckých výkonů historie, dovolil bych si říci, a to jak herecký, tak pěvecký. Nedokážu si představit, jak ještě lépe mohla být postava Jima Morrisona zahrána, protože Kilmer do ní dal všechno, jeho provokaci, skandální chování, jeho vliv na masy nebo snad věčně vychlastané a vyfetované výlevy a to celé v notně surrealistickém podání. Dostal jsem během sledování také dva milé dárky v podobě mé milované Carminy Burany a Andyho Warhola. Jim Morrison "Greatest Living Rockstar" byl rozhodně muž, který žil naplno a The Doors byla skvělá kapela. I po druhém shlédnutí to těch 5* o vlas není. ()

jack_scott

Nejsem fanoušektéhle hudby, ale jako životopisný film je toto vynikající. Oliver Stone a Val Kilmer podali fantastický výkon, takže za mě 90%. V kategorii životopisných filmů je tohle asi jeden z nejlepších. ()

wallax

The Doors som v živote nepočúval a ich hudba mi je až na pár skladieb v podstate neznáma. Tento film vo mne vyvolal zaujímavé pocity: Morrison bol niečo ako nepochopený básnik...a myslím, že inak to asi ani nešlo. Toľko alkoholu a LSD či Meskalínu čo do seba nacpal by jedného buď zabilo alebo zmenilo jeho myseľ od základu. Zdá sa, že Jimovi sa podarilo uskutočniť obe možnosti (jednu z nich určite). Snímok sa tvári pomerne autenticky, niekedy až príliš...alkohol, drogy, sex na dennom poriadku...ľudia opantaní ich hudbou, tancujúci v nahote, pod vplyvom látok, oddávajúci sa telesným radovánkam...nuž, aj toto boli deti kvetov 😊 Ďalej som cítil ľútosť. Skutočne mi bolo toho chlapa ľúto, mať v hlave toľko myšlienok, ktoré chápal len on. Na záver som premýšľal, aký život vlastne viedol. Je to na divákovi aby si spravil finálne hodnotenie. Viedol Morisson šťastný a naplnený život alebo chaotický a plný smútku a depky? Na toto by vedel odpovedať asi len on sám...ale možno aj nie... Pri záverečných titulkoch som si uvedomil, že život tohto hudobného velikána a film ako taký na mňa pôsobia smutne. Jimov hudobný prejav na pódiu je melancholický a viac recitálny ako spevavý za čo zrejme môže práve Jimov poetický duch (ich štúdiové albumy mi neprídu také smutné a temné ako práve kocerty (kde dostal Jim zjavne viac priestoru ako v štúdiu) aspoň podľa filmu). ()

Awer

Synergie zběsilosti/geniality doby a JM samotného zachycená nesmlouvavě, přirozeně, působivě, a přitom téměř dokumentární formou ve svých výšinách, nížinách i kontradikcích. Jakože wow! ()

chucky

Naprosto skvělá věc!!! Tuhle psychedelickou bombu by měl zhlédnout každý fanda této skvělé bandy. Atmosféra filmu je fascinující, hudba exelentní a Jim Morrison je zde ztělesněn výborným výkonem Vala Kilmera. ()

AnnaW

Val Kilmer tady nebyl za sebe, ale skutečně za Morrisona. Vynikající atmosféra, přesvědčivé herekcé výkony, samozřejmě skvělá hudba :)) Doors mám mác ráda, tenhle film taky. ()

Sekel

Pekny Stoneuv snimek fascinujici hlavne ty, kdo nevidel Jima Morrisona v te dobe a nevi nic o tom, jaky to byl clovek doopravdy. Val Kilmer ve sve zivotni roli se prekonava. Vkusne natocena umirnenejsi verze zivota kolem the Doors. ()

madsenka

Skupina Doors boli len obyčajní sfetovaní hipisáci,ktorí robili vynikajúcu hudbu-to sa musí nechat...Film o nich bol zábavný,skvele natočený,ale nič mi nedal...Herecké výkony-Kilmer,Madsen skvelé a Ryanová prekvapivo tiež. ()

gu-staff

Když jsem tenhle film viděl poprvé, myslel jsem, že v něm hraje Jim (byl jsem malej). Až potom jsem zjistil, že ne. A dodneška nevim, kdo je na plakátě, kterej mám v kuchyni, jestli to náhodou není Val. Pro fanoušky Doors povinnost, pro ty ostatní "jen" skvělej zážítek. A to, že songy nazpíval Kilmer tomu dodává jenom šťávu navíc. Pokud chcete zažít atmosféru té doby, tady máte jedinečnou příležitost alespoň na 2 a půl hodiny. A fakt to funguje. ()

Skretule

Val Kilmer je až neuvěřitelně podobný Jimovi a tenhle film je prostě výbornou ukázkou toho, jak to asik tenkrát bylo. ()

tala

Jeden by neveril, že svoju postavu nehrá sám Morrison... Na tento film síce treba mať správnu náladu, ale je to skvost medzi biografickými a hudobnými dielami. Odporúčam všetkým, aj nefanúšikom The Doors, mňa zaujal od prvej minúty. Zvlášť upozorňujem na Kilmera, ktorý je neskutočne presvedčivý a tento film považujem za jeho najlepší herecký výkon. ()

Trinculo

Tenhle film je pro mě důležitý. Přiblížil mi hudbu kapely The Doors a něco odstartoval. Myslím si, že nejsem jediný a svým způsobem to je i účel filmu. Včetně toho, že poskytne sondu do temné stránky legendy - po pravdě, bez této temné strany by legenda ani nebyla. ()

Elvis1994

Oliveruv vyber herce jakošto Val Kilmer byla absolutní trefa do černého. Mezi Jimem Morrisnem a Kilmrem neni žadný rozdíl. Kilmr byl s Jimem jako přes kopírák a to i zpěvem. Kažou píseň co je ve filu si nzpival sám a to s takovou přesnosti , že zmát i manažera skupiny The Doors. Nejvice se mi zamlouvá že Stone zde točí Morrisna jako samosttnou kapitolu , v některých hudebních biografických dílech se režisér zaměřuje jenom na hudbu skupiny , kolik toho nazpívali a pod. ,ale tady povídá o Morrisnovy , jeho fetování,užívaní si s holkama, a skánaly jako třeba když byl postven před soud za obnažování na veřejnosti a to při koncertě v Miami. Osobně mě film velmi potěšil a díky němu se ze mě stal Doorsofil.Proto mu dávám plný počet hvězdiček! ()

beruskaska

Skvělá muzika, geniální Val Kilmer jak Jim Morrison, autenticky zachycená atmosféra konce 60. let. to se prostě Stoneovi podařilo na výbornou. Nestárnoucí hity z pera the Doors, ale i divoké večírky plné drog a alkoholu, sexuálních orgií a našlapaných koncertů a v neposlední řadě nezvládnuté popularity telentovaného zpěváka na pozadí pohnutých událostí. Pokud šlo o to zachytit příběh Jima Morrisona a skupiny Doors, tak jako to tehdy asi bylo, není pochyb o dobře dobře odvedené práci, silný film, silné a nesmrtelné melodie, silný zážitek pro toho, kdo na The Doors a jejich hudbě vyrůstal jako já... ()

gipper

Davy, které se účastnily koncertů The Doors mluví za vše. Jim Morrison se jednoznačně zapsal do historie. Film Olivera Stona ho ukazuje jako chytrého a sečtělého šílence, který měl v sobě obrovské množství démonů, se kterými se vyrovnával po svém. Vlastně je tak trochu zázrak, že s takovým životním stylem vydržel až do 27 let. Všechna čest lidem, kteří mu doslova pomáhali stát na nohách. Všechna čest Valu Kilmerovi za ztvárnění Jima Morrisona. Všechna čest Oliveru Stonovi za tenhle snímek! ()

Není Kravitz jako Hendrix

Není Kravitz jako Hendrix