Někdy vás život náhodně dostane do situace, kterou nečekáte, ale musíte se s ní vyrovnat jako chlap! Nataša a Dominik se neplánovaně stanou rodiči. Nataša, úspěšná designérka hraček pro děti, dokáže rodinu lépe finančně zabezpečit, a tak se dohodnou, že hlavní část péče o novorozence převezme jako otec na mateřské dovolené Dominik. Ten přistupuje k úkolu s poněkud naivní představou, že mu poskytne dostatek času napsat konečně knihu, kterou dlouho plánuje. Chyba lávky! Dominik musí vynaložit veškerou vynalézavost, aby během prvního roku vůbec zvládnul péči o malého Čeňka, z níž se chvílemi stává boj o přežití. Díky soužití s malým človíčkem však také objeví, kolik podob může mít láska… (Cinemart)

oveckaoa

Už jsem to kdysi psal a napíšu to klidně i znova Mádl je na jiné úrovni než 90 procent českých herců zatímco o Kotkovi skoro vůbec neslyšíme (žije ještě vůbec?) tak s Mádlem jsem neviděl vyloženě sračku (neviděl jsem všechno třeba Modelář mě ani neláká to samé to co Mádl režíroval). Tady to vyloženě táhne ani Ramba není špatná a s Mádlem jí to pasuje  hodně zde oceňuji i humor tak moc jsem se u české komedie ještě nezasmál a celkově kino bylo spokojené. Menší výtka ke konci , který mě přišel hodně na sílu. 80 procent ()

Pierre

Knižní   předloha je teda poznat a asi bude vtipnější. Ostatně, film by mohl více přitlačit na pilu a není obsahově nějak nabitý,   ale dá se to pohodově společně sledovat (je to v podstatě rodinná komedie), má to tempo, dobře to vypadá a Mádlovi tahle komediální poloha sluší a zvládá ji suverénně se skvělou mimkou. Ještě  teda začínám mít slabost  pro skvěle se doplňující manželské duo  Tomicova-Malý. Jedna recenze měla titulek: Konečně slušný český mainstream. A to můžu v podstatě  podepsat.  Hlavní duo jinak mělo i zajímavý byt.:D ♪Plakalo bejby, plakalo vám. ()

psychoJoa

Když je člověk alespoň trochu zasvěcený do "tajů mateřství" a života s (malým) dítětem, a zároveň má ještě k tomu zbytky humoru a schopnost povznesení - jedná se vlastně o moc fajn oddechovou komedii! Osobně jde o vnímanou příjemnou změnu na českém romkom trhu, který je jinak plný hloupých a trapných (a mnohdy sexistických) rádoby komediálních scén. ()

Arsenal83

Dobrý film, ktorý mal potenciál byť aj romantickejší a vtipnejší. Napriek tomu príjemný, veľmi dobrá ústredná dvojka, síce predvídateľný dej, ale v takomto žánri to tak nejak očakávame. Tak nejako by malo dopadnúť pošmyknutie sa v jednej noci. A ten záver na koni ma fakt pobavil. Určite ide o pohodovú komédiu, ktorá by nemala nikomu vadiť. Pokiaľ nemá alergiu na Mádla. ()

movieband

Hodně příjemný a vtipný film. V hodně věcech se člověk vidí, u jiných se zas mlátí smíchy, u jiných ho zahřeje. Chemie mezi panem Mádlem a paní Ramba je hodně věrohodná. Kdyby člověk nevěděl, z jejich rozhovorů, že jsou přátelé, to rodičovství by jim člověk věřil. Příjemná oddechovka. Cameo autora moderního fotra pobavilo. P.S. S hodnocením moc nesouhlasim. Konečně trochu jiná komedie. Mezi všema romanťárnama z vesnice nebo města je tohle příjemná změna. ()

• Skutečná manželka a syn Dominika Landsmana se nejmenují Nataša a Čeněk, jejich skutečná jména dlouhodobě drží v tajnosti. Stejně tak jeho syn ve skutečnosti nemá dědečka v kouzelné zemi Sedmimoří, jak je uvedeno v knize „Lapuťák a kapitán Adorabl“. (vojtaruzek)
  • Pro některé scény zaskočila do role dítěte panenka. Hrací panenky byly celkem čtyři, jedna byla nakonec obětována, protože pro záběr bylo třeba použít pouze ručičky. (Duoscop)

Finále Plzeň až k jádru českého filmu

Finále Plzeň až k jádru českého filmu

10.09.2021

34. ročník filmového festivalu Finále Plzeň se letos opět uskuteční na podzim. České filmové žně začnou 24. a skončí 29. září. Do kin od léta míří řada nových snímků a Finále je nabídne pohromadě… (více)