Reklama

Reklama

Doctor Who

(seriál)
  • USA Doctor Who
Velká Británie, (1963–1989), 286 h 44 min (Minutáž: 18–47 min)

Tvůrci:

Sydney Newman

Hrají:

William Hartnell, Tom Baker, Patrick Troughton, Elisabeth Sladen, Jon Pertwee, Colin Baker, Nicholas Courtney, Anneke Wills, Peter Davison, Guy Siner (více)
(další profese)

Série(26) / Epizody(694)

Obsahy(1)

Doktor je mimozemšťan z legendárnej planéty Gallifrey, má trinásť životov a po každom úmrtí sa mu kompletne mení výzor. Spolu so svojou vnučkou Susan Foremanovou, ktorú kedysi zachránil z temných časov na Gallifrey, sa usadia so svojím strojom času zvaným TARDIS v Anglicku roku 1963. Dvom učiteľom v Susaninej škole sa však moc nezdá a tak sa ju vyberú prenasledovať. Vtedy sú nútený vstúpiť do TARDISU a spolu s Doktorom sa začnú sústavné dobrodružstvá po iných planétach v rozdielnych časových obdobiach. Navštívia rok 100 000 pred Kristom, Aztékov, Vikinsgkú éru, Trójsku vojnu a mnoho ďalších. Doctor Who je zapísaný v knihe rekordov ako najdlhšie vysielaný sci-fi seriál na svete. (matolas)

(více)

Recenze (35)

Cushing 

všechny recenze uživatele

Pro mě srdcovka, už proto, že jako dítě jsem žil v Anglii a u tohohle seriálu se nádherně klepal strachy - tehdy jsem propadl anglicky pojatým hororům napořád (sci-fi mě nikdy tolik nebralo, tohle je mixka obojího). Chytl jsem čtvrtého doktora, reinkarnaci hranou Tomem Bakerem (právě k tomuto období se vyjadřuji, jiná jsem neviděl), on je MŮJ "doktor" a ostatní jen další z herců (je pravda, že Baker s postavou doslova splynul, hrál ji v dějinách série nejdéle a rohodně měl nejsilnější charisma). Jako kluk jsem viděl díly mezi lety 1975 a 1979, teď jsem si jich pár koupil na DVD přes Amazon, samozřejmě už to není ono, ale skoro, a člověk po letech vidí, co všechno ho pro život ovlivnilo -- třeba jeden podařený seriál! Mimochodem znělka je, předveším její verze ze 70. let, tak znepokojivá až děsivá (vizuálně taky, ale především hudebně), že tehdejší děti a dnešní dospělí při ní dodnes cítí mrazení v zádech, včetně mne. Slyšel jsem názory, že je to směšné televizní pimprlové divadýlko s lacinými kulisami, ale já ten seriál nikomu necpu (jak taky -- v našich vodách, kde nikdy nešel). Pro mě je předmětem obdivu, jak se s minimálním rozpočtem dá vyrobit nápaditá a magická podívaná pro několik generací diváků. ()

Deschain

všechny recenze uživatele

Mission - pozrieť komplet klasického Doctora Who. Celý tento seriál má môj veľký obdiv, od 60tych rokov s prestávkami funguje doteraz. Mnohé diely sú robené náučným štýlom, takže sa dozviem čo-to zaujímavé z histórie (alebo budúcnosti :D) Niektoré diely, hlavne počas prvého Doctora som mala iba rekonštruované, ale neodradili. Niektoré boli výborné, len škoda, že sa nedochovali. Obľúbený Doky: 2. Naj companions: Jamie,... Obľúbené epizódy: 002 The Daleks, 005 The Keys of Marinus, 007 The Sensorites, 010 The Dalek Invasion of Earth, 021 The Daleks' Master Plan, 023 The Ark, 026 The Savages, 037 The Tomb of the Cybermen, 045 The Mind Robber, 050 The War Games... ()

Reklama

matolas 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Len čo sa prekusnete prepálenou dĺžkou a vatovými epizódami, čaká vás fenomenálna jazda perfektných príbehov a skvelých postáv. Najobľúbenejšie epizódy: The Time Meddler, The Romans, The Aztecs, The Daleks Master Plan, The Celestial Toymaker, The Mind Robber, The Silurians, Inferno, Pyramids of Mars, The Horror of Fang Rock, The Invasion of Time, The Ark, The Talons of Weng Chiang, The Brain of Morbius, State of Decay, Logopolis, Enlightment, The Caves of Androzani, Vengeance on Varos, Revelation of the Daleks, Dragonfire, Hapiness Patrol, Remembrance of the Daleks, Curse of Fenric. ()

mcleod

všechny recenze uživatele

Usoudil jsem, že už jsem dostatečně závislým na nejnovějších dílech (které mě ale v jedenácté sérii bohužel dost znechutily), tak jsem se pustil do klasických sérií, abych zjistil, jak to všechno začalo (u kterých navíc byl v pozdějších sériích můj oblíbený Douglas Adams). Musím ale říct, že série s prvním Doktorem Williama Hartnella jsou poměrně slušný bizár. Doktor je nezajímavý, nepříjemný a bezradný, příběh je plochý, vedlejší postavy stereotypní, humor nic moc, o obrazové stránce nemluvě. Rok vzniku a asi i určitá neujasněnost postavy Doktora, která se k dokonalosti vyvíjela desítky následných let, to snad omlouvá... přesto si nemohu pomoct, stejně na ně pořád koukám a jsem vždy stejně nadšený ze znělky každé nové epizody :-) ()

Šimpy 

všechny recenze uživatele

Tak už vím, jak budu hodnotit a komentovat tenhle kult. Jednotlivě Doctor po Doctorovi, možná, že budu průběžně měnit i hvězdičková hodnocení. Začněmež tedy s prvním Doctorem!: Na prvních dílech je poznat, že se jedná o něco nového a Doctor ještě není pevně napsán. Díky tomu je tak první Doctor velmi nevyrovnaný. Někdy je to skutečně až nerudný dědek (epizoda The edge of destruction), někdy je celkem v poho a někdy je sympatický a velmi vtipný (The space museum). Co se týká epizod, některé jsou velmi prostoduché a skoro odrazující (The web planet) a některé jsou nadprůměrné a geniální (Keys of Marinus...první epizoda, co se mi fakt velmi líbila; či velmi podařená The dalek invasion of Earth). Co se týká společníků, z mužských se mi nejvíce zamlouval Ian a ze ženských...no snad jen ta dívčina, co se k Doctorovi přidala v Troji a i když to bylo jen na chvíli, její postava měla jasný účel a na rozdíl od jiných, nebyla tak otravná. ;-) ()

Galerie (415)

Zajímavosti (192)

  • V příběhu "The Moonbase" druhý Doktor (Patrick Troughton) prozradí, že má skutečně doktorát z medicíny. Získal ho roku 1888 v Glasgow pod vedením Josepha Listera, známého anglického lékaře. (Troodon)
  • Dlouhotrvající nemoc přinutila Hartnella nakonec z role odejít. Producenti však chtěli pokračovat a tak vymysleli, že když je Doktor mimozemšťan, může se v případě smrti znovu obrodit s novou tváří. Tato schopnost se později nazvala jako regenerace (11. série) a počet životů byl stanoven na 13 (14. série). (PanCitron)
  • Regenerace doktorů byla založená na LSD tripech. (Zdroj: news.bbc.co.uk) (P. J. D.)

Související novinky

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Druhý ročník festivalu Comic-Con Prague proběhne v termínu 15. – 17. října 2021 v pražském O₂ universu. Comic-Con Prague 2021 nabídne fanouškům sci-fi, fantasy a hororu velmi pestrý a bohatý program… (více)

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch

18.12.2020

Ve věku 75 let zemřel herec Jeremy Bulloch, původní představitel námezdního lovce Boba Fetta z Impérium vrací úder a Návrat Jediho. Stalo se tak jen týden poté, co zemřel jiný herec ze Impéria, David… (více)

Zemřel představitel Darth Vadera David Prowse

Zemřel představitel Darth Vadera David Prowse

29.11.2020

Ve věku 85 let zemřel po krátké nemoci britský herec a bývalý bodybuilder David Prowse. Prowse budou fanoušci nejlépe znát jako muže, který na sobě v původních Star Wars nosil ikonický kostým Darth… (více)

Luc Besson plánuje sci-fi velkofilm

Luc Besson plánuje sci-fi velkofilm

02.07.2012

A pokud se mu povede jako Pátý element, máme se na co těšit. Bessonova produkční společnost Europa Corp. koupila práva na u nás neznámý, ale v západní Evropě populární a kultovní sci-fi komiks ze 60.… (více)

Reklama

Reklama