Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Příběh krále Juraje (Marián Mitaš), jeho bratra Filipa (Juraj Hrčka) a dcery Hanky (Darija Pavlovičová) se prolíná s motivem vodní říše, které vládne laskavá a spravedlivá Paní vod a pramenů (Linda Rybová). Královna zemřela, když byla princezna Hanka ještě malá a od té doby se o ni pečlivě stará král. Jednou princezna těžce onemocní a její otec se bojí, že by mohl o svou dceru přijít. Slituje se nad ním Paní vod a pramenů, která má princeznu ráda, a králi daruje pramen léčivé vody. Předem ho ale varuje, že kdyby chtěl někdo zázračné vody zneužít ve svůj prospěch, k získání bohatství a moci, pramen navždy vyschne. Princezna se zázračně rychle uzdraví a od toho dne král dbá o to, aby léčivou vodu dostal každý, kdo ji potřebuje ke svému uzdravení. Na oslavu desátého výročí pramene přijede králův bratr Filip se svou manželkou, krásnou Henrietou (Zuzana Kanócz). Nikdo netuší, jak moc tato kráska touží právě po bohatství a po moci a že je pro ně schopná lhát, podvádět i zabíjet. Její intriky zaviní, že se král Juraj a princezna Hanka ocitnou v ohrožení života. Naštěstí je tu ale odvážný dobrodruh Jakub (Jakub Spišák) … (Česká televize)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (166)

Slarque 

všechny recenze uživatele

Linda Rybová obsazená jako Paní vod mě sice pobavila, ale to mi na hodinu a půl nevydrželo. Příběh je strašně slabý a kdykoli se nevyvíjí podle přání tvůrců, přijde Linda Rybová, foukne si do dlaně a všechno se srovná. A když je hodná a má takovou moc, proč to nezachránila rovnou? Ano, protože to mělo zabrat hodinu a půl. Nuda, nuda, šeď, šeď, a sem tam nějaká voda. Fakt nevím, jestli se mám pochválit, že jsem u této pohádky zvládl neusnout, nebo si za to vynadat... ()

Jonatána 

všechny recenze uživatele

Nudné, nezajímavé. Na rozdíl od Hodináře, kde mě neskutečně vytáčela hnusná Plodková a celková nepohádkovost, jsem to sice nepřepla, ale asi mi bylo jedno, jak to dopadne. Bylo jasné, že Linda foukne do dlaně a konec dobrý, všechno dobré. A jak se mi Zuzana Kanócz jako ženská nesmírně líbila v Románu pro ženy, tady moc ne. Ale mrcha byla přesná. Asi to nejlepší v celé pohádce. Protože jsem to nevypla, dám tomu 2 hvězdičky. Ovšem už se na to určitě nikdy dívat nebudu. Z letošních pohádek byla fajn jen ta štědrovečerní. ()

Reklama

zdeny99 

všechny recenze uživatele

Dobře natočená slovenská pohádka, které ovšem chybí to hlavní, a to zábava. Slováci sází více na lyriku než humor, jak je zvykem u českých pohádek. Právě proto mě nepobavila ani tato slovenská pohádka, která byla určena pro Štědrý den na Slovensku. Triky byly obstojné, herci takoví průměrní. Z nich vyčnívala pouze Zuzana Kanócz v roli té hamižné svině. [1257. hodnocení, 74. komentář, 43%] ()

Nach 

všechny recenze uživatele

Nejslabší vánoční pohádka roku 2020. Příběh o živé vodě by přitom měl celou plejádu námětů na kvalitní děj, kdyby měl ale dobře napsané hlavní postavy. Ty tentokrát nemají kvalitní scenáristické vedení. Je to plejáda viděných postupů u jiných a lepších pohádek, bez vlastní tvůrčí invence. I to by ale nevadilo. Ostatně pohádky nemusí být originální. Zde ale nezajímavé postavy hrají herci, co ve výsledku nemají co hrát. Vedlejší charaktery se jen mihnou, aniž by zanechaly svou účastí vzpomínku či jakýkoli pocit v divákovi, který od jejich účasti čeká skládačku z níž vzejde finální dílo. To sice vznikne, ale jako nezajímavý příběh o vodě s pachutí, že to celé vlastně mohly postavy vyřešit jinak a lépe. Scénáristé si zde vybrali slabší chvilku a diváci na to opět doplatí. 45% ()

marhoul 

všechny recenze uživatele

Příjemné překvapení, ačkoli pohádka více osloví děti větší a dospělé. Moc pěkně obsazeno neokoukanými tvářemi, Linda Úžasná, Kemka a Vaněk skvělí, viděno ve slovenském znění, tedy čeští herci předabovaní, však vkusně, za což palec nahoru. Poetické, klidné, milé, Zuzana Kanócz v roli potvory skvělá! Výprava slušná, kostýmy mohly být i pěknější, nicméně vídáme i horší, krásná kamera, námět zaujal, Mitaš v roli krále výborný, Zelinka potěšil, nerušil nikdo. Do toho skladba úžasné horehronské divy Kataríny Málikové, (držitelky několika cen Radiohead, jejíž desky Pustvopol a Postalgia dobývají ten velký hudební svět a uchvátily řady zahraničních par excellence kritiků, obočí zdvihli i Dead Can Dance, Kimbra či Bjork, tedy nic pro běžného konzumenta Elánu, Michala Davida nebo tuc tuc debilovin), kombinace toho všeho evokuje pohádky z časů dávno minulých, jako byla třeba posmutnělá, ale krásná Malá mořská víla nebo Plavčík a Vratko. Nevím, jestli se pohádka zalíbí široké veřejnosti, já však absenci pitvoření, křiku a jiných šaškáren vítám. Pohádka se mi ve svátečním odpolední u ryby se salátem a mísou cukroví líbila moc! Ján Sebechlebský se mi trefil do vkusu, vážnější kusy tohoto žánru mívám ráda (Třetí princ, Hodinářův učeň nebo Král drozdia brada), takže ode mě lepší čtverka- radostná. Dobrou práci s chutí pochválím. Režisér se drží své vize, dobře vede herce a to se u pohádek posledních let nevidí často. Pěkné! ()

Galerie (164)

Zajímavosti (10)

  • Pohádka je zasazena do doby na přelomu 19. a 20. století. (ČSFD)
  • První klapka padla 14. července 2020. Pohádka se natáčela na zámcích Bojnice a Smolenice (Slovensko). Zajímavostí je, že se natáčelo za plného provozu, takže na některé scény se mohli sami návštěvníci zámků podívat. (SONY_)
  • Při natáčení pohádky bylo využito technologie virtual set. Tuto technologii využívají americké sci-fi filmy. (SONY_)

Reklama

Reklama