Decker

Jeden z nejvice kultovnich filmu jake znam. Tarantino je naprostej magor, genius a zaroven skvely filmar s grandioznim smyslem pro detail a pro humor. Herci jsou jednim slovem bezchybni, protoze zpusob jakym vypraveji dej je uzasny. Ta neskutecna plejada hlasek, rozhovoru, pohledu, point nema obdoby a minimalne kazdy clovek ktery videl tento film dokaze bezchybne recitovat radu replik. Zpusob jakym je film prezentovan je take skvely a originalni, protoze kapitolove vypraveni deje dava znacit propracovanost scenare (neni to vsak pravidlem, ale myslim to spise ze scenaristicky je tento film opravdu vybrouseny kdyz si dovoli zmast divaky a nakonec vse bezchybne spojit) nebot film musi v zaveru jasne splynout do jednoho konce. Scenar filmu musel byt pilovan pekne dlouho, protoze byste v nem tezko hledali jedine hluche a nudne misto. Taktez soundtrack je dnes jiz legendarni a kazdy ho jiste ma ve sve sbirce, protoze takhle naslaplej soundtrack se objevi jen zridka. Strasne me na filmu potesil John Travolta, ktery dal jasne najevo ze nepatri do stareho srotu. Ja uz zkratka nevim co vsechno jeste vyjmenovat co me na tom filmu zaujalo nebot je toho strasna spousta a neda se na vse vzpomenout, ale muj osobni nazor na film je ze pan Tarantino stvoril svuj nejvetsi film, ktery uz zrejme nicim neprekona a ze filmova klenotnice ma jasneho krale cerneho a niklakoveho humoru. ()

mr.kliky

kult okolo pulp fiction je mi snad až protivný, nicméně musím uznat, že je pochopitelný. tenhle film je totiž opravdu stylová bomba.. nezajímá mě kafe v mojí kuchyni, ale mrtvej negr v mojí garáži. ()

Triple H

V jednej epizóde Stredoslovákov (áno, tá rádiová legenda :-)) zaznelo - "Choc mi ty voľakde do Paľp Fikšon!". Keď sa o váš film obtierajú aj v relácii kde boli na popkultúrne odkazy pomerne skúpi, tak to už niečo znamená. Kult. ()

matezzz

Filmová klasika. Dialogy dovedené až k dokonalosti. Skvělí herci. Velmi vtipné. Tomuhle filmu se podobá snad jen Tarantinovo starší dílo Reservoir Dogs/Gauneři. ()

trojtmberk

Výbornej film, v podstatě nemá nudný pasáže. Jenom je škoda, že to pro Tarantina pravděpodobně bude nepřekonatelná klasika. ()

Vraccas

Kultovní film. Kdo neviděl, rychle napravit... Veliký počet známých herců. Travolta + Samuel L. Jackson + Uma Thurman + Bruce Willis + Walken a další = Velká filmová extáze a ke všemu TARANTINO! ()

FilMiki

Pulp Fiction 1. Měkký, vlhký kus beztvaré hmoty. 2. Časopis nebo kniha ponurého obsahu, příznačně vytištěná na surovém a hrubém papíru. (Slovník American Heritage Dictionary nové vydání pro vysoké školy) ...a pro mě absolutní jednička na filmovém nebi. ()

maxxxim

Posledná poviedka zodvihla úroveň celého filmu o celú hviezdu. A o dabingu sa ani netreba zmieňovať, ten v spojení so zmyslom pre humor scénaristu a režiséra v jednej osobe prináša neočakávanú zábavu - delikatesa. ()

Doudis19

Tarantinova vstupenka klubu filmových kanonýrů. Film, kterým začalo mé filmové šílenství a obecně jeden z pěti až deseti nejlepších filmů všech dob. ()

chelseaman22

Tak takhle dlouho už jsem se vážně nezasmál. Tarantino se opravdu ukázal v celé své kráse. Hlášky typu: Zmizíš z města - budeš zmizelej - nebo tě zmizim byly perlami v jinak možná nejlepším filmu historie. Pokouším se najít nějakou chybičku, ale tu vážně asi nenajdu. Že by 100%? ()

Estrellita

Film založený na geniálních dialozích, skvělé muzice a (přestože tuto stránku filmu obvykle nehodnotím) excelentní režii a hereckých výkonech. Nemám ráda gangsterské filmy, nemám ráda dlouhé stopáže a nemám ráda Tarantina, ale tahle věc je čestná výjimka. 90% ()

VaHo

Ani před tím, ani potom jsem nic takového neviděl. Tohle je prostě Tarantino a to znamená: černý humor, švihle natahované dialogy, hlášky a děj vyprávěný na přeskáčku. To musíte vidět. ()

Faramir

Moje hodnocení je strašně neobjektivní, protože jsem se nikdy nepřinutil shlédnout film až do konce, takže nevím, jestli, řečeno spolu s Cimrmanem, je druhá půlka stejně slabá jako první... ale rozhodně nechci nikomu sahat na kult. (Jak se u nás říká: Někdo má rád vdolky jiný holky.) Abych ale dostál změněným pravidlům - hodnocení ruším. ()

LeoH

Odkud vůbec začít? Jak jsem na to první rok nešel, protože jsem si přečetl recenzi v Rock&Popu a dospěl k závěru, že nějaké brakové krváky nejsou nic pro mě? Jak jsem to pak zkoukl ve famácké knihovně na videu a musel přehodnotit životní postoje, protože jsem si nemohl nevšimnout, jak se u toho ošklivého násilí proti své vůli královsky bavím? Jak jsem už pár let předtím přemýšlel, jak by šlo uprostřed příběhu zabít hlavního hrdinu a přesto pokračovat ve vyprávění, a byl celej paf z toho, jak mi to Tarantino jen tak mimochodem předvedl? Nebo mám začít vyjmenovávat oblíbené scény („Chceš slyšet ten vtip z Liščí pětky“ s přehledem vede, to je tak dojemně důvěrnej moment…)? Nebo vzpomínat, jak jsme po klubech napodobovali Travoltovy taneční figury? Nebo popisovat, kolik pecek ze soundtracku, který byl v té době taky soundtrackem našich životů, máme dodnes s kapelou v repertoáru? Nebo chválit jeden z posledních opravdu dobrých českých dabingů? Nebo…? ()

farmnf

Na americký krvavý akčák je to skvělý. Ale stejně to sem tam nudí. V porovnání s majorem Exnerem je to vyloženej propadák. Jen ta historická hudba mě zaujala a Harvey Keitel. Ne jeho metoda čištění auta od mozku mrtvýho negra ale ten jeho klid a styl. Hezká je i otázka autora filmu: Viděl jsi tu nápis Sklad mrtvejch Negrů? Neviděl, protože tu není. Vtipný. ()

PeterNet

Kdybych měl vyjmenovat své oblíbené hlášky, tak bych musel napsat celý scénář. Film neuvěřitelně propracovaný. Opravdu. Jedno z nejdokonaleji promakaných děl na světě. Jedno z mála! "Jsem Uši, a ty jsi až po uši v hajzlu!" ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil

17.02.2023

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

16.05.2021

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

10.08.2020

Star Trek 4 našel režiséra