helrohir

Moje očakávania boli možno až privysoké, takže preto asi neboli úplne naplnené, no napriek tomu musím povedať, že tento film dostal status kultový asi oprávnene. Hlavnými dôvodmi sú jednoznačne nesmrteľmé dialógy a hlášky plné vynikajúceho čierneho humoru. Taktiež aj výber hercov tvorcom vyšiel perfektne, hlavne John Travolta a Bruce Willis boli vynikajúci. Avšak na plný počet hviezd u mňa tento film nemá, pretože ako som už povedal, tarantinovský štýl mi až tak nesedí, no napriek tomu sa k tomuto filmu ešte určite pár krát vrátim. ()

victt

Oh man. I shot Marvin in the face. Jeden z najlepší a najgeniálnejších filmov aké som kedy videl. Ťažko nachádzam slova ako opísať tento filmový zážitok ktorý pretrváva dodnes. Excelentné rozprávanie príbehov ktoré majú v sebe veľa (vtipných) náhod a zaujímavých nápadov. Narážajú na všetky možné smery od úžasných, vtipných hlášok cez rasizmus až po sex. Vynikajúce hlavné a aj vedľajšie obsadenie (John Travolta, Samuel L. Jackson, Tim Roth, Uma Thurman, Christopher Walken, Bruce Willis, Harvey Keitel, Amanda Plummer, Rosanna Arquette, Eric Stoltz ) ktoré by som označoval za jedno z najlepších. Nesiem zabudnúť spomenúť Travoltov tanec (stále neviem či je to myslené vážne alebo ako vtip) a samozrejme brutálne, krvavé scény ktorých je tak viac ako dosť! Celé to vyzerá obyčajné dielo ale Pulp Fiction je niečo originálne ktoré nemá (zatiaľ) konkurenciu. ()

brzozin

Všichni operují s pojmem kultovní film. A skutečně tento film stál u zrodu jistého kultu. Důkazem budiž, že Taratino pak už nedokázal natočit téměř nic, aniž by nevybrakoval tento svůj trhák. A i přesto ty ostatní filmy (zmiňme například Kill Bill) byly hity. Možná i to je známka určitého kultu. Následují SPOILERY. Film samotný je doslova prošpikován prapodivnými lidskými karikaturami amerického podsvětí. Všech možných profesí, charakterů a slabostí. Je to svět sám pro sebe. Jakási jiná dimenze, jakýsi polosvět, který funguje paralelně s tím naším. Svět, kde můžete cítit sympatie i k nájemnému zabijáku, k prostitutce, feťákovi. Protože i oni si žijí své vlastní rádoby normální životy. Dávkují drogy, zatímco vedle na gauči děti sledují kreslené pohádky. Vyprávějí si drby o svých známých před tím, než někoho rozstřílejí na kaši. V čisté a spořádané domácnosti americké střední třídy si myjí ruce od krve a domácími dekami čistí auto od zbytků lebky. Těžko říct, jestli jsem někdy viděl absurdnější a koukatelnější film. ()

Bazinga2563

Nevím, jestli je to tím, jak my všichni film přechválili, nebo mým věkem, ale na to, jak má být film úžasný, se mi moc nezdá. Mnohem více se mi líbí např. Hanebný pancharti :D. Ano, Pupl Fiction je skvělý film, ale na mě tolik neúčinkoval, proto "jen 4*" ()

Bifftekk

Jelikož jsem tento film viděl velmi pozdě od své kultovní premiéry, nemohu dát víc jak čtyři hvězdičky, protože mi přišel částmi velmi nudný. ()

Queendom

Zcela jistě je na týhle Tarantinově ukecaný onanii nejlepší Travolta a na záda mu dejchá Harvey Keitel. Pokud ale hodnotim celek, je to prostě jen přeceňovaná, průměrně zábavná gangsterka, u který se vinou dialogů, táhnoucích se jak smrad v lese, nudě nevyhnete. Zřejmě sledovatelný jen se zapálenym brkem v koutku. ()

Coliseum

Film, jehož konotace se mi budou navždy ztrácet v zákrutě ostrého úhlu, od autora, jehož osvícenost, renesanci, nadčasovost a kreativní genialitu nedokážu, při vší (ne)vynaložené investigaci, vidět. Rovnováha musí být. ()

A_san

Tohle je filmová klasika. Víc se snad ani nedá napsat, film plný úžasných hlášek, scén a supr děje:) ()

BlueFourOne

Jak může být Quentin Tarantino nemilován :-) Nejen tady jde vidět jeho neskonalá láska k filmu a tohle je jeho legendární veledílo! ()

Boudyy

"Masírovat ženský nohy nebo jí lízat její svatyni, to není hra na stejným hřišti, ani stejná liga, dokonce ani stejnej sport." - tato "perla" mi hodně dlouho unikala, ale já na ni stejně jednou musel narazit. A jsem za to rád. Velmi dlouhé střihy, během níž se odehrávají šíleně náročné dialogy či scény a mnoho vychytávek a narážek. Navíc originální dramaturgický způsob vyprávění, který si Oscara určitě zasloužil, holt rok 1994 byl rokem, kdy vznikly i filmy jako Shawshank nebo Forrest Gump, které vysbíraly nejvíce ocenění. Dalším skvělým aspektem je určitě hudba (úvodní theme nebo skvělá "Girl, you will be a woman, soon"). Co se týče hereckých výkonů, všechny byly skvělé, mě však nejvíce bavil Bruce Willis (Butch), jehož historka mě vtáhla asi nejvíc. Závěrečná scéna, která navazuje na prolog, je taktéž výborná. Tarantino je machr a čeho se chopí, to dopadne dobře. ()

Joedas

Zde už vše řečeno bylo a v rámci obyčejného zhodnocení nemám co dodat. Snad malé pojednaní o hudbě, protože jak je film vychvalován do nebes, tak je tato neoddělitelná složka opomíjená. V jednom z dokumentů k filmu Tarantino pravil, že nápad se scénou, kdy jde chlap vyzvednout svou dívku na rande měl bez jakýchkoli okolností vymyšlenou tak šest let dopředu a že pro něj neexistovala možnost, kdy by tuto scénu nedoprovázela skladba Son of a preacher man. A skutečně je to vidět. Quentin má pro tohle jedinečný cit a pravě takovéto zdánlivě nedůležité scény jsou pak neskutečně silné... ()

jirkaslava

Klasika, úchylárna, nádhera, prostě NEJ NEJ film Q.Tarantina! Film kde není hlavních a vedlejších rolí, kde by jedna scéna nemohla být bez druhé, prostě divadlo pro oči a mozek toho nejhrubšího a nejgeniálnějšího zrna. Tenhle film by měl být povinný ve všech filmových školách na světě. ()

Hawkey15

Pro mne osobně srdcová záležitost a jeden z nejlepších filmařských počinů vůbec. O nespočtu kultovních hlášek, kterými se historky z podsvětí jen hemží... (od „Chtělo to brokovnici..." přes „To že tě někdo vychoval, ještě neznamená, že jsi vychovaná." až po „Jaký jsou skřítci? K-klidný! A takový teď budeme i my !") ...snad není třeba ani mluvit. Film, který začíná a končí prostředkem, zatím co uprostřed filmu zjistíme konec a začátek. Jedním slovem Geniální. ()

kabeck

No, co k tomu dodat. Čistá genialita, hlášky, které nikdy neomrzí, nezapomenutelné herecké výkony a...... negr plachtil čtyři patra. Žádný ,,mejnstrím" film, prostě klasika, která by se měla pouštět ve školách, jako povinný film. ()

zuzzuli

Tarantinovky asi nebudou nic pro mě. Nesedí mi jeho osobitý smysl pro humor i když musím uznat, že jeho scénáře jsou prošpikovány kde jakými fórky. Vadí mi přehnaná surovost a vulgární výrazy, které se objevují ve filmu takřka neustále. Točit filmy, ale zase umí. Spojitost příběhů, které se na samotném závěru dají dohromady je fascinující. ()

Brano

Typický zvláštny film od Tarantina, pre ktorého je kultový ten správny výraz. Stará klasika plná originálnych hlášok, výborných hercov a príbehov, ktoré nakoniec všetky do seba zapadnú. Snáď jedinú vec čo by som vytkol bola samotná dĺžka filmu. Miestami mi to už prišlo dosť zdĺhavé. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil

17.02.2023

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

16.05.2021

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

10.08.2020

Star Trek 4 našel režiséra