vitac.

Hm, tak pět jsem tomu kdysi dal, jooo...? You read the Bible, Ringo? Not regularly, no. Tak teda jo:) Kino Art (9. 10. 2014). ()

bohhous22

Nemusí mít každý v oblibě Tarantina...ale tenhle snímek je skutečně kultovní a kdo ho nemá rád,nevím,co vlastně od filmu čeká!!! ()

Wooke

Dosť dlhá záleźitosť, ale už viem, prečo legendárna. Tarantína bolo cítiť až k nám do izby. Posledný Jacksonov monológ, ba až prednes je niečo, nad čím ešte aj pri písaní komentár rozmýšľam, že čo to sakra...Absurdné a musím si to pozrieť ešte aspoň raz. ()

Hoomig

Vážně nevím co dodat k tak kultovnímu filmu, aby to bylo nějak originální. Prostě LEGENDA! Zajímalo by mě, kolik procent uživatelů ČSFD ho má ve svých oblíbených filmech. 100% ()

radys.v

Butch: You okay? ... Marsellus: Naw man. I'm pretty fuckin' far from okay. ... Butch: What now? ... Marsellus: What now? Let me tell you what now. I'ma call a coupla hard, pipe-hittin' niggers, who'll go to work on the homes here with a pair of pliers and a blow torch. You hear me talkin', hillbilly boy? I ain't through with you by a damn sight. I'ma get medieval on your ass. ()

tombarider

Dlouho jsem si nedovolil psát sem koment. Za prvé moje komentáře asi stejně nikdo nečte, a za druhé není úplně snadné napsat něco, co nezaznělo. Já patřím k té straně kritiků, co ten film miluje. Neměl jsem ani šanci jít jinou cestou, protože jsem ho poprvé viděl ve 14 se starším kamarádem, který mě z něj naučil desítky gagů dřiv, než jsem to viděl. A nezklamalo mě to. Od té doby jsem ten film viděl alespoň 10x, a je fakt, že každé shlédnutí znamená mnoho dalších poznatků, co se dají vyčíst z detailů na kameře, a pokaždé mě to znovu a znovu bavilo. Jde o styl, jakým je to celé podané. Svět mafiánů, kde je prostě denní střílení běžný, jako nákup rohlíků, a tak když dva chlapy jedou zabít pár otrapů, nejsoui po cestě nervózní k posrání, ale prostě se baví o denních záležiostech. I ty běžné hovory mají ale hloubku, protože Tarantino se nad scénáři opravdu zamýšlel, a tak si při výletu do evropy všiml, že ty prasata tu žerou majolku místo kečupu na hranolkách, všiml si jinýho názvu pro Royala, a rovnou to použil do dialogu, který je díky těmto nevšedně všedním zážitkům až mrazivě, a zároveň komicky reálný. Na nábídku kývla plejáda skvělých herců, především Bruce si mohl v té době asi vybírat, a stejně do toho šel. Travolta měl útlumové období a tohle mu určitě pomohlo se probrat, a Jackson, Uma, nebo Roth si ještě nemohli diktovat tolik, aby jim to nepřišlo zajímavé. Cool by Keitel coby Wolf, opravdu si na jeho místo neumím představit někoho lepšího, mnoho scén bylo taky psáno na mísu konkrétním hercům, aby vynikly jejich přednosti. Miliarda detailů a odkazů asi nemá cenu zmiňovat, jsou tu v zajímavostech, a kdo se o to zajímá, už to dávno ví. Kult je zde slovo, které prostě platí, což i přes kritiku lidí co se snaží nejít s mainstreamem doprovází mnoho Tarantinových filmů. Sečteno a potvrzeno je to kopa zábavy, za málo peněz /rozpočet 5 Mio USD/ co má i po dvou dekádách nádech aktuálnosti a pořád má čím překvapit. ()

Guran

Film má světový úspěch a já si říkám, proč? Nikomu z vás, co tady ten snímek chválíte neberu názory, ale vždyť je to úplný nesmysl! Stavět humor a legraci na brutalitě není samo o sobě v pořádku a Tarantino asi taky nebude podle mého zdravý člověk. Humor na střílečky má vypadat, jako Wild wild West, který je podle mého názoru velice zdařilá parodie. Toto je trapné, ubohé, bez děje. Vlastně kromě toho excelentního hereckého obsazení je snímek v háji. Zdlouhavé dialogy o ničem, respektivě o nesmyslech mě fakt nebaví, snímek jsem ani nedoukoukal. Co říct, Tarantino je nezaslouženě jeden z nejlepších režisérů světa a tento film je nespravedlivě oceňován. Kdyby raději ocenili Camerona a jeho Avatar, udělali by ti tupouni americký mnohem líp! ()

fimler

Ted když jsem nemocný tak jsem si řekl že se často dívám už na filmy jenom z 21. století.Proto jsem se dopoledne rozhodl že dnes se budu dívat jenom na starší filmy z 20. století.Už jsem se podíval na Vykoupeni z věznice Shawshank a ted Pulp Fiction.No a co k filmu líbilo se mi že to bylo rozdělené na jako by takové části.Hlavně začátek byl nejlepší "lehněte si kreténi".Chudák Ving Rhames!Maria de Medeiros byla hrozně hezká a Bruce Willis dost brutální, ale pomohl tomu negrovy! :D .....100% ()

lusa

Nechcem protirečiť, dokonca som si to pozrela viac krát, ba aj vygooglila slovo "kultovný", či mu dobre rozumiem. Nezafungovalo. Tarantina mám rada, aj jeho dlhočizné filmové drísty o ničom, ale ee. Pardón. 3* ()

adamix

Tarantino si ma získal práve týmto filmom. Ani v jednej minúte a ani sekunde som z neho nestrhol zrak. Tento film obsahuje všetko, čo má obsahovať film pre chlapa. Sú tam výborné herecké výkony, krásna hlavná herečka, skvelé dialógy, vtipné momenty, skvelé hlášky, jedna malá intímna chvíľa a zase jedna scéna ,, asi len pre chlapov '' ( scéna, ako je Butch a Marcellus v obchode ), napínavá scéna s Travoltom a zdrogovanou Thurmanovou a vypointovaný záver. Samozrejme nemôžem zabudnúť na skvelú hudbu a aj scénu, kde Vincent a Mia spolu tancujú. Ani pri jednej scéne som sa nenudil ! Vždy si veľmi rád pozrem tento skvelý KULTOVÝ film. Aj keď budem starý senilný dedko, bude Pulp Fiction mojím nesmrteľným filmom. Dávam 5* a 120% :). ()

toty

Čítam tu samé chvali, aký je vinikajúci a velkolepý, skvostný a ešte neviem aký film. Ja som ho konečne prvý krat dopozeral celý ( bez zaspatia) na 14.krát. A vôbec ma tak neohúril. Pár hlášiek stojí za to, ale z môjho pohladu čistý priemer. ()

Syna.1990

Pulp Fiction: Historky z podsvětí je film, který mě nějak zvlášť nezaujal. Sice je to film nabitý vynikajícími herci, ale je naprosto průměrný. ()

AgnesDee

Pulp Fiction je prostě film, který by měl vidět každý. Nic mu nechybí. Je v něm spousta humoru, akce, logika a hlavně Samuel Jackson, který tomu všemu ještě přidává na kvalitě. Hudba je velmi dobře vybraná. Všechno, co postavy dělají, dává smysl a vy nemusíte přemýšlet nad tím, proč to tahle postava takhle dělá. Prostě je to logický. Jeden z nejlepších filmů současnosti, který je nenahraditelný. ()

Vojtarr

Každá scéna je skvěle natočená. Žádná scéna tam není jen tak. I tak je téměř každá scéna vtipná a originální. Podobný film už asi nikdy neuvidíme. Možná se někdo pokusí natočit něco podobného, ale rozhodně nebude mít ani zdaleka takový úspěch jako Tarantino. ()

zzzzzjjjjj

Oscar 1 : Scénář + 6 nominací : Střih,herec HR John Travolta,herec VR Samuel L. Jackson,herečka VR Uma Thurman,režie,nejlepší film. Prostě největší ujeťárna od Tarantina, který u mě né vždy zaboduje. Zde si perfektně zahranou roli velice vychvaluji u herce Johna Travolty a herečky Umy Thurman. Nejlepší je první půlka filmu bez pochyby 80%, druhá půle by sahala pouze na 60%, Celkový dojem je 70%. ()

mrclTV

Ja jednoducho neviem, čo je na tom tak kultové a legendárne. Nebyť záverečnej vyjednávacej scény, je to celkovo úplne o ničom ukecaná a uškriekaná zostava scén s námetom "deň blbec na tej druhej strane zákona".... Asi som divný, ale mňa Pulp Fiction vôbec neoslovilo. Jeden bod za hudbu a jeden za záverečnú scénu. Inak nič, prázdno. ()

Stanix

Jeden z filmů, jež mám do detailu uložen v hlavě. Dejte mi papír a tužku a za hodinu vám z hlavy sepíšu celý scénář. ()

JosefTomas

Viděli ho v tu dobu všichni, všichni opakovali ty hlášky a všichni to milovali. A zeptat se v té době, jakého znáte režiséra, na 80% padlo jméno Tarantino. Ten film je prostě a jednoduše kult, který nestárne, ale zraje a ač je Tarantino čím dál lepší scénárista i režisér, tak v tomto filmu jeho mladistvá zapálenost film doplnila nábojem, který ho drží při životě už desítky let a bude ho držet dál. ()

Demonn

Tenhle film jsem viděl už tolikrát, že se na něj vždycky rád podívám znovu :). Já už se na něj vlastně nemusím ani dívat a stačí mi, když ho poslouchám. Pulp Fiction by v češtině mělo být synonymem pro výraz "kultovní". Toto prostě nemůže zestárnout. 99% ()

Mire

Prvýkrát som Pulp Fiction videl pred štyrmi rokmi a nezanechal na mne taký dojem ako na väčšinu hodnotiacich. Dnes som si ho dal po dlhej dobe druhýkrát a žiaľ ten pocit zotrval. Mňa tam proste nudilo viacero pasáží - prvá časť so Samuelom L. Jacksonom a Johnom Travoltom je perfektná, skvelé dialógy, hlášky, má to "koule". Ale potom moja pozornosť začne upadávať - v podstate celá časť s Umou Thurman ma nudila a Willisov príbeh bol tiež nič moc, okrem pasáže kde zachraňoval toho rozmrdaného černocha :D To nám dáva dokopy vyše hodinu z celého filmu a to je naozaj dosť. Ten zvyšok už bol OK, ale na to aký je tento film považovaný za kult je to pre mňa veľmi málo. Tak čo už, nemôže sa páčiť všetko. EDIT 3.1.2022: po ďalšej projekcii po rokoch pridávam jednu hviezdu. Dnes mi to sadlo viac a tri hviezdy sú málo. Možno časom to bude na maximum. :) ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil

17.02.2023

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

16.05.2021

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

10.08.2020

Star Trek 4 našel režiséra