Vzkaz na zdi záchodků

• USA Words on Bathroom Walls (více)

Příběh vtipného a hloubavého Adama, který zdánlivě nevybočuje z průměru: jeho tělo vře bouřícími se hormony a mysl se upíná k budoucnosti, v níž se chce stát kuchařem. V polovině posledního ročníku je Adam po incidentu v hodině chemie vyloučen ze školy a je mu diagnostikována schizofrenie. Adam, který na katolické akademii dokončuje pololetí, má jen malou naději, že se mu podaří zapadnout mezi ostatní. A tak chce svou nemoc udržet v tajnosti, dokud se nezapíše na kulinářskou školu. Když však potká upřímnou, inteligentní Mayu (Taylor Russellová), okamžitě se mezi nimi vytvoří silné a uklidňující pouto. Jejich vztah se prohlubuje a dívka Adama přiměje, aby otevřel své srdce a nenechal se svým stavem omezovat. (Cinemax)

Rathalos

Uzasna zalezitost a pribeh o chalanovi s ochorenim menom schizofrenia,ktora cloveku sposobuje halucinacie a pocuje hlasy v hlave,naozaj vyborne natocene,skvele zahrane,hlavny prestavitel je sympatak a v zavere som si uz aj poplakal,aj napriek tomu,ze je to smutne vidiet nieco take,mam usmev na tvari a ak sa niekto opyta,ze preco,tak si pozrite tento film a pochopite...:-) ()

zahadum

Prečítal som si komentár kolegu menom: silentname, neostáva mi nič iné len do bodky súhlasiť ! Nečíta mi síce myšlienky ale vidí filmy mojimi očami. Druhý film o schizofrénii ktorý rozhodne zaujme. Prvý je samozrejme Čistá duše (2001) kde ten popis je predsa o riadny level vyššie. Tento film je v prvom rade teen dráma do ktorej je postupne viac a viac včlenený závažný problém - schizofrénia. Platí aj u mňa čo písal silentame, že vedľajšie postavy sú rozhodne zaujímavejšie a chcel by som ich mať viacej rozvinutejšie. Takisto preludy sú zaujímavé ale pomerne dosť ploché a jednotvárne. Celé sa to prelína miestami až do hororu a len poukazuje o aký strašný a krutý zdravotný problém ide. Keď sa to celé slušne rozbehlo a skutočne príbeh šiel poctivo dobrou cestou, začal som sa báť o koniec. Nemusel som sa báť, koniec nič nekazí a umocňuje len to videné predtým. Zaujímavá úloha pre Andyho Garciu. 80 % ()

KosiR_ksr

Zpočátku velmi nadějné drama s milým humorem a prvky romantického filmu. To bohužel postupně sklouzne k hollywoodskému naivnímu klišé, 60% ()

dalziel

Slušné halušky....Akúkoľvek chrobu prebije choroba hlavy.Nie je nič horšie ako cheď nefunguje operačný systém.Píšem z vlastnej skúsenosti. ()

Razzor_82

Ahoj, jsem Adam a mám schizofrenii. Skvělá výpověď teenagera, který bojuje s touhle zákeřnou nemocí.  Protřele uchopeno vnímání okolních postav i jak přijmout jejich pomoc. Beznaději střídá silná touha bojovat a jít si za svým snem. Silný příběh skvěle obsazen citlivým Plummerem i empatickou Russel. Démonické reakce mrazí s myšlenkou jak to asi probíhá v hlavě nemocného člověka. Konec byl extrémně emoční. 7/10 ()

fraktal

Slušný film: slušné téma, slušně zahrané a klasicky kvalitní zpracování. Škoda jen toho závěru - klasický Hollywood, pěkně všechno omašličkovat a hlavně nezanechat v divákovi nějakou pachuť či dokonce pocit křivdy nebo napětí! Viděno na HBO max ()

pushover

Sice spíš pro teenagery, ale moc dobře natočený film o dospívání se schizofrenií. Místy až vtipný, místy silný. ()

wege

Realisticky vykreslené pocity člověka, co trpí schizofrenií. Ty osoby, co viděl a slyšel naprosto skvělé. To je asi jediné aale zase velké plus toho filmu, jinak ten děj okolo je naprosto průměrný, ba i podprůměrný. Ten film měl daleko větší potenciál, než z něj nakonec dostali. Škoda. ()

Víteček

Neotřelý snímek o dospívání přinášející zajímavý pohled na život s psychickou nemocí? Ne, jen bezzubá teenage slaďárna, která využívá zvláštně zpracovanou nemoc jako berličku pro svůj tuctový příběh a která skončí ve všech ohledech přesně tak sluníčkově, jak by člověk na první dobrou čekal, ale zároveň si nepřál, pokud stojí alespoň o něco trochu originálního. Přeludy jely hodně na efekt, ale celkové emoce z filmu byly spíš mdlé. Z Plummerových středoškolských filmů úplně jasně vyhrává Výbuch. 45 %. ()

rigby

Další z teenagerských filmů Netflixu. Tentokrát na trochu vážnější téma, ačkoli zase tolik do hloubky nejde a nemoc líčí spíše vizuálně, aby se náctiletí poučili na své úrovni. I tak se jedná o příjemné pokoukání, protože scénář má smysl i vývoj. Ale na víc než na jeden večer to stejně není. ()

buchannon

Opravdu kouzelný film, který si mě okamžitě získal. Pacienti se schizofrenií to mají neskutečně těžké a často je okolí nechápe anebo se jich bojí. Jsem na tom tak trochu podobně jako Adam, i když obrazové halucinace zde zpodobněné byly zřejmě dost přehnané. Tenhle film mi připomněl některé skvělé nezávislé filmy z přelomu tisíciletí a taky je v něčem podobný snímku "Můj bratr Tom" z roku 2001. Na rogerebert.com bylo mj. napsáno: "Příběhy o teenagerech jsou obzvláště přesvědčivé, protože boje dospívání jsou univerzální; jsou neodmyslitelně zvýšené a proto neodmyslitelně dramatické." To je určitě pravda, proto mám tyto příběhy tolik v oblibě. ()

Grossing

Nádherný film, který nezapomenu a chci znovu vidět. Citlivě natočené drama s vesměs neznámými herci a o to víc zajímavé. Okamžitě jsem byla vtažena do děje a byla napnutá až do konce. ()

Petrval

Klasické opakující se teen drama o mladém páru kde jeden trpí někajou nemocí, zde je to schizofrenie(zajímavě a vtipně pojatá) a které samozřejmně nakonec dopadne přeslazeně po americku. I tak to nebylo zas tak špatné. Škoda toho slabšího předvídatelného konce. Dobré 3* ()

mich.chudy

Vhled do duše nemocného člověka. Kdo si tím neprojde, ale nikdy nemůže tu hrůzu pochopit. Každý chce být pochopený a přijatý, ať už okolím nebo hlavně partnerem. Neměli bychom se bát ukázat naše chyby i když je to těžké. Tento film, se to snaží připomenout. ()