Deena se propadne do roku 1666 a odhalí pravdu o Sarah Fierové. V roce 1994 bojují její přátelé o život a budoucnost města Shadyside. (Netflix)

mzss1

[40%] Jak už jsem psal v komentáři k druhé části, prostě jen ta první mi sedla téměř dokonale. Dvojka u mě schytala pár výtek, ale tato třetí část se bohužel ubrala divným směrem, což je škoda. Dějství zasazené do roku 1666 mě vůbec nebavilo. Některé aspekty na tu dobu byly zvládnuty dobře, ale co z toho, když jsem u toho usínal. V cca 3/3 tohoto snímku jsem tu dostal nějaké vysvětlení, které asi dávalo smysl, ale k čemu mi to asi tak bylo, když mě to od začátku nebavilo. Pár krvavých scének se zde našlo, ale i tak – nebavilo mě to a tečka! Úplný brak bych tohoto třetího filmu nedělal, jistá úroveň tu byla, ale zbytečně … První část suprová, druhá výrazně slabší a třetí dějem a vším všudy totál mimo, bohužel … ()

tron

Som rád, že to mám za sebou. Celá trilógia nebola zlá, ale ani nadpriemerná. Taký snaživý priemer, ktorý sa hral na viac, než čím bol v skutočnosti a napokon neponúkol plus-mínus nič, čo tu ešte nebolo. Mali sme dočinenia len s kompilátom starých scén, nápadov a zápletiek, aké sme v slasheroch vídali už od 70. rokov 20. storočia. Niekomu to vadilo. Niekomu nie. Iným to bolo ukradnuté, pozreli si to, pokrčili plecami a šli o dom ďalej. Patrím do tretej skupiny. V trojke sa príbeh každopádne uzatvára. Predchádza mu siahodlhý flashback v podstate trvajúci celú prvú polovicu trojky (!). Historické reálie sú fajn, ale proste ma to ako predchádzajúce diely nestrhlo. ()

borec999

Zakončenie trilógie je pre mňa najslabším dielom. Úvod z 1666 ešte ako tak ujde a ukáže, že ak ste boli v danej dobe opačnej sexuálnej orientácie, prípadne niekomu nesympatický či nepohodlný, veľmi ľahko ste sa mohli dostať do spojenia s čarodejníctvom a paktovania s diablom. Druhá polovica zo súčasnosti prinesie štýlom  a spracovaním znova veľmi podobný zážitok ako jednotka a vlastne aj dvojka, ktorého som sa ja už po pozretí všetkých troch dielov v krátkom časovom obodbí, celkom prejedol. Na druhej strane sa musí uznať, že tých pár vrážd čo vo filme je stojí stále zato, dejovo sa to ukončí tak aby to malo hlavu a pätu a herci tiež hrajú relatívne okej. Za tieto aspekty udržím i trojku Fear Street na priemere i napriek tomu, že zážitok z nej som mal minimálny. 50% ()

Morholt

Po velmi dobrém prvním a ještě lepším druhém jsem se na třetí díl fakt těšil, ale jako už tolikrát to byla chyba. Především první polovina odehrávající se v 17. století mě zklamala.  Kromě jakýs takýs dobových kulis nenabídla prakticky nic, co by nebylo v předešlých dílech, což podtrhávala skutečnost, že stejní herci hráli de facto stejné postavy. Navíc se vše opět začalo točit okolo lesbení, což by se ještě dalo překousnout, pokud by se nejednalo o jeden z nejdůležitějších motivů.  Tady z toho ta angažovanost přímo tryskala. Druhých cca 50 minut už bylo schůdnějších. Děj se vrátil do 90. let a konečně došlo na zúčtování s pekelnými mocnostmi. Částečně se vrátila nadsázka a zrychlilo se tempo, ale pořád to nebylo nic, co by mě vystřelilo z ponožek. Navíc samotný závěr byl zase nějaký divný.  Možná by stálo za to trojku přetočit. Velká škoda, ale když už nic, tak kvalitní dva díly trilogii nikdo neodpáře. 35% ()

silentname

Tak som sa konečne rozhodol túto trilógiu zakončiť. Nejako som sa k zhliadnutiu toho finále nevedel neustále dokopať a tak apríl 2022 píšem svoje hodnotenie na záver tohto Netflix projektu. Tak poďme na to. "Fear Street Part 3: 1666". Pravdou je, že na túto časť som bol asi najmenej zvedavý, lebo hoci som videl, že tvorcovia vedeli celkom schopne urobiť slashery v prvých dvoch častiach, tu som si už nebol istý, ako to dopadne. A najmä to pôsobilo ako celkom veľký skok a vôbec som nemal šajnu, ako to chcú v tomto období zakončiť. Nuž, dopadlo to oveľa lepšie než som čakal, no súčasne je toto moja najmenej obľúbená časť zo série. Na druhú stranu sa tomuto filmu dať udalostiam z predošlých dvoch filmov ešte trošku väčšiu dávku emócií a uvedomil som si, že niektorých postáv mi ku koncu bolo ešte viac ľúto, než keď som videl prvé dve časti. To je celkom úspech. Dokonca si myslím, že niektoré momentky v tejto časti boli dosť dobré. No treba rozlišovať prvú polovicu filmu a druhú polovicu filmu. A preto to poviem hneď teraz. Najväčší problém tohto filmu je, že nám prináša 2 hodinové filmy skombinované dokopy. Toto nám ale marketing nehovoril. Ten tvrdil, že budeme mať 3 filmy z rozličných časových období. A v tejto epizóde to splnil doslov a len napoly. Potom sa totiž presunieme do "Fear Street 4: 1994 - Part 2". Takže v momente kedy to začína byť celkom zaujímavé sa karty vyložia na stôl a udalosti z roku 1666 končia. No aby som bol fér, tak druhá polovica ma bavila oveľa viac ako prvá. V prvej polovici mi veľmi vadilo, že veľké množstvo postáv hrajú tí istí herci, konflikty sú rovnaké, dôvody sú rovnaké a v závere nám už je úplne jasné ako sa veci udiali a čo sa vlastne stalo. A aj kto za tým je. No ku kreditu filmu nečakáme na to, aby nám to film potvrdil žiadnu polhodinu, ale minimálne túto kartu ukáže pár minút po tom ako to pochopíme. A dá to trošku aj nejaké paralely s minulými časťami. To je dobré. Záver prvej polovice je spravený solídne a má to aj celkom atmosféru. A povedal by som, že časť v kostole je spracovaná skvele. Toto sa podarilo nadmieru. Oceňujem. No rozzúrené davy, obviňovanie z čarodejníctva, nadržaní samci a všetko toto okolo... toto ma nebavilo sledovať. Je to staré a v ničom zaujímavé. Prejdime teraz k druhej polke filmu. Tu som bol zaujatý viac. Tým pochopením, a najmä faktom, že opäť sa tu objavia starí známi zabijaci a nejaké rozuzlenie toho všetkého. Dokonca by som povedal, že to zakončenie je uspokojivé. A stálo za to ho vidieť. Nedočkáme sa síce ničoho, čo by som povedal, že by prekonalo momentky minulých filmov (až na jeden moment, ktorý nebudem spoilovať... no pre tých čo videli poviem, že to začína slovami, aby sa vylepšil plán A. To, k čomu to vyústi, je pre mňa asi highlight filmu, lebo nikdy som nič také vo filme asi nevidel... a stálo to za to vidieť. Nechcem ale hovoriť viac k tejto polovici, lebo dokopy v traileroch neuvidíte nič. Takže sa nechajte prekvapiť. Jediné čo dodám ešte je, že možno nie je s "Fear Street" úplný koniec. Ak ste film hneď nevypli, je tu ešte v závere jedna scénka, ktorá indikuje, že možno začne niečo nové. Nechám sa prekvapiť. Každopádne som rád, že som túto filmovú sériu dopozeral. Aj keď to nesplnilo úplne moje očakávania. Hodnotenie: C+ () (méně) (více)

• Deena (Kiana Madeira) používá ve filmu knihy přilepené lepící páskou k hrudi jako ochranu proti pořezání. Všechny knihy jsou od spisovatele R.L. Stinea – autora knižní předlohy „Fear Street“. (Wade Wright)
  • Během příprav v obchodě hraje píseň „Come Out And Play“ od The Offspring. Ke konci filmu zazní písně „Live Forever“ od Oasis a „Gigantic“ od Pixies. (Duoscop)
  • Film obsahuje potitulkové scény. (Duoscop)