MARK RENTON je hrdina naší doby. Není hlupák, není s ním nuda, jen je někdy trochu pobledlý a jindy úplně mimo. Film TRAINSPOTTING, který se odehrává v Edinburghu, ve městě, které je vším, jen ne městem snů, vypráví příběh Marka a jeho kamarádů – zkrachovalců, lhářů, psychopatů, zlodějů a feťáků, kteří nenávratně míří vstříc sebezničení. Jediný Mark najde dost síly, aby svému osudu unikl. Pak si ale znovu položí otázku: „Chci si opravdu vybrat život?" (Bontonfilm)

Teen.AGE.r

Velmi kvalitní snímek o drogách, který je, narozdíl od filmu Requiem za sen, ukazují v lepším světle. Je to ale dobře? Podle mě ne a proto hodnotím tak jak hodnotím. Ewan McGregor hraje úžasně (vůbec se nedivím, že mu tato role otevřela cestu do světa), hudba vynikající, scénář libový, jen to poslání je trochu strašidelné, takže dávám 4* :) ...80% ()

DrCreo

Danny Boyle vystaval celkom pevné základy, avšak nepridal žiadnu nadstavbu, ktorá by znamenala vychýlenie sa z kurzu zvaného všednosť. Od počiatočne vytýčeného bodu A, to síce miestami drasticky, avšak inak celkom bezfarebne, plynie do bodu B, a to bez akejkoľvek mojej participácie a záujmu o to, ako to nakoniec s partou pošahaných feťákov dopadne. ()

P@\/EL

Povedená dramatická rozprava, která ukazuje život v zajetí drog. Film má velice poutavý příběh, jenž ani chvilku nenudí, obsahuje mnoho autentických scén, z nichž čísí taková zvláštní špinavá atmosféra, takže i těch pár nechutností se dá odpustit. ()

arcilotr

Na tenhle snímek jsem se podíval ne kvůli tématu, ale kvůli panu režisérovi. A nezklamal mě. Naštěstí film není takové psycho jako Requiem za sen, za což jsem moc rád. Ty psycho scény, které tu jsou, mi stačili dostatečně i v tomto malém množství. Ale zpátky k jádru. Na filmu jsem nejvíce oceňoval samotné charaktery postav, každý byl originální a uvěřitelný. Hlavně, že hlavní hrdina nebyl "klaďas", ale pravý narkoman jak se patří ( Sice žádného neznám osobně, ale takhle by měl vypadat). Po tomhle filmu je mi jasný, že být fetákem je zábavu možná tehdy, když mám tolik peněz, že už tu velkou cifru ani neumím přečíst, jinak ale zapadnout někam do prostředí, v kterým se ty lidi pohybují a žijí,to ne. ()

Ivuska71

Byla jsem na vážkách, zda 4 nebo 5 *. Nakonec jsem dala 4, ale jenom kvůli mému subjektivnímu pocitu. Filmu jako takovému se nic vytknout nedá. Jasně, je to o drogách. Takže zákonitě některé scény musí být hnusné, páč drogy hnusné jsou, drogově závislí rovněž. A to mi prostě občas vadí. Vím, je to krutá realita. A to mi asi vadí ještě víc. ()

salokin

Film úsměvný, temný, strhující. Film, ve kterém se každý dokáže poznat a nějakým způsobem se s ním ztotožnit. Film, který by měl vidět každý, bez ohledu na vztah k drogám. ()

lvi_psouk

Nejlepší tah od ředitele na střední byl vzít nás na promítání Trainspotting. Nedá se zapomenout na dokonalou Spudovu chůzi u zdi (byly to asi dva tři kroky, ale stály za to!), Begbieho klidnou povahu, Markovu flegmatičnost, na úžasný výlet do přírody, ale hlavně na ty nejhorší hajzly ve Skotsku! :-) ()

Luminary

Parádní snímek o drogách, jejich pokušení a závislosti na nich, kdykoliv se ocitne nějaký problém jste v nich zase až po uši. Lépe by se to dalo vysvětlit jenom slovy jako houpačka, nebo kolotoč. Ewan zahrál výborně a obsazení ostatních rolí taky sedlo jako oblek na míru. Nezbývá než plnekj počet a smeknout kobouk před Danny Boylem, kterímu pokud vím se zatím lepší dílko nepodařilo. ()

Lukkyn

Po 20 minutách jsem si říkal proboha kultovní film???ale po konci uznávám, že tahle partička feťáků v čele se skvělým Ewanem má něco nezapomenutelného do sebe. Boyle se snaží vybarvit jak zkurvený je břímě fetu a dělá to stylově za zvuku skvělého soundracku. Film se snaží provokovat ale bohužel dnes už to tak nevyzní. Věřím, že v devadesátým šestým to byla pecka já to dnes ze svého pohledu beru jako kultovní nadprůměr!!! ()

Amazonas

První setkání s Ewanem... A absolutní uchvácení jím jako hercem. Měla jsem možnost to vidět v Ládví při nějaké akci - lístky zadara - a totálně mě to dostalo. Dokonce jsem si i říkala, jaký by to bylo super žít v té době a nic neřešit. Soundtrack samozřejmě skvělej! ()

hanzi_111

Film z doby kdy jsem byl dítě - naštěstí. Divná doba. Hodně divná. Celý fenomén drog jde jaksi mimo mě, hodně diváků prostě ten svět fascinuje, mě vůbec neoslovuje. K filmu - Ewan neskutečný, atmosféra filmu dobová, ale dějově mě to vůbec nebavilo - téma mě neoslovilo. Druhá polovina filmu je výrazně lepší. Filmu možná chyběl více naturalistický pohled na věc jako byl např. v Requiem for a Dream. Soundtrack je úžasný. Nemůžu ale jinak než 3* - kromě Ewanova výkonu, dobře zachycené atmosféry a soundtracku není ve filmu nic, co by stálo za řeč, asi nejsem cílová skupina. 60% ()

kodwin

Je vidět, že člověk si některé věci idealizuje, no a taky se mu mění vkus. Koukl jsem se na to zhruba po deseti letech - jo, pořád to bylo super, ale už mě moc nebaví scény plný sraček a jinejch hnusů. Fakt je, že postava Carlyla byla famózní. Vždycky jsem se nemohl dočkat, až se objeví! Musel jsem se smát, i když pod jeho rukama tekla krev, což vlastně nechápu, že je možný zahrát. Zkrátka je to kult, na němž jsem pár chybiček viděl, ale pořád mě baví. Taky myslím, že je to krásná ukázka, jak natočit dobrý film za hodinu a půl. Stopáž dnešních filmů je nesmyslná, jsou to opravdu celovečeráky, ale kdo na to má mít čas? Nechávám i s odstupem pět hvězdiček, ale vypadává mi z top ten. ()

rebelmia

Nie nadarmo označovaný ako britský film desaťročia. Vždy aktuálna téma (mimochodom, stále veľmi vhodné ako súčasť vyučovania etickej výchovy na školách), všade počúvateľná kvalitná hudba, skvelí McGregor i Carlyle a v neposlednom rade tak neodmysliteľný britský humor = 10/10! ()

DBSMC

Skvělá muzika, Ewan McGegor - dle mého jeden z jeho nejlepších filmů, příběh, herecké výkony vedlejších rolí. Tenhle film nemá absolutně žádnou chybu! Odstrašující a i přes to zábavný snímek! No a Ewan je naprosto k sežrání! :3 ♥ ()

Vojc3k

Snímek je jedním s dalších obvinění dnešní společnosti. V tomto případě však vyloženě unikátním. Trefně zvolený název filmu vystihuje paradoxně svižný vývoj příběhu. Takto vykreslené nejosobnější prožitky hlavního hrdiny, mě dokonale pohltily. A pokud svérázné, drsné a mnohdy až šílené situace ponecháme stranou, film nám poukáže na ostudnou zradu, za kterou neseme odpovědnost my všichni. Já osobně volím život. Co vy? ()

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

02.09.2018

Danny Boyle je momentálně jedním z nejdiskutovanějších tvůrců současnosti. Může za to především fakt, že byl vybrán jako režisér 25. bondovky a tuto pozici o pár týdnů později opustil kvůli tvůrčím… (více)

Tvůrci Trainspotting a fotbalová legenda

Tvůrci Trainspotting a fotbalová legenda

29.08.2018

Boyle opravdu natočí Bonda

Boyle opravdu natočí Bonda

25.05.2018

O tom, že by měl Danny Boyle točit pětadvacátou bondovku, se mluví už několik měsíců. On sám ale tvrdil, že to ještě není jisté, protože dělá na hudební komedii z pera Richarda Curtise (Láska nebeská… (více)

Startuje první ročník festivalu Na hlavu

Startuje první ročník festivalu Na hlavu