Smrtelná kořist

• USA Deadly Prey

Brutální skupina žoldnéřů unese lidi, které chce použít jako živé terče při výcviku svých jednotek. Ovšem únosem Michaela Dantona udělali velkou chybu, role se obrací... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

sniper18

Je to dosť dobrý akčný film. Má výborný príbeh o tajnej vojenskej skupine, ktorá v rámcu výcviku unáša civilistov a loví ich v lesoch, až raz unesú nesprávneho muža, perfektne vycvičeného bývalého vojaka, ktorý sa len tak chytiť nenechá. Spracovanie neponúka žiadnu možnosť sa nudiť, neustále sa niečo deje a ide na vec až neskutočne rýchlo. Ešte nestihne ubehnúť ani úvodná štvrťhodina a už je hlavný hrdina lovený. Pre správne užitie si tohto filmu je veľmi dôležité sa mu prispôsobiť a nepozerať sa naň ako na typický akčný film. Jednoducho tento film je taká blbosť, že je až veľmi zábavný, ale nie spôsobom, že by sa tvorcom nepodaril, ale už tak bol točený cielene. Akcie je tu plno, jej nízkorozpočtovosť určite neprekáža, je pomerne drsná a veľmi zábavná. V prvej polovici sa zameriava hlavne na tiché zneškodňovanie vojakov, čo mám veľmi rád, ale chýba moje obľúbené lámanie väzov a druhá polovica je už plná strieľania, výbuchov alebo nastražených pascí. Nejaká realističnosť alebo logika tu absolútne nemá miesto, v celom filme sa toho ani štipka nenájde. Hlavne ma dostalo nastražovanie pascí, kde zatiaľ čo v ostatných filmoch sa pri nich používa drôt, tak tu hlavný hrdina naťahuje hrubý špagát, ktorý vidno už z diaľky, ale samozrejme nikto si ho aj tak nevšimne. Herecké obsadenie je potrebám filmu plne vyhovujúce a dialógy sú presne také, ako sa aj dajú čakať, teda po stránke inteligencie na najnižšej možnej úrovni, ale zábavné viac než dosť. Ak niekto nemá rád filmy ako Komando kvôli nereálnosti, tak tomuto by sa mal automaticky vyhnúť, lebo toto je ten pravý extrém. Ale fanúšik, ktorý si to dokáže uvedomiť by mal byť odmenený. Aspoň ja som veľmi spokojný. Objektívna kvalita filmu- 65%, film sa páči mne na 75%. ()

IceQueen

Neviem si túto akčnú drámu vynachváliť. Nespomínam si, že by vo mne nejaký film vyvolal toľko protichodných emócií - lásku, hnev, radosť, hanbu, eufóriu, škodoradosť... Rozum vraví odpad!, srdce pravý opak. Bezpodmienečne sa musím zúčastniť nasledujúceho Festivalu otrlého diváka. Milujem autora obsahu z dieľne FOD. ()

viperDavid

Naprosto otřesný scénář, hrozný scény, špatní herci a příšerná režie. Ted Prior si však béčkového ramba užívá i když je víc vidět jeho postava než herecké umění. Vzpomínám však jak jsem byl jako malý unesený a žral jsem mu to. Škoda že se tento herec vyskytoval více méně jen ve filmech svého bratra, možná by jinak vynikl mnohem víc. ()

Campbell

Hodně velkej kopec srandy. Od začátku jsemnevěřícně koukal hlavou na hlavního hrdinu kterej přehrával neuvěřitelným způsobem. A ta jeho manželka byla na facku, ale pak najednou akce a hrdina se objevý v šortkách v lese, to už jsem nevydržel a spíše se neustále smál, takový těsný šortky:-D Akce je tu dost je sice dost nedodělaná, jako třeba když se mlátí tak se sotva dotknou ale svůj účel splnila.Navíc již 100x zmíněná useknutá ruka neměla chybu a ten finální výkřik? No prostě bomba. Film jsem si maximálně užil a kdybych byl s nějakým kamarádem tak se bavíme i bez alkoholu. ()

Jimmi

Velmi tazke ohodnotit. Jedine moznosti su 5 alebo odpad....Kazdopadne sa cudujem ze mi tento skost unikal tolko rokov ale viem ze keby som ho videl v rannom detstve tak by som bl asi vo vytrzeni:) Strasna zlatanina kde vacsina zoldakov striela od pasu..vela drsnych hlasiek....dam za 5 lebo pretoze toto fakt treba vidiet ()