Po dvanácti letech ve vězení se Eddie Palmer, bývalá středoškolská fotbalová hvězda, vrací domů a chce opět začít žít. Zanedlouho překvapivě naváže pouto se Samem, nezapadajícím chlapcem z problémové rodiny. Eddieho minulost však začne jeho nový život a rodinu ohrožovat. (Apple TV+)

Kaka

Dospívání po redneckovsku. Sice bez DiCapria, za to s fantasticky hrajícím Timberlakem, u kterého platí "the older the better", podobně jako u některých jeho herecky slavnějších kolegů. Je to místy trochu nasládlejší a není to prověřený starší ročník, ale díky bohu za každý takovýhle film, pojednávající o složitostech běžného života běžných lidí z venkova. Stále dostatečně syrový a zatraceně soustředěný aby uspokojil i středně náročného diváka, který má něco nakoukáno. ()

sidzej

Justinovi rola sadla. Keď je treba, vie nahodiť drsnú pózu a naopak keď má ukázať tú opačnú, emocionálnu stránku zvláda to rovnako dobre. Taká pohodová dráma o jednom nezvyčajnom priateľstve. Nie je to originálne, ani to neobsahuje žiadnu zapamätania hodnú scénu, ktorú by sme predtým nevideli inde. Ale dobre sa na to pozerá. Na jedno pozretie fajn.70% ()

Dale

Citlivý príbeh prepusteného trestanca a malého chlapca, ktorý je tak trochu iný a ktorý viac času vyrastá bez závislej matky ako s ňou. Postava Justina Timberlakea prechádza veľkou zmenou od chlapa, pre ktorého je malý Sam ako osina v prdeli až po naozaj silné otcovské puto. Justin to zvládol výborne a jeho postava pôsobí veľmi vierohodne. To isté sa dá povedať aj o Juno Temple v úlohe matky roku aj o malom Ryderovi Allenovi. ()

Pat.Ko

Začnem tým, že ak som v nejakom filme videl medzi hercov meno Justin Timberlake, tak som si povedal, že to bude nejaká kravina, keď som si šiel pozrieť tento film, povedal som si to isté, hoci som videl, že film má pozitívne ohlasy. Ale v tomto prípade Justin podal vynikajúci výkon, ktorý ma viac než prekvapil. Nemyslím si, že tieto pocity pred pozretím ovplyvnili môj dojem z filmu. Samotný film je o Palmerovi, ktorý sa snaží po dlhom pobyte vo väzení sa zaradiť do normálneho bežného života Rýchly spád udalostí ho donúti si vziať do opatery malého chlapca "zo susedstva", ktorý nie je "moc chlapčenský" Hoci sa mi hlavná zápletka filmu spočiatku nepozdávala, ale rozvinula sa veľmi dobre, tvorcovia urobili kus dobrej práce, lebo bola to ozaj ťažká myšlienka na to, aby mohol byť z toho film, ktorý si zaslúži uznanie. Tiež sa mi páčilo, ako sa tvorcovia pohrali aj s vedľajšími zápletkami, v rukách niekoho iného by film pôsobil zmätene alebo primitívne Jednu hviezdu strhávam za nudnejší úvod, no určite to stojí za pozretie. 7/10 ()

Lacike

Ďalší z mnohých filmov o priateľstve dospelého lúzra s detským lúzrom, ktorý si vzájomne pozitívne ovplyvnia svoje životy. Na pecky typu Sling Blade alebo Man Without a Face to nemá. Na to je to príliš Hallmarkovsky neškodné. Osud alias scenárista konštantne nakladá obidvom hlavným postavám problémy len do takej miery, aby ich dokázali relatívne rýchlo a bez väčších problémov prekonať. Dialo sa to tak pravidelne, že od polovice filmu som zakaždým s úsmevom čakal na strih, po ktorom už bola každá nová kríza zažehnaná. Takisto mi trochu nasilu pripadalo to liberálne okorenenie príbehu transgender tématikou u chlapca alebo jedinou dobrosrdečnou černoškou, ktorá prejaví o Palmera záujem. Zato všetci ostatní belosi sú zaostalé rasisticko homofóbne svine, prípadne náboženskí fanatici. Na jednej strane ma celkom bavilo to neškodné podanie filmu, vďaka čomu si už po piatich minútach budete istý, že to skončí happyendom. Na druhej strane vzťah medzi ústredným duom pôsobil príliš umelo a ani raz ma nedojal. A to ani vo vypjatých scénach. Paradoxne sa ma dotkla len scéna medzi školníkom a Palmerom, keď mu konečne odovzdával kľúče. Tam konečne fungovali aj emócie. Takže celkovo to je taká príjemná nenáročná dráma na jedno pozretie. 6/10. ()

• Juno Temple povedala, že ona a Justin Timberlake nemali koordinátora intímnych scén počas ich vášnivej sexuálnej scény, pretože necítili to za potrebu. "Pre mňa je dôležité, že sa porozprávate so svojím hereckým partnerom, s režisérom a súkromne sa dohodnete, čo je v poriadku a čo nie," vysvetlila. (Pat.Ko)
  • Natáčení snímku probíhalo od 9. listopadu do 13. prosince roku 2019 v americkém státě Louisiana. (Kuzmik)
  • Zatiaľ čo Palmer (Justin Timberlake) sedí a pozerá si starý fotoalbum po smrti pani Vivian (June Squibb), môžete vidieť hnedý obrys jeho falošného tetovania na jeho hornom ramene. (Pat.Ko)