Reklama

Reklama

VOD (1)

Dva astronomové vyrážejí na mediální turné, aby varovali lidstvo před smrtící kometou, která se řítí přímo na planetu Zemi. Zdá se ale, že to nikoho nezajímá. (Netflix)

Videa (32)

Trailer 1

Recenze (1 235)

whack 

všechny recenze uživatele

Výstižné nahliadnutie na reakcie rôznych typov ľudí na blížiacu sa pohromu. Dezinformácie, konšpirácie, krátkozrakosť, politický populizmus a ekonomické postoje ako príčiny nečinnosti a popierania dokázateľného nebezpečenstva, sú trefne zobrazené v tejto sarkastickej alegórii na to, ako ľudia berú svetové problémy – meteorit môžeme nahradiť najmä klimatickou krízou a máme rovnaký scenár. Leonardo zaťahal za nitky, vďaka nemu môžeme vidieť veci aj z takejto perspektívy, hoci mnohí pointu prehliadajú a nestarajú sa. Herecké obsadenie sa skvelo hodí, ale keby bol film o pol hodinu kratší, tak by to nevadilo. Toto sci-fi práve reálne prebieha. (doplnenie o deň neskôr: otitulkované videjko, kde hovoria samotní herci, že ako to mysleli... TU) ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Zdařile to tne do živého, co se týče dnešního zpochybňování absolutně všeho a neustálého hašteření, kdo má či nemá pravdu. Což ve výsledku znamená, že se neudělá zhola nic. Místo komety si můžete dosadit jakékoliv současné diskutované téma. Co se zpracování týče, tak to prostě není tak chytré a cool, jak by asi chtělo být. Přesto mě to bavilo a závěr na mě zapůsobil i tak. ()

Reklama

berg.12 

všechny recenze uživatele

Tohle mi jako příznivci The Younger Dryas Impact Hypothesis nedělejte. Těžko se mi hledá filmová výpověď mezi didaktickou nesnesitelností reality filmové a osobní frustrací z reality skutečné. Ale 'Dokumentární' není žánr, který bych automaticky přiřazoval k 'Apokalyptický'. Jsou lepší satiry? Ano. Chytá mě u nich větší deprese? ... více v deníčku ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Vlastne som sa celkom nudil. Na jednej strane si uvedomujem, ako je to geniálne vymyslené a napísané (satira o reakcii ľudstva na globálne klimatické hrozby napokon zhodou okolností dokonale komentuje aj všetko, čo dokážeme stvárať okolo covidu) a rovnako skvele natočené a zahrané... a predsa akoby mi v tej dokonalej filmárčine chýbala šťava, nejaký odpich, ktorý by to premenil na strhujúcu pecku. 7/10 ()

Skejpr 

všechny recenze uživatele

Je krásné sledovat, jak se McKay vrací k motivům a postupům, které mu málem vynesly Oscara za Big Short, ale jako autor za tu dobu obrovsky dozrál a vrací se ke konvenčnějšímu, byť stále rozhodně ne mainstramovému vyprávění. Perfektně vykreslené charaktery (což je impozantní, vzhledem k jejich množství) a do poslední chvíle budované napětí a nejistota společně s jemný a funkční humorem činí z Don't Look Up opravdovou lahůdku. A to jsem ještě vůbec nezmínil celou tu společenskou glosu a satirickou vrstvu, která to všechno posouvá ještě na úplně jinou úroveň. Jsem vděčný za filmy, jako je Don't Look Up. ()

Galerie (181)

Zajímavosti (29)

  • Jonah Hill (Jason Orlean) řekl, že popis jeho postavy byl „co kdyby Fyre Festival byl osobou“. (hansel97)
  • Jedná se již o druhý snímek, ve kterém herečka Meryl Streep ztvárňuje postavu, jejíž příjmení je Orlean. První byl Adaptace (2002). (Kuzmik)
  • Astronomové by věděli s přesností na dny, kdy bude kometa viditelná okem, navíc by ji poprvé viděli mimo světelné znečištění a z města až mnohem později. (John2y92)

Související novinky

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Americký server TMZ přišel v noci s mimořádně tragickou zprávou – americký herec Matthew Perry byl nalezen ve svém domě mrtvý. 54letá hvězda Přátel, Studia 60 nebo Můj soused zabiják se zřejmě… (více)

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022

Jedna z nejvýraznějších hollywoodských ceremonií roku, tedy předávání prestižních Oscarů, se pomalu ale jistě blíží a dnes ve 14:18 místního času začal přímý přenos vyhlašování kompletních nominací… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Přichází den, kdy se každoročně obracíme na nejoblíbenější uživatele, aby se nám svěřili se svými topkami 3 filmů (a případně 3 seriálů) uplynulého roku. Od loňska je navíc doplňují i vybraní… (více)

Reklama

Reklama