19. století. Na pozemcích jedné bohaté rodiny v Jakutsku se stalo velké neštěstí. Postupem času se na strach zapomnělo a zemědělci se zde opět začali usazovat. Duchové této země však odhalí tajemství zapomenuté historie. (FunDinDung)

ricci.s

Folklórny, šamanský horor o zlých duchoch, rituáloch a rozklade jednej konfliktnej rodiny žijúcej na samote uprostred lesov. Po skončení filmu som však z toho nebol o nič múdrejší, ani sa mi nechce veriť, že na takomto scenári pracovali až štyria ľudia. K postavám si tu divák nevytvorí žiadny vzťah, desivé to veľmi nie je (tvorcovia sa snažia vytvárať atmosféru len pomocou divných zvukov) a čo je najhoršie, dve tretiny filmu sa odohrávajú v úplnej tme. Námet mal potenciál, a na festivaly sa film celkom hodí, no pre mňa ťažko stráviteľné. Už dlho sa mi totiž nestalo, že by som sa toľkokrát v duchu pýtal, o čo tam kurva ide... a potom som sa už len díval na hodinky a dúfal v skorý koniec. ()

Astaroth12

Je vidieť, že na tomto pracovalo niekoľko scenáristov a každí z nich asi robil štvrtinu filmu a na tom filme to bolo aj vidieť. Bolo to celé zmätočné a nezosúladené. Je to o rodine, ktorá určite nie je s tých normálnych a okrem ich rozdielnych pováh stúpi do diania aj niečo prekliate. Lenže aj keď nejde o originálny námet, tak niektorí tvorcovia vedia toto téma uchopiť zaujímavo a osobito. No to , ale nie je prípad tohto režiséra. Lebo nielenže sa nedá súcitiť s postavami, ale aj keď pri konci je nejaké to vysvetlenie, ale aj tak to celé dianie vo filme bolo riadne chaotické  a tým pádom som ani nejako celkom nepobral, čo, že sa to tam vlastne stalo. A k úrovni filmu nepridá ani fakt, že sa všetko podstatné odohráva v tme a tak o efektnosti nemôže byť ani reči. Ledva som tento film dopozeral a na viac, ako na slabé 2* ma nepresvedčil. ()