Manželé Stodolovi

• Slovensko Manželia Stodolovci (více)

Jaroslav a Dana jsou mladý pár, který žije v poklidné vesnici, kde se všichni obyvatelé dobře znají. S vidinou snadno získaných peněz se rozhodnou okrást jejich osamělého starého souseda, kterého při tom Jaroslav zabije. K jejich překvapení policie přijme násilnou smrt důchodce skoro automaticky jako nešťastnou náhodu a dál se o případ nezajímá. To Stodolovi přivede k myšlence, že senioři jsou snadnými obětmi nejen pro drobné krádeže, ale i vraždy. Není cesty zpět, Daně se zalíbila moc nad jejími oběťmi a podivný dobrodružný pocit vítězství nad policií. Jaroslav se ocitá na křižovatce, kdy má šanci od Dany odejít, ale selhává a musí čelit následkům svých i jejích zločinů. Brutální vraždy úzce souvisely s jejich vztahem, jsou obrazem závislosti a vzájemné manipulace, z nichž ani jeden nemohl vyjít vítězně. (Cinemart)

noizcore

Psychologické drama o vztahu brutální sociopatky a krále všech podpantlofáků. Většinu filmu se daří budovat hutnou a temnou atmosféru bez explicitních záběrů. Všichni herci hrají na výbornou a technicky snímek obstojí i ve světové konkurenci, režie též bez zaváhání. 8/10 ()

ANTYCHRYST

Páreček k pohledání..hlavně ta vyzobana slunečnice..jak se cejtila..tvl.. svine.. chlap očividně nějakej poloretardovanej celoživotní sub panic..udělal by pro ní cokoliv..každopádně oba dva narušení.. nechápu že někoho netrklo co se děje když v ty vesnici soused pak ta paní..chybí mi jakekoliv vyšetřování..takhle to vypadá jako by to nikdo neřešil a že si mohli dělat co chtěli...přeci musela fungovat kriminálka atd.. 60% si musím najít jak to ve skutečnosti bylo to mě zajímá.. ()

oldy

Průměrný český krimi film. Ani na konci neřeknou jak to s něma dopadlo(asi si to každy najde na netu). Podle filmu to vypadá,že ta ženská si dělala co chtěla a chlap jen přisluhoval.  6/10 ()

polivka

Bohužel úplnej průměr - prostě odvyprávěný příběh s téměř žádnými odbočkami, které by nám ukázaly pozadí příběhu.  O postavách jsme se dozvěděli akorát to, že Dana byla svině a Jarek podpantoflák, navíc úplně vyjebanej. Minimálně u paní dominy by bylo fajn vědět, proč tomu tak bylo, když je vykreslena jako "hlavní postava", protože normální člověk jen tak nezačne vraždit lokální geronty, že. Lucie Žáčková jako sadistická manipulativní mrcha výborná, vyloženě vytknout se tomu taky moc nedá, ale jak byste řekli umaštěnýmu brigádníkovi pracujícímu v mekáči za minimálku u kasy, když vám nutí dvacátou omáčku k hranolkám - "nic navíc". ()

Anianna

Více než drama sledujeme pár hlavních hrdinů a jejich toxický vztah, v němž se do hrůzných důsledků promítá patologická závislost jednoho a extrémní dovednost manipulace druhého. Lucie Žáčková je v roli Stodolové nejzářivějším bodem filmu. Je autentická, uvěřitelná, rozhodně nepůsobí černobíle. Žena mnoha tváří, femme fatale. Jan Hájek ve své roli nemá tolik prostoru, přesto se Lucii výkonem přibližuje. Příběh sám za oběma hlavními představiteli pokulhává, nedrží při sobě. Snímek je především psychologickou sondou bez napětí. ()

masekjc

Spíše psychologické drama od kterého jsem původně očekával plno drastických záběrů a šokujících zjištění. Pro tak silné téma jsou jen herecké výkony málo. 6/10 ()

elimS

𝟔𝟓% - 𝐑𝐄𝐂𝐄𝐍𝐙𝐄 𝟐𝟎𝐭𝐢 𝐬𝐥𝐨𝐯𝐲: Natočeno celkem slušně na naše poměry, ale chybělo tomu takovéto mrazení a celistvost. Vraždy podle skutečných událostí a ve finále to ve mě nic moc nezanechalo. ✱✱✱ 𝐒𝐏𝐎𝐈𝐋𝐄𝐑 𝟐𝟎𝐭𝐢 𝐬𝐥𝐨𝐯𝐲: Zamilovanému párečku se nechce makat, tak jako brigádku zabíjejí a okrádají důchodce. Poslední "brigádka" jim nevyjde a ve vězení už můžou být v klidu. ()

Kebabkony

Vztahové drama, které sází především na hutnou atmosféru. Vyprávění je hodně komorní a moc nepřekvapí, ale svoji úlohu splňuje vlastně dobře. Hudba, která vždy podkresluje snímek tu vůbec není a je to škoda, protože by tomu dodala ještě silnější náboj. Pokud čekáte druhého Hojera, ale jako film, tak vás budu muset zklamat. Tohle je pomalé a částečně nudné. Nic víc nic míň. 6/10 ()

Arkagas1989

Tak já Vám nevím, jako milovník true crime mám samozřejmě o Stodolových načteno a nakoukáno co se dalo, ale ten film ve mě zanechal tak maximálně rozporuplné pocity. Herecké výkony skvělé, tady nemám co vytknout, ale jako celovečerák a ještě určený do kin to na mě prostě nefunguje. Vlastně jsem se u toho hrozně nudila a nevyvolalo to ve mě absolutně žádné emoce. U filmu, který zpracovává tohle téma a odráží se od skutečných událostí bych čekala, že mi nebude úplně dobře, místo toho jsem málem třikrát usla, což se mi třeba u krimi dokumentů na Netflixu, které jsou na jedno brdo nestává. Neberu nikomu to, že se mu to v rámci nějakého "artového" pojetí líbilo, ale já z toho nadšená rozhodně nejsem.  Moje hodnocení: 6/10 ()

RigorMortis

Jeden z tých lepších počinov českej kinematografie, hoci sa údajne tak úplne nedržal faktov a herecké výkony boli miestami na úrovni ochotníckeho divadla. Submisívny chlapík a despotická manipulatívna xantipa, ktorú som neznášal od prvého momentu. Akurát som kvôli exteríérom mal problém zaradiť si film do konkrétneho časového obdobia - to, čo pôsobilo ako z osemdesiatok alebo deväťdesiatok, bolo v skutočnosti zo začiatku nultých rokov ()

Oxymoron5 odpad!

Bože tohle byla sračka. Kdejakej true crime podcast s dobrým vypravěčem dokázal ten jejich příběh podat líp, než tahle osekaná verze. herecký výkony pro mě byly v jednu chvíly přesvědčivý a v jinou tak amatérský, že fakt nechápu tu adoraci tady v komentech. ()

RadkaCW

Těžce se mi hodnotí tento snímek, kvalitních studií zaměřených na nejhorší lidské chování bylo podle skutečných událostí zfilmováno hodně (jako první jsem si vzpomněla na Chladnokrevně). V tomto případě je to ale hodně živé, na domácí půdě, na bezpečném českém venkově, skoro všichni to máme v paměti, a hlavně byli utýrání ti nejslabší z nás pro pár kaček. Po shlédnutí dokumentu krimi experta Mirka Vaňury jen poznamenám, že nejde o přesný odraz, neřeší se zpackaná práce policie (a klasicky státního zastupitelství, které prostě trvá na důkazech, i když už to bylo jasné), zaměřujeme se jen na onen bizarní páreček – vypočítavá chladná svině a manipulovatelný agresivní hlupák (původní „madam“ navíc jela na práškách, bydleli na ubytovně, NElidský odpad, který budeme doživotně dotovat…). Oba protagonisti podali špičkový výkon (minimálně Lucie za mě žhavá kandidátka na Lva), a tak ještě doporučím návštěvu divadla: Lucie Žáčková byla skvělá v Činoheráku v K.Š.E.F.T. a Jan Hájek dokonalý Na Zábradlí v Mýcení. Obdiv starším hercům, že se nechali před kamerou zamordovat. A poselství? Všímejme si okolí, věnujme se rodičům a prarodičům, aby se necítili opuštění a někomu nenalítli. A Stodolovi ať shoří v pekle. Tečka. ()

AgnesDee

Na tento film jsem se poměrně těšila - jednak jsem fanynka true crime žánru, a druhak jsem o manželích Stodolových viděla nespočet dokumentů a podcastů. Možná i proto jsem měla na snímek "přehnaná" očekávání. Asi nejvýraznější slovo, které mě při sledování tohoto snímku napadalo, byla "nuda". Film se strašně táhne, působí nevýrazně a bez energie. I když se zdá, že má jasnou strukturu, tak máte pocit, že se věci prostě jen dějí. Jediné, co je na tomto filmu opravdu výrazné, jsou herecké výkony hlavních představitelů - z Jana Hájka cítíte jeho nekonečnou lásku a oddanost k jeho až psychopatické ženě, zatímco z Lucie Žáčkové cítíte její bezpáteřnost, krutost a manipulativnost. Film má pár pěkných momentů, hlavně co se týče rozkrytí vztahu mezi manžely, ale když se filmaři snaží ukázat i jejich stinnou stránku, najednou to chtějí mít rychle odbyté a nechtějí tomu věnovat dostatek pozornosti. Přitom je jejich vraždění vlastně jediný důvod, proč se o nich ví a navíc je to následek jejich toxického vztahu. Nejzáživnější je však film až v posledních asi patnácti minutách, což je u 107 minutové stopáže poměrně bída. Určitě se dá analyzovat z hlediska psychologického vývoje postav, či z hlediska vývoje, resp. rozpadu jejich partnerského vztahu, ale jako celek je za mě film nezáživný a nudný. ()

Tominni

Známý příběh manželů Stodolových, kde psychicky narušená Dana ovládá jednoduššího Jaroslava a jejich terčem jsou důchodci. Z řady scén opravdu mrazí, Lucie Žáčková je výborná, na druhou stranu trošku hlubší sonda do jejich duší by nebyla od věci. I tak to na slabší 4 hvězdy stačí a to není u českého filmu vůbec málo. ()

Solverino

Velmi dobře zahrané vztahové drama. Jan Hájek a Lucie Žáčková hrají jako z partesu a kouká se na jejich herectví lépe než na Toma Cruise a Kristen Stewart (možno dosadit jiné profláklé ksichty toporně hrající). Jan Hájek v roli uťápnutého retardovaného polodebila, manipulovaného sadistickou mrchou Žáčkovou, to byla psychologická sondička! Všem doporučuji. Škoda, takového laciného až televizního provedení. Jinak velmi kvalitní herectví, palec nahoru! ()

Oxyuranus

Podrobnosti o případu manželů Stodolových mě míjel, a tak ani nevím, jak moc jsou popsané reálie ve filmu skutečné. A ti dva zištní hajzlové si stejně dobrý film nezaslouží (nikdo z této kategorie lidí), protože to je strašně statické s hnusnou kamerou. ()