Manželé Stodolovi

• Slovensko Manželia Stodolovci (více)

Jaroslav a Dana jsou mladý pár, který žije v poklidné vesnici, kde se všichni obyvatelé dobře znají. S vidinou snadno získaných peněz se rozhodnou okrást jejich osamělého starého souseda, kterého při tom Jaroslav zabije. K jejich překvapení policie přijme násilnou smrt důchodce skoro automaticky jako nešťastnou náhodu a dál se o případ nezajímá. To Stodolovi přivede k myšlence, že senioři jsou snadnými obětmi nejen pro drobné krádeže, ale i vraždy. Není cesty zpět, Daně se zalíbila moc nad jejími oběťmi a podivný dobrodružný pocit vítězství nad policií. Jaroslav se ocitá na křižovatce, kdy má šanci od Dany odejít, ale selhává a musí čelit následkům svých i jejích zločinů. Brutální vraždy úzce souvisely s jejich vztahem, jsou obrazem závislosti a vzájemné manipulace, z nichž ani jeden nemohl vyjít vítězně. (Cinemart)

kamil.ice

Nedávno jsem shlédl na voyo dokument o tomto páru (strašné, ale top), oproti tomu film byl slabý odvar. Přišlo mi to jak jen nějaké vyprávění nevýznamného krimi příběhu. Přišlo mi to celé takové o ničem, i když hlavní postavy hráli dobří herci… ()

Andrmen221

Když jsem viděl jak krájela ten chleba, naprosto mě to odradilo :D celkem solidní příběh o populárním tématu jako jsou sérioví vrazi, ale klasicky to počecháčkovsku pokazili. Nudné dialogy, film mohl mít hodinu 15 například a ne hodinu 40. Čekal jsem víc, ale nadruhou stranu jsem měl čekat, že to nebude nic extra. Vidět dobrý, nový, český film je asi tak pravděpodobné, jako nastoupit do metra a sednout si vedle Elona Muska. Hájek je jeden z nejnesympatičtějších herců, takže aspoň kasting byl dobrý, ale jinak jsem to vyloženě protrpěl. Dokud lidi nepřestanou chodit na takové cajdáky, žádná filmová revoluce se v česku konat nebude. Tím samozřejmě myslím i všechny ostatní komedie a konzumní srance poslední doby. ()

gapa466

Děsivě jednoduché a přímočaré. Výborné herecké výkony. Výborně vybrané detaily v některých scénách, aby dovysvětlily charakter postav. Děsivé proměny hlavní "hrdinky" (bezcitnost, racionálnost, hraný soucit, hraní si na oběť). ()

rada1992

Název mi přijde dosti zavádějící, protože se to příběhu Stodolových moc nedrží. Dá se říci, že je to jen volně inspirované. Škoda, určitě z toho šlo vymáčknout více alespoň herecké výkony jsou slušné. ()

WingsLotus35

Jakožto někdo, kdo celou kauzu Stodolovi zná, a viděl o nich veškerý dokumenty, který byly natočený a četl články který byly o nich napsaný, - a to ještě předtím než byl True Crime tak masivně populární - je pro mě tenhle film celkem "úsměvnou" záležitostí. Je na první pohled jasné už na samotným začátku, že si film vypůjčí jen části tohoto kriminálního případu a ještě si je velmi volně upraví do své verze příběhu. Adaptace to v žádném případě není, protože je zde tuna nesrovnalostí. Například to že se ve filmu vezmou až po vraždě, když ve skutečnosti už byli dávno manželé, když začali vraždit, nebo to že zde měli vlastní bydlení, když v reálu přebývali na ubytovnách a později u Daniny matky. Takových věcí je tu hodně, ale chápu, že se filmaři snažili zaměřit se spíše na jejich manželský vztah, který tu je vykreslen poměrně dobře. Nejvíce se film však zaměřuje na Danu, protože ta ve skutečnosti rozhovory k Případu Stodolovi vůbec nedává, a navíc i po více jak 20 letech ze sebe dělá tu "nevinnou oběť". Na Jaroslava tady zbyly ty druhý housle, neboť on ve skutečnosti je co se týče povídání o vraždách a spolupráce s policií jako otevřená kniha. Herecké výkony Lucie Žáčkové i Jana Hájka jsou skvěle zahrané a postavy jim celkem sedí. V závěru je tento film takovým zajímavým, i domyšleným zpestřením k dokumentům Případ Stodolovi, Bez Lítosti a Legendy kriminalistiky, které - z logických důvodů - celý tento případ výborně pokryly a dokresluje tak některé detaily co se týče Daniny osobnosti, ačkoliv i zde to neberu jako stoprocentní vylíčení. ()

JBBerethor

Jasně...QR kódy již v roce 2002? Film je sice fiktivní ale to už rovnou mohli nosit moderní oblečení či používat moderní vozy policie ČR a hasičů. Film mi přijde poněkud odfláklý a herci jsou spíš neherci. ()

Morb

Nechtěl jsem se na to dívat, protože podle mě si manželé Stodolovi nezaslouží takovou pozornost. Nakonec se to objevilo na Netflixu a já neměl co dělat, tak jsem si to pustil. Nechám stranou děj, který předpokládá minimální znalost událostí. Řemeslně je to skvěle zvládnutý a vlastně zvědavost na to, jak scénárista/režisér přijde s odhalením další skutečnosti, mě nutila se dívat až do konce. Není to pro prvoplánového diváka. Bohužel zdejší hodnocení svědčí o tom, že většina nenáročných diváků touží po primitivně lineárním příběhu. Zejména LIVINGDEAD podle mě šel do kina na Fast and Furious XXIII a spletl si sály. ()

drsny_hery

Nevím, jestli je nejlepší nápad stavět krimi podle skutečné události na tom jediném, co v případu tak úplně jisté nebylo. Taky nevím, jestli to duo Hájek - Žáčková hrají tak mizerně nebo tak dobře. Každopádně tahle nechutnost působí dost lacině v porovnání s brilantní Metodou Markovič, kterou jsem shlédl ve stejném týdnu. Nejzajímavější na celém díle je vlastně celá ta absurdita, jak to takovým trumpetám mohlo tak dlouho procházet. Vyloženě mi vadí majoritní absence vysvětlení série pochybení vyšetřovatelů. ()