Barbaři

Německo, (2020–2022), 9 h 28 min (Minutáž: 42–55 min)

Gaetano Aronica, Jeanne Goursaud, Jeremy Miliker, Laurence Rupp, David Schütter, Bernhard Schütz, Eva Verena Müller, Sergej Onopko, Florian Schmidtke (více)

Osudy tří postav se propojují v bitvě v Teutoburském lese, kde germánští válečníci v roce 9. n. l. zastavili rozpínání Římské říše. (Netflix)

ddf76

Prijemny historicky serial z dob Rimske rise. Sice bitva trvala 3 dny a v kuse porad prselo, takze se neodehrala behem jedno dne jak v serialu. Ale jinak je to v pohode. V celku jsou zachovany historicke body. Potesi, ze Rimane mluvi latinsky a germani nenecky. Trochu zarazilo, ze germani chodi ve vypranych hadrech jak z perwollu. Serie ma otevreny konec. Pokud se neco nactete z wikipedie, tak je jasne, ze tim osudy hlavnich postav nekonci. Uvidime, jestli Netflix klepne 2.sezonu. Taky je plus, ze serie ma 6 dilu po cca 40 minutach, takze to odsypa. Podobny serial Romulus, ktery startoval o par tydnu pozdeji je podle recenzi na imdb horsi nez Barbari. ()

Ben Nevis

Bohužel je to odbyté. Římané mluví středověkou kostelní latinou, jejich poslední vojáci jsou našňoření jako legáti a jména si dávají po vzoru Monty Pythona. Naposledy mě dostal oheň v uzavřeném stanu a ve stodole. Historický seriál by chtěl filmaře, kteří zažili alespoň jeden turistický výlet do přírody. Čekala jsem od Němců víc, ale jejich produkce si nezadá s producenty české Ulice. A tímto se omlouvám Hollywoodu, jejichž historické seriály mají méně přešlapů než tato evropská záležitost. Odinovi díky, že tam (prozatím) nenarvali černochy a hlavní postavy jsou pohlavně binární. ()

sir-dave

Totální Římsko-Barbarská pecka o bitvě v Teutoburském lese, ideálně na zhltnutí najednou. Všech 6 dílů mělo co říct, aby utvořilo jeden celek o jedné historické události. Skvěle vykreslené postavy, kde Římani vypadají a mluví jako Římani a Germánské kmeny, které nevypadly z žádného klipu od Kissaků, ale působí věrohodně. Dlouho jsem také neviděl tak hezkou Němku:) Jedna událost je pryč, i tak mají Barbaři co říct dál, snad se toho Netflix chytne. ()

EvilPhoEniX

Netflix servíruje historickou řežbu v Teutoburském lese, kde germáni zaútočí na 3 římanské Legie a je to dle očekávání výborné a vlastně i lepší než poslední 2 řady Vikings. Nejsem historik, takže posuzování historických faktů přenechám jiným lidem, ale já si seriál užil a fakt, že má jen 6 dílů, tak se řítí kupředu velmi rychle a scény, kde by jinde zabraly 20 minut, zde zaberou 3 minuty a to se mi líbilo. Jsou zde líbivé postavy, především Arminius je výborně napsaná postava, kterou si divák oblíbí už od začátku. Musím pochválit skvělé kostýmy, brnění a masky, solidní vizuální stránku, skvělé tempo, poutavý a napínavý příběh, ostré zvraty v každém díle a především finální velkolepý battle, který splňuje nejpřísnější kritéria. Příběh****, Akce****, Humor>Ne, Násilí***, Zábavnost*****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí****. 8/10. ()

mala_kea

V dnešní době je hodně odvážné natočit seriál o imigrantovi, který využije vzdělání civilizované říše k jejímu zničení. Z německých seriálů jde rozhodně o jeden z nejlepších. Určitě kvalitativně překonává Doktora z hor i Komisaře Rexe. Barbaři jsou nesympatická směska s výbornými maskami a makeupem, Římani zase machrují v latině. Působí to důvěryhodně. Rupp hraje zrádného Římana velice dobře. A Goursaudová si ukradla druhou nejlepší scénu. Tou první je skvěle provedený přepad v Teutoburském lese. S hořícími Římany (Obelix se raduje) a hlavami napíchnutými na kopí. Vadou na kráse jsou velké časové skoky, zejména v posledních dvou dílech a otevřený konec, který záměrně neuzavírá vstahové linie. Přesto dobrá práce. Danke. ()

• Natáčanie seriálu prebiehalo na viacerých miestach v Maďarsku a trvalo od 12. augusta do 30. novembra 2019. (MikaelSVK)
  • Herci, ktorí v seriáli zobrazujú nemeckých kmeňových obyvateľov, hovoria modernou nemčinou. Seriál je však pozoruhodný tým, že dialóg medzi rímskymi postavami sa odohráva v klasickej latinčine. (Weezy22)
  • Během scény, kdy jde římský důstojník oznámit germánským žoldákům, že budou nasazeni v boji, má na sobě vůdce žoldáků roucho, které mu splývá přes rameno. Během celé scény se ale vlivem střihu několikrát změní, které rameno zůstává odhaleno. (kukkik)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů